Ygs soruları ve çözümleri (1 Nisan 2012)

By LovelessGent
Mar 31st, 2012
0 Comments
1643 Views

Ygs sorularını ve çözümlerini sizler için topladık ve ösym web sitesinin aşırı yüklenme sonucu çökmesi ihtimaline karşın farklı bir sunucuya upload ettik. Sizlere ders ders ve toplu halde Ygs sınav sorularını indirme imkanı veriyoruz. Ayrıca sizler için sınav sorularının çözümlerinin yapılacağı saat 16:00 için birde canlı yayın bağlantısı hazırladık. Ygs soruları çözümleri için bu yayını kullanabilirsiniz. yayın sona erdiğinde kayıtlı videoda yayın ile değiştirilecektir.

16 Haziran 2012 de yapılacak olan 2012-LYS1 (Lisans Yerleştirme Sınavı-1 (Matematik)) ve 2012-LYS5 (Lisans Yerleştirme Sınavı-5 (Yabancı Dil)), 17 Haziran 2012 de yapılacak olan 2012-LYS4 (Lisans Yerleştirme Sınavı-4 (Sosyal Bilimler)), 23 Haziran 2012 de yapılacak olan 2012-LYS3 (Lisans Yerleştirme Sınavı-3 (Edebiyat-Coğrafya)) ile son olarak ta 24 Haziran da  yapılacak olan 2012-LYS2 (Lisans Yerleştirme Sınavı-2 (Fen Bilimleri)) sınavları öncesi bugün ki Ygs sınavı hayati önem taşımakta. Bundan başarılı olanlar (sınavda ki Ygs soruları beklediği gibi çıkanlar desek yeridir) bu sınavlara girecek ve yaklaşık 600 bin kişi haziran ayı sonunda üniversiteli olacak.

Ygs soruları ve çözümleri

Arkadaşlar öncelikle sizlerle paylaşmak istediğim bir hikayem var Ygs sorularına geçmeden önce onu yazayım diyorum, dileyen okusun dileyen hiç bakmadan alt paragrafa geçsin..

2012 Ygs soruları ve çözümleri (1 Nisan)

Bildiğiniz gibi artık ösym o kadar değiştirdi ki sınav sistemini benim girdiğim öss yada benden önce ki arkadaşların girdiği ösys veya şu anda kullanılan ygs ve lys sınavları çeşit çeşit. Manavdan karpuz seçseniz bu kadar çeşit bulamazsınız 🙂 İlk sınava girdim adı öss tek aşamalı sınav aldığım puan beni tatmin etmedi ve ertesi sene hazırlanıp öyle gireceğim dedim. Ertesi yıl birde baktım ki sınav değişmiş sayısal 1 ve sayısal 2 diye bir şey çıkarmışlar. Neymiş efendim ben meslek lisesi mezunuymuşum ve sayısal 1 den sınava girecekmişim sadece alanımdan öğretmenliği tercih edecekmişim.

Eeee ben mühendislik istiyorum. Yok orada dur diyor adamlar onu düz lise mezunu okuyacak. iyi de kardeşim ben ne halt yemeye 4 yıl bu bilgisayarı öğrendim madem ki mühendisliğini okuyamıyorum? Saçmalık ki ne saçmalık. Ben alıyorum 348 sayısal puan Bilgisayar mühendisliği okuyamıyorum adam alıyor 310 puan o okuyor,  bende bari öğretmen olayım diyorum ama bir de bakıyorum ki benim gibi binlerce meslek lisesi mezunu var! Adam almış 380 puan ama o da mühendislik okuyamadığı için mecburen öğretmenlik seçmiş. Şimdi senin aldığın 348 puan neye yarar? hiçbir şeye yaramaz. Ancak eşit ağırlıktan gider işletme okursun ve hayatının sonuna kadar bu sisteme aklına her geldiğin de küfür eder lanet okursun.. Çıldırmamak elde değil. Bu yazıyı okuyan arkadaşlar bana belki hak verecek belki tepki gösterecek ama şimdi anlamasalar da ilerde neden bahsettiğimi çok iyi anlayacaklar..

2012 Ygs Sınav Sorularını indirmek için (Rar şifresi: www.gabya.net);

Sayısal + Sözel
Tüm Dersler (Tek Part)

Yukarıda ki linklerden indirme yapmak için, indirmek istediğiniz Ygs soruları linkine tıklayın. Sizleri öncelikle güvenli bağlantı çıkışına yönlendirecek ve download sitesinde bir tarama yapılacak. Eğer dosyalar ve upload sitesi temiz çıkarsa sizleri Ygs sorularıdownload sayfasına götürecek ama temiz çıkmaz sa bir uyarı alacaksınız ve tekrar bu sayfaya geri döneceksiniz. Bu da nedir diyenler için  Güvenli Bağlantı makalesini okumanızı öneriyorum. Amacımız sizin ve kullandığınız bilgisayarın güvenliği. Aşağıda ki canlı video player’dan Ygs çözümlerini TRT HD üzerinden izleyebilirsiniz. Ayrıca yayın sonrasında video kaydı da canlı oynatıcı ile değiştirilecektir.

Amacımız sizlere elimizden geldiğince yarımcı olman ve bu makale aşağıda etiketlenmiş terimleri içerir;YGS’ye girecekler dikkat! 2012 Ygs soruları ve çözümleri

* ygs çözümleri
* ygs soruları 2012
* Ygs soruları
* ygs 2012 soruları
* ygs sınav soruları
* ygs sınavı soruları
* ygs 2012 soruları
* 2012 Ygs soruları
* 2012 soruları ygs
* ygs soruları 2012
* Ygs soruları cevapları
* ygs sınav soruları 2012

Sizler için ösym’den alıp, ösym.gov.tr sitesinin çökmesi ihtimalina karşın upload ettik. Aşağıda ki bağlantılardan derslere ait soruları tek parça halinde indirebilirsiniz. Birçoğunuz biliyordur ancak ben yine hatırlatayım.. Dosyaları rar’dan çıkardığınızda, kitapçıkların uzantıları pdf olduğundan içeriklerini görebilmek için bilgisayarınızda Adobe Reader olması gerekmekte. Bilgisayarında Adobe Reader olmayanlar buraya tıklayarak adobe web sitesinden indirebilirler..

Ygs soruları çözümleri izle:

Türkçe dersi ygs soru çözümleri
Matematik dersi ygs soru çözümleri
Kimya dersi ygs soru çözümleri
Fizik dersi ygs soru çözümleri
Geometri dersi ygs soru çözümleri
Tarih dersi ygs soru çözümleri
Felsefe dersi ygs soru çözümleri
Biyoloji dersi ygs soru çözümleri
Coğrafya dersi ygs soru çözümleri

Ygs soruları ve çözümleri (1 Nisan 2012) sınavı download linkleri:

2012 Ygs sınav soruları 1 Nisan 2012
Rar Şifresi : www.gabya.net

Ayrıca aşağıdaki bağlantıdan 2011 yılı yüksek öğretim kontenjanları klavuzunu indirebilirsiniz..

2011-2012 YGS kontenjan klavuzu
Rar Şifresi : www.gabya.net

Evet arkadaşlar makalemiz burada son buluyor Ygs soruları ve çözümlerini sizlere elimizden geldiğince ulaştırmaya çalıştık. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Bana bu konuda yardım eden editör arkadaşlarıma da ayrı yarı teşekkür ederim. İnşallah bu yazıyı Ygs soruları ve Ygs çözümleri makalesini okuyan tüm arkadaşların 2012 Ygs Sınavı iyi geçmiştir ve önümüzde ki sınavları da Allah’ın izniyle iyi geçer..

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

1 × two =