Xperia Z4’ün yeni basın görseli sızdı

By LovelessGent
Ara 2nd, 2014
0 Comments
1559 Views
Xperia Z4’ün yeni basın görseli sızdı, Sony’nin yeni akıllısı Xperia Z4’e ait olduğu iddia edilen basın görseli sızdırıldı.

Xperia Z4’ün yeni basın görseli sızdı

Sony xperia z4’ün yeni basın görseli sızdı

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, Amerika Birleşik Devletleri Las Vegas kentinde düzenlenen CES 2015 etkinliğinde yeni amiral gemisi Xperia Z4 akıllı telefonu resmi olarak tanıtacağı tahmin ediliyor. Sony’nin yeni akıllısı için sık sık gelen haberlere bir yenisi daha eklendi, Sony Xperia Z4 akıllı telefonun basın görseli internete sızdırıldı.

Xperia Z4 yeni basın görseli

Sony xperia z4

Sızdırılan görselin Sony Xperia Z4 akıllı telefonun basın görseli olduğu iddia edildi. Sızıdırılan görsellere göre Xperia Z3 ve Xperia Z4 yan yana resimlenmiş. Sony telefonların en çok eleştirildiği yönü tasarım açısından kalın çerçeveli olmasıydı. Yeni gelen görsel doğru ise tasarım değişen cihazın kenar çerçevesinin inceldiği görülmekte. Ayrıca Xperia Z4’ün, Xperia Z3’e göre 10.02mm daha kısa olduğunu görüyoruz. 5.4 inç genişliğindeki ekrana sahip olan akıllı telefon, Z3’ten daha kısa bir tasarıma sahip  olması ilgi çekici.

Sony’nın CES 2015’te tanıtılması beklenen yeni amiral gemisi Xperia Z4 ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Gelen iddialara göre Xperia Z4’ün basın görseli sızdırıldı.

İddia: Xperia Z4’ün Basın Görseli Sızdırıldı
CES 2015’e neredeyse 1 ay kaldı. 5 Ocak’ta gerçekleşecek Sony etkinliğinde tanıtılması beklenen Xperia Z4 ile beraber firma, iddialara göre 6 ayda bir amiral gemisi tanıtma stratejisinden de vazgeçecek. Çünkü Xperia Z3’ün satışa sunulmasının ardından çok kısa bir süre geçti ama Xperia Z4 konuşuluyor. Bu da telefonların ömürleri açısından pek olumlu değil.

Xperia Z4’e gelecek olursak, iddialara göre cihazın basın görseli sızdırıldı. Xperia Z3 ile Xperia Z4’ü yanyana koyduğumuzda Sony’nin en çok eleştirildiği noktalardan olan kalın kenarlıkları incelttiği görülüyor. Tabi bu resimler doğruysa. Görsele göre Xperia Z4, Z3’e göre 10.02mm daha kısa. Hem de ekranı 5.4 inç büyüklüğünde olmasına rağmen. Ayrıca pek gerçekçi durmayan Xperia Z4 Ultra tasarımı da mevcut. Telefonda Sony logosunu koyacak yer bile kalmamış. Bu da görselin gerçekçiliğini sorgulatıyor.

Xperia z4 Sony Telefon

 

Sony, Xperia Z3’ten daha büyük ekranlı Z4’ü daha küçük yapacak, iddialara göre 6 inç boyutundaki Z4 Ultra modelini ise Xperia Z3 uzunluğunda çıkartacak. Bakalım bu iddialar gerçekleşecek mi.

Snapdragon 810 sesleri geliyor fakat işlemci piyasada yok!

Qualcomm’un adetli olarak ancak bahar aylarında tanıtılacak modellere temin edebileceği Snapdragon 810 işlemcisini kullanacağı söylenen Xperia Z4, benzer zamanda tanıtılacak HTC One M9 gibi Snapdragon 810 ile tanıtılırlarsa hemen satışa sunulamayacaklar. Tabi hemen satışa sunulması için Snapdragon 805 tercih edilebilir ama onun da handikapları olacaktır. Özellikle 810 ile artık yeni bir mimariye geçiliyor. Kullanıcılar da 2015 yılında artık yeni mimarilere geçiş yapmak isteyeceklerdir.

Teknik özelliklere baktığımızda 4 GB RAM’in kullanıldığı söylenen Xperia Z4, eğer 4 GB RAM ile gelirse zaten Snapdragon 810 işlemcisini kullanacak diyebiliriz. Çünkü 32 bit işlemciler 4 GB’ı tam olarak adresleyemiyorlar.

Diğer özellikler de güçleniyor

QHD trendine uyacağı söylenen Sony, çözünürlüğünü 2560 x 1440 piksel seviyesine çıkartacak. Ayrıca 12 bit RAW görüntü desteği, 20.7 Megapiksel yenilenmiş sensör, kablosuz şarj desteği gibi özellikler belirtiliyor. Tabi kablosuz şarj da fantezi olabilir. Çünkü cihazı kalınlaştıran etmenlerden biri.

Sony, Z4 modelinde SD kart desteğini kaldırabilir. Dahili hafızayı da bu yüzden 32 GB seviyesine çıkartabilir. Bakalım cihaz karşımıza nasıl gelecek?

Xperia Z4 Dev Ekran

xperia z4 yeni basın görseli sızdı

Xperia Z4 ile Sony yeni amiral gemisinde SD kart desteğini kaldırılabilir. 32 GB dahili veri kapasitesi ile gelmesi muhtemel görünüyor. 5.4 inç genişliğinde 2560 x 1440  piksel çözünürlüğünde olacağı iddia edilen akıllı telefon, 12 bit RAW görüntü desteği teknolojisine sahip olacak. 4GB RAM, yenilenmiş sensörlü 20.7 MP çözünürlüğünde arka kamerası bulunan Xperia Z4’ün. ayrıca kablosuz şarj desteği ile geleceği söylenmekte. Xperia Z4 gücünü Qualcomm’un geliştirdiği  Snapdragon 810 işlemciden alacağı sdiğer gelen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

20 − 3 =