Yandex, Web’de Aramaya Yeni Bir Soluk Getirecek!

By LovelessGent
In Yandex
May 16th, 2013
0 Comments
1007 Views

Yandex, web’de aramaya yeni bir soluk getirecek bir yenilik üzerinde çalıştığını duyurdu.

Yandex, YaC/M 2013 konferansının açılışını sürpriz bir duyuruyla yaptı. Yandex CTO’su Ilya Segalovich, web’de aramaya yepyeni bir soluk getirecek bir konsept üzerinde çalıştıklarını ve söz konusu projenin deneme sürümünün yakında hayata geçirileceğini söyledi.

yandex konferans webeyn, Webde Aramaya Yeni Bir Soluk Getirecek!

Yandex, Web’de Aramaya Yeni Bir Soluk Getirecek!

Yandex’in her sene Moskova’da düzenlediği ve internet sektörünün önde gelen şirketlerinden üst düzey isimlerin konuşmacı olarak katıldığı YaC (Yet another Conference) konferansının bu seneki açılış oturumunda söz alan Yandex CTO’su Ilya Segalovich, web’de arama dünyasına büyük bir yenilik getirmeyi planladıklarını açıkladı. Segalovich, söz konusu projenin deneme (beta) sürümünün pek yakında hayata geçirileceğini belirtti.

Segalovich webeyn yandex, Webde Aramaya Yeni Bir Soluk Getirecek!

Segalovich sunumunda, her bir arama sonucunun interaktif bilgi bloklarından oluşacağını ve “ISLANDS” (Adalar) adı verilen yeni arama platformunun, alışıla geldiği üzere kullanıcıların karşısına salt bilgi çıkartmak yerine, günlük ihtiyaçlarına hızlı çözümler sunmaya odaklanacağını anlattı. Söz konusu bilgi bloklarının, örnek olarak sipariş formları, satın alma butonları veya dinamik bilgiler de içerebileceğini söyleyen Segalovich, bu yeni platform sayesinde, websitesi sahiplerinin, sitelerinin Yandex arama sonuçları sayfalarında nasıl görüneceğini tam olarak seçebileceklerinin altını çizdi.

Yandex, Web’de Aramaya Yeni Bir Soluk!

Sunumda ayrıca, Islands adlı konseptin Yandex için yeni bir arayüz tasarımı anlamına geldiği ve kullanıcıların arama sonucu sayfalarıyla etkileşimini bir üst düzeye taşıyacağı belirtildi.

Kaynak:  Webeyn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

3 − three =