Youtube video indir

By LovelessGent
Mar 13th, 2012
1 Comment
5413 Views

Birkaç gün aradan sonra yeni bir makale ile karşınızdayız. Bu makalemiz de sizlere youtube video sitesinden 2 şekilde nasıl video indirebileceğinizi yani Youtube video indir konusunu anlatacağız. iki şekil derken bunlardan birincisi “programsız Youtube video indir” diğeri de “youtube video indirme programı” ile videoları bilgisayarımıza kaydedeceğiz. Amacımız tamamen yasal yollar ile youtube’dan videoları indirip kaydetmek.

Bilindiği gibi şu anda dünyanın en büyük video sitesi youtube. Bu siteden dilerseniz video klipleri, komik videoları, animasyonları yada filmleri HD formatında indirebilir yada izleyebilirsiniz. Tabi indirmek için youtube bizlere açık download linkleri sunmuyor ancak; yasak olmamakla birlikte dilediğiniz içeriği youtube video indirme programı yardımıyla yada online olarak web üzerinden download edebilirsiniz.

Not: Eğer youtube’dan mp3 indirmek isterseniz “Youtube mp3 indir” makalesini incelemenizi öneriyorum..

Youtube video indir – broadcast yourself?

Youtube video sitesinde 2011 sonu rakamları ile 500 milyon üzerinde video olduğu tahmin ediliyor. Ülkemizde yasaklı olmasına karşın halen dahi en çok ziyaret edilen 3. site. Bu sıralama ABD ile hemen hemen aynı değerlerde. Dilerseniz ülkemizde en çok ziyaret edilen web sitelerinden ilk 5’e bakalım..

 

youtube video indir - youtube.com

1 – Google Türkiye / google.com.tr – Gelişmiş arama seçenekleri ve sade yapısıyla etkili sonuçlar veren arama motoru.

2 – Facebook / facebook.com – A social utility that connects people, to keep up with friends, upload photos, share links and videos down …

3 – Youtube / youtube.com – YouTube broadcast yourself is a way to get your videos to the people who matter to you. Upload, tag and share your…

4 – Google / google.com – Enables users to search the world’s information, including webpages, images, and videos. Offers…

5 – Windows Live / live.com – Search engine from Microsoft.

Not: Bu bilgiler 2012-03-13 tarihli Alexa.com verileridir.

Gördüğünüz gibi ülkemizde erişime kapalı olmasına rağmen en çok ziyaret edilen web sitelerinden 3. sırada ve hiçbir Türk sitesinin de bu sıralamada olmaması çok üzücü bir durum. En çok ziyaret edilen Türk web sitesi olan mynet.com 6. sırada yer almaktadır.

Youtube video indir

Konumuzu fazla dağıtmadan Youtube video indir konusuna geri dönüyoruz ve sizlere öne program kullanmadan daha sonrada basit bir program yardımı ile nasıl videoları indireceğimizi öğreneceğiz. Bu makale aşağıda ki etiketlere bağlı sonuçlardan başka video dönüştürme ve program indirme/kurulum işlemlerini vaat etmektedir.

* –  Youtube video indir
* –  Youtube dan video indir
* –  Youtube den video indir
* –  Youtube video indir program
* –  Youtube video indirme programı indir
* –  Youtube video indir programı
* –  video indir Youtube
* –  Youtube video indir mp3
* –  Youtube video mp3 indir
* –  Youtube video indir site
* –  Youtube video indir sitesi
* –  Youtube den video indirme programı indir
* –  programsız Youtube video indir
* –  Youtube video indir programsız
* –  Youtube programsız video indir

Bu etiketler dışında bir cümle ile sitemize ulaştıysanız ve aradığınız bulursanız yorum atmayı sakın ihmal etmeyin..

Programsız Youtube video indir

Öncelikle http://keepvid.com sitesini açıyoruz. Youtube’dan programsız video indirmek için bu sitesi kullanacağız.

youtube video download - keepvid.com

Siteyi açtık ve gördüğünüz gibi karmaşık bir arayüzü yok sitenin. Gayet basit ve kullanışlı. “Enter video URL” yazan kısıma video adresimizi yapıştırıp download diyeceğiz ve olay {Youtube video indir} başlayacak.. Kullanımı çok kolay olmasına karşın siz yinede resimleri tek tek takip ederseniz iyi olur.

Şimdi youtube video sitesine girip indirmek istediğimiz videoyu bulup adresini alalım..

Youtube video adresini alıyoruz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Youtube da arama yaptık ve yüzlerce sonuç bulduk ve şimdi indirmek istedğimiz videonun adres satırını (yutube video URL) kopyalayalım..

video adres satırını kopyalıyoruz

 

Youtube video indirnek için kopyaladığımız adresi keepvid sitesinde ki URL kısmına yapıştırıyoruz.

indirmek istediğimiz videonun adresini yapıştıralım

 

Download etmek istediğimiz videonun adresini yapıştırdık ve download butonuna tıklıyoruz. (Download butonuna tıklayınca eğer Java çalışma/izin uyarısı verirse Run (çalıştır) diyerek devam ediyoruz. Daha fazla bilgi için Youtube mp3 indir makalesinde ki Java uyarısı kısmını okuyun..)

Youtube indir - video formatını seçiyoruz

 

Site size youtube kaynağında bulunan bir videoya ait tüm kaynakları/formatları indirme imkanı sunuyor. Biz de Windows Media Palyer!da izlemek için .Mp4 formatını seçiyoruz! Youtube video indirmek istediğiniz formatın (“p” harfi piksel/kalite ifade etmektedir) üzerine tıklayın.

youtube video kaydet

Kaydetmek istediğimiz klasörü seçip kaydet diyoruz ve videomuz çok kısa bir süre içerisinde iniyor.

Youtubedan indirdiğimiz videoyu izliyoruz

 

 

 

Evet arkadaşlar programsız Youtube video indir işlemi bu kadar şimdi hiçbir programa ihtiyaç duymadan rahatlıkla youtube videolarını bilgisayarınıza kaydedip izleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Youtube video indirme programı (Program yardımıyla Youtube video indir)!

Makalemizin bu kısmında da sizlere Any Video Converter programı yardımıyla nasıl youtube video indireceğimizi anlatacağım. Bazılarınız programsız indirmek varken neden program ile uğraşacağım diyebilir! [Youtube video indir] Şunun için, program yardımıyla indirirseniz;

1 – Birçok videoyu (100 adete kadar) aynı anda programa ekleyip uğraşmadan rahatça indirebilirsiniz.

2 – İndirmek istedğiniz videoyu 32 çeşit uzantı/format da download edebilirsiniz.

3 – Sadece youtube’den değil google videodan da video indirebilirsiniz.

4 – Büyük boyutlu videoları (filmler, diziler, belgeseller ve Tv şovları gibi) download ederken internet bağlantısının kesilmesi sonucu iptal olmaması ve kaldığı yerden devam etmesi olanağı.

5 – Sadece video indirmek değil bu program yardımı ile elinizde ki videoları da dilediğiniz formata dönüştürebilirsiniz (convert edebilirsiniz).

 

Kullanacağımız programın adı daha öncede söylediğim gibi “Any video converter free” program tamamen ücretsiz dağıtılmakta (tabi bizim kullanacağımız lite yani free sürümü). Pro versiyonu da mevcut ancak biz ücretsiz sürüm ile işimizi fazlasıyla görebiliyoruz. Yok yere para vermenin alemi yok.. Programın ücretsiz sürümünü aşağıda ki bağlantıdan indiriyoruz ve bilgisayarımıza kuruyoruz..

Any Video Converter Free Download

(Kurulum: İndirdiğiniz .rar dosyasına fare ile sağ tıklayıp buraya çıkart deyin. Çıkan setup dosyasına çift tıklayıp kurulumu başlatın. Karşınıza çıkacak tüm aşamalar için (toplam 3 adet) ileri butonuna tıklayın ve kurulumu bitirin. Program tamamen temizdir ve kesinlikle virüs içermez. Ayrıca bilgisayarınıza toolbar vs. gereksiz eklentiler de yüklemez. Tamamen Türkçe ve kullanımı basit bir yazılımdır.)

Şimdi kurduğumuz programı açalım..

Any Video Converter Free

 

 

 

 

Youtube video indir işlemine başlamak için resimde ok ile gösterdiğim gibi YouTube logosuna tıklıyoruz (Google video indir işşemi içinde aynı yere tıklamanız yeterli).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Programsız Youtube video indir olayında yaptığımız gibi indirmek istediğimiz videonun adresini kopyalıyoruz ve aşağıda ki resimde gördüğünüz “Video URL’leri” kısmına yapıştırıyoruz. Tabi önce adresi yapıştırmak için klasör simgesine tıklayıp satır açıyoruz.

Video adresini eklemek için klasör resmine tıkla

Açtığın satıra video adresini yapıştır ve Tamam butonuna tıkla

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Açtığımız satıra video adresini yapıştırıp Tamam butonuna tıklıyoruz ve indirmek istediğimiz videoyu programa eklemiş oluyoruz. Başka video da indirmek istiyorsanız eğer klasör simgesine tıklayarak yeni bir satır açabilir ve diğer videoların adresini sırayla yapıştırarak hepsini peş peşe otomatik download edebilrsiniz..

Video eklendi indirmek için dönüştür butonuna tıklıyoruz

Artık Youtube video indirmek istediğimiz içeriğimizi programa eklediğimize göre Dönüştür butonuna tıklayıp indirme işlemini (“Youtube video indir”) başlatabiliriz.

Video youtube sitesinden indiriliyor

Dönüştür butonuna tıkladık ve video indirilmeye başladı. Video indirme işlemi bittikten sonra “Downloading..” yazısı verine “Download Successful” yazacak ve indirme işlemi başarı ile bitmiş olacak.. Örnek olarak aşağıda ki gibi videomuzu da görelim.

Yıldız Tilbe Yürü anca gidersin video klibi - youtube video indir

Youtube video indir biterken:

Hem video dönüştürme hemde Youtube video indirme programı olan  Any video Converter hakkında soru ve sorunlarınız olursa yorum bırakın yardımcı olalım. Program tamamen güvenli olup hiç bir şekilde virüs yada malware içermez. Any video Converter Programı resmi web sitesi : http://www.any-video-converter.com/tu/ program hakkında daha fazla bilgiye ve diğer sürümlerine web sitesinden ulaşabilirsiniz. Not: Programın Ultimate Deneme sürümü video ve şarkıların sadece 3 dakikalık kısmını dönüştüme yapıyor (ücretsiz kullanıcılar için). Biz de bu yüzden sizlere free sürümünün download linkini vermeyi uygun gördük.

Evet arkadaşlar makalemiz bura son bulurken umarım sizlere “Youtube video indir” konusunu yeterince detaylı ve anlaşılır olarak izah edebilmişimdir. Amacımız site site gezdirmeden en kısa ve güvenli biçimde Youtube video indir konusunu sizlere anlatmaktı. Eğer başarılı olabildim ise ne mutlu bana. Sizde video indirmeyi başardıysanız tebrik ediyor ve makaleye yorumlarınızı bekliyorum.

One Response to “Youtube video indir”

  1. […] ziyaretçilerinize mutlaka Alexa Toolbar’ı tavsiye […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

5 × 1 =