Yağ aldırma hangi durumlarda yapılır

By LovelessGent
In Makale
Şub 26th, 2014
0 Comments
595 Views

Yağ aldırma belli kilonun üstündeki insanlar için kilo verme amacıyla uygulanmaz. Spor yaparak ve diyet uygulayarak verilemeyen inatçı yağ kütlelerinin giderilmesi için uygundur. Yağ aldırma işlemi daha çok bel ve kalça bölgelerinde başarılı sonuçlar verir. Kişinin isteğine bağlı olarak boyun bölgesi, kol kısımlarının iç bölgeleri ve diz bölgesi de yağ aldırma işlemi için uygun bölgelerdendir. Yağ aldırma belli kilonun üstündekilere uygulandığında etkileri pozitiftir. Yapılan işlemden sonra spor aktivitelerine yönelmek uzaklaştırılan yağ kütlelerinin vücuda geri dönmesini engeller.

Burun estetiği sadece burnun ölçülerini küçültmek üzere uygulanmaz. Aynı zamanda yüz ölçülerine göre daha küçük burna sahip olan kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilir. Tüm burna müdahale edildiği gibi sadece burun ucuna yapılan işlemlerde mevcuttur. Burun ucu kaldırma ve burunda yer alan kemikli görüntüyü düzeltmek amacıyla burun estetiğinden faydalanılır. Burun estetiği yaptırılmadan önce dikkatli bir şekilde karar verilmesi gerektir. Ağrılı ve acılı bir süreçten geçen hastalar bu evrede pek çok sorunla karşılaşabilir. Geri dönüşü oldukça zor olan burun estetiği doktorun ve hastanın karar verme sürecinde hem fikir olması gerekmektedir. Daha başarılı sonuçlar için burundaki sorun belirlenmeli ve yüz yapısına uygun bir şekil verilmek üzere hastanın yüz profili incelenmelidir.

Dudak estetiği botox ve dolgu gibi işlemlerle gerçekleştirilir. Kişinin estetik amacı ile yaptırmak istediği dudak estetiklerinde dolgu işlemleri birkaç dakika ile yapılır. Çok hızlı bir şekilde yapılan dudak kalınlaştırma işlemlerinde estetik görüntü eskiye göre memnuniyet vericidir. Dudak estetiği yaptırırken sorun tamamen sağlıklı bir görüntü yaratmak ise birkaç saat içinde yaşınızdan daha genç gösterebilir ve dudaklarınızla birlikte yüz şeklinizi gençleştirebilirsiniz. Asma ve kaldırma uygulamaları dudak estetiklerinin en olumlu sonuçlarını veren uygulamalarından bazılarıdır. Dudak estetiği daha çok popüler bir ürün olan hyaluronik asit uygulaması ile yapılır. Yaklaşık olarak 15 dakika süren işlem sonrasında dudaklarınız daha belirgin hale gelir ve dolgun dudak ebatlarına sahip olabilirsiniz. Hyaluronik asit dudaklara kısa sürede enjekte edilir ve ikinci kere uygulandığı takdirde dudakta kalma süresi uzar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

sixteen + 15 =