Youtube mp3 indir

By LovelessGent
Mar 7th, 2012
0 Comments
2949 Views

Merhabalar bu makalemizde sizlere youtube video sitesinden nasıl mp3 indirebileceğinizi anlatacağım. Youtube mp3 indirmek için makalemizi komple okumanızı öneriyorum. Youtubeden beğendiğiniz videoları mp3 formatında  (müzik) indirmek mümkün. Sizlere Youtube mp3 indir konusunu resimlerle adım adım anlatmaya çalışacağım. Ancak öncelikle youtube hakkında biraz bilgi vermek istiyorum..

YouTube – Broadcast Yourself nedir?

Bu gelişmiş teknoloji kullanan video paylaşım sitesi hakkında Wikipedia şöyle diyor! Önceleri PayPal‘da çalışan Steve Chen, Chad Hurley ve Jawed Karim videoların e-mail üzerinden yollanma imkanı olmaması üzerine 15 Şubat 2005’te kurulmasına karşın parasal sorunlar nedeni ile ilk video 2 ay sonra 23 Nisan 2005’te Jawed Karim tarafından youtubeye yüklenmiştir. YouTube sitesi, 9 Ekim 2006 tarihinde Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınmıştır. Youtube mp3 indir bu; Google tarihindeki en büyük alımdır. Google’ın ödediği 1.65 milyar dolar Youtube çalışanları arasında paylaşılmıştır

Youtube’nin Çalışma sistemi! (Youtube mp3 indir)

Youtube video formatı olarak Flash Video Formatı (*.flv) kullanmaktadır. Web sitesinde istenen video klipler Flash Video olarak izlenebilmekte veya bilgisayara *.flv formatında dosya olarak indirilebilmektedir. Video klipleri izlemek için Adobe Flash plug-ini [Youtube mp3 indir] bilgisayarda kurulu olmalıdır. Eklenen (video klip izle) video klipler YouTube tarafından otomatik olarak 320×240 Pixel’e küçültülerek Flash Video Format’a (.flv) dönüstürülmektedir.Mart 2008’de yüksek kalite olarak 480×360 piksel seçeneği eklenmiştir.

AVI, MPEG veya Quicktime vb. video formatına sahip videolar kullanıcı tarafından YouTube’a en fazla 1 GB kapasitesinde yüklenebilmektedir. YouTube platformunda kullanıcılar var olan video klipleri izleyebilmekte ayrıca istenildiğinde kendi video klibini YouTube’a ekleyebilmektedir. Bu platformda yer alan kullanıcının geliştirdiği içerikler Youtube mp3 indir, kişisel amatör klipler, video klipler film, TV programları parçacıkları ve müzik videoları’ndan oluşmaktadır. Kullanıcılar tarafından YouTube’a günlük yaklaşık 65.000 adet yeni video klip eklenmekte ve 100 milyona yakın video klip  Youtube mp3 indir izlenmektedir.

Kullanım koşullarına uymayan video klipler kullanıcıların bildirimleri ile {Youtube mp3 indir} yetkilileri tarafından incelenerek silinmektedir. YouTube üyeleri izledikleri video klipleri degerlendirip not verebilmekte ayrıca izledikleri video klip hakkında yorum yazabilmektedir. YouTube, Videolara HTML 5 özelliğini ekleyerek flash player’a gerek duyulmuyor. Bu özellik sadece IE9, Firefox 4+, Chrome ve Opera güncel sürümünde mevcuttur (Not: IE9,Windows XP’yi desteklememektedir).

Youtube’a Türkiye’den erişimin engellenmesi

Ana madde: YouTube’a Türkiye’den erişimin engellenmesi
YouTube’a sadece Türkiye’den erişim, mahkeme kararlarıyla 4 kez engellenmiştir. Bu engelleme, Türkiye’de ve dünyada büyük tepkilere yol açmıştır.
Engellemelerin ilki 6 Mart 2007’de,

ikincisi ise 16 Ocak 2008’de youtube mp3 indir
T.C. Sivas 2.Sulh Ceza Mahkemesi 17 Ocak 2008 tarihli kararıyla YouTube’a 3. erişim engelini koymuştur.
En son Mayıs 2008’de Youtube mp3 indir’e erişim, Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından engellenmiştir. Bu engelleme hakkında 23 Ağustos 2008’de kaldırıldığına dair basında haberler çıkmışsa da Telekomünikasyon Kurumu bu haberleri yalanlamıştır.

Haziran 2010’da Youtube’a getirilen yasak DNS yasağından, IP yasağına çevrildi. Böylece Youtube’a erişim tam anlamıyla engellenmiştir. 30 Ekim 2010 Cumartesi günü, saat 16.30 itibariyle, aynı mahkeme tarafından engel kaldırılmıştır. 02 Kasım 2010 Salı günü mahkeme kararıyla Deniz Baykal videoları (Youtube mp3 indir) kaldırılmadığı sürece yeniden yasaklanmıştır. Ve şuan girilebilmektedir

Müzik etkinlikleri (Youtube mp3 indir)

YouTube başarılı müzisyenlerin yetişmesine olanak vermiştir. “Youtube mp3 indir”, Terra Naomi, koşu bantı kullanarak klip çekmiş olan OK Go ve kendi yapmış olduğu videoları ile tanınan Tuana Mey bu müzisyenlerin arasında’dır.
Youtube hakkında bu kadar bilgi yer sanıyorum ve artık asıl konumuz olan Youtube mp3 indir meselesine gelelim. Olayın aslı şu arkadaşlar youtube bir video sitesi ve biz de bu video sitesinde ki kliplerin görüntülerini değilde dönüştürülmüş (convert edilmiş) seslerini yani müziklerini (mp3leri) online olarak indireceğiz.. Youtube mp3 indir mek için herhangi bir yazılım (Youtube mp3 indirme programı) yada ekipmana ihtiyacımız yok. Herşey web üzerinden yapılacak (dönüştürme işlemi dahil).

Aşağıda kullanacağımız web sitesinin linkini vereceğim ve siz indirmek istediğiniz videonun url’sini (youtube adresini) bu sitede ki download bölümüne yapıştıracaksınız ve mp3’ü indir deyip dönüştürme işleminin yapılırken aynı anda da inmesi bekleyeceksiniz. Yani dilediğiniz video bir yandan mp3’e çevrilirken diğer yandan da bilgisayarınıza inecek (‘Youtube mp3 indir’ / youtube video to mp3)..

Youtube mp3 indir makalesi aşağıda tabloda gördüğünüz kelimeler dışında hiçbirşey vaad etmez!

Youtube mp3 indir
bedava şarkı indir download
Youtube mp3 indirme
program indir ücretsiz
ücretsiz müzik indirme
youtubeden mp3 indir
youtubeden mp3
convert indir
Youtube indir mp3
youtube to mp3 indir
mp3 indir Youtube
youtube download indir
youtube indir
youtube mp3 video
video mp3 youtube
mp3 video youtube
Youtube mp3 downloader
indir bedava indir
free youtube mp3
Youtube mp3 download

Youtube mp3 indir

Öncelikle http://snipmp3.com sitesini açıyoruz (Site tamamen güvenlidir rahatlıkla kullanabilirsiniz ben kefilim)..

Snipmp3 sitesini açıyoruz

Youtube mp3 indir’mek için bu siteyi kullanacağız.. Olay tamamen yasal olup herhangi bir problem teşkil etmemektedir.

Şimdi yapmamız gereken indirmek istediğimiz şarkıyı (youtube video klibi) youtube video sitesinden arayıp bulmak ve adresini resimde gördüğünüz (Enter URL of the video page here) adres satırına yapıştırmak ve dönüştür demek..  Youtube mp3 indir öncelikle video klibimize ait adresi almak için youtube’u açalım..

YouTube - Broadcast Yourself - youtube mp3 indir

Vido klibimizi aradık ve bulduk şimdi klibin sayfasına tıklıyoruz.

YouTube - Broadcast Yourself - Hakan Peker alev alev klibi

Ok ilede gösterdiğim gibi adres satırını (video klibin adresini) kopyalıyoruz ve snipmp3.com sitesinde ki URL bölümüne yapıştırıyoruz.

YouTube to MP3 Converter - SnipMP3

 

Youtube sitesinden aldığımız video klip adresini snipmp3 sitesinde bulunan URL kısmına yapıştırdık. Şimdide sağda ki ok ile gösterildiği gibi “Conver to Mp3” (Mp3’e çevir) butonuna tıklıyoruz.

mp3 indirmek için snipmp3 java çalıştırma uyarısı

Snipmp3 sitesi java ile çalıştığı için bize Java çalıştırma uyarısı çıkıyor “Run” (çalıştır) diyerek devam ediyoruz (Tüyo : Butonun hemen solunda ki kutucuğu işaretlerseniz size artık soru sormaz ve diğer şarkıları rahat rahat indirebilirsiniz Youtube mp3 indir)..

youtube mp3 indir - hakan peker

Gördüğünüz gibi şarkı bulundu ve indirilmeye hazır! >>Download Mp3<< yazan linke tıklayıp dönüştürme ve kaydetme işelmini başlatıyoruz. (Uyarı : Java çalıştırma uyarısı verirse Run diyerek devam edin).

Youtube mp3 - kaydet diyoruz ve convert işlemi başlıyor

Karşımıza kaydetme ekranı açılıyor kayıt yerimizi seçip kaydet diyoruz ve kısa bir süre bekliyoruz.. Youtube mp3 indir sona geldik..

youtube den mp3 indiriliyor ve dönüştürülüyor

Resimde altını çizdiğim yerde gözüktüğü gibi işlemin % 100 olmasını bekliyoruz ve tamamlandığında “Download Successful” yazacak ve sayfayı dilerseniz kapatabilir yada yeni bir Youtube mp3  indir’mek için video adresini URL kısmına yapıştırıp onuda indirebilirsiniz. Aynı işlemleri tekrarlamanız yeterli..

YouTube Mp3 indir işlem tamamlandı

 

Youtube mp3 indir işlemimiz sona erdi ve şarkımız bilgisayarımıza yüklendi. Şimdi şarkıyı kontrol edelim ve tamam onayını verelim.

 

 

 

 

 

 

İndirdiğimiz şarkıyı windows medi player ile dinliyoruz ve işlem tamam

 Ve Youtube mp3 indir burada son bulur;

Amacımıza ulaştık Youtube mp3 indir işlemimizi bitirdik ve şarkımızda harika kalitede çalıyor.. Artık dilediğiniz video klibi yada dizi müziğini bu şekilde mp3 olarak indirebilirsiniz. Bildiğiniz gibi internetten mp3 indirmek yasal değil ancak bu şekilde indirirseniz bir problem teşkil etmiyor.  Ayrıca internette bulabileceğiniz en büyük mp3 indirme sitesinde bile youtube’ta ki kadar şarkı yoktur.. Şimdi doya doya Youtube mp3 indirebilirsiniz.. Umarım yardımcı olabilmişimdir.  Yardıma ihtiyacı olan arkadaşlar yorum bıraksınlar yardım edeyim.. Allah’a emanet olun 🙂 saygı ve selamlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

two + sixteen =