Windows 8 Türkçe (Win 8 TR indir)

By LovelessGent
Mar 20th, 2012
31 Comments
13989 Views

Arkadaşlar bu makalemiz de sizlere Windows 8 Türkçe nasıl yapılır ve Windows 8 işletim sistemi için “Türkçe yama” (Dil paketi) eklentisini indirme lurulum aşamaları resimlerle adım adım inceleyeceğiz. Sizler için araştırıp downloada’a sunduğumuz tüm dosyalar virüs taramasından geçirilmiş olup “Windows 8 Türkçe” eklentisi mevcut (kurulu) Win 8 sisteminize herhangi bir zarar vermemektedir.

dikkatWindows 8 RTM Türkçe indirme ve kurulum sitemize eklenmiştir…

 

www.direk-indir.com - Premium Dosya İndirme Sitesi

 

Aşağıda tüm detayları anlatacağım ancak yapmanız gereken özetle Windows 8 Türkçe yamasını ve yama yükleme eklentisini indirmek ve Win 8 kurulu sistemde önce yama ekleme programını çalıştırıp, program içerisine de Windows 8 Türkçe yama (Dil paketi) eklendisini aktarıp yükle demek, başaka herhangi birşey yok.. Ama öncelikle Windows 8‘in en çok ilgi gören özelliği olan hızlı açılmasını bi inceleyip videosunu izleyelim.

Arkadaşlar burada anlatılanları hatasız ve eksiksiz yapabilmeniz, size sunulan dosyaları indirebilmeniz  ve Windows 8 Türkçe’ye çevirebilmeniz için makaleyi lütfen biraz zaman ayırarak tamamen okuyun. Sonra birçok arkadaş makaleyi okumuyor ve bize indirme bağlantılarını bulamadım diyor. Benim yazdığım bir çok makalede download linkleri (Windows 8 Türkçe makalesi dahil) makalenin içerisindedir. Lütfen biraz zaman ayırın ve yazılanları okuyun.

Windows 8 Türkçe

Bu makale aşağıda etiketlenmiş bilgileri içerir:
* win 8Windows 8 türkçe En Hızlı İşletim Sistemi
* windows 8
* windows 8 tr
* windows 8 türkçe
* windows 8 full
* windows 8 türkçe indir
* windows 8 indir türkçe
* windows 8 ultimate türkçe
* windows 8 ultimate türkçe indir
* windows 8 full download
* win 8 indir
* Windows 8 Türkçe
* windows 8 full indir
* windows 8 beta indir
* windows 8 çıktı

Windows 8 En Hızlı İşletim Sistemi (video)

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen BUILD etkinliğinde Microsoft Windows 8 yazılım geliştiricilerine kapılarını açtı. Bir sürü özelliğinde çok radikal değişikliklerin olduğu gözüken Windows 8 işletim sisteminde aslında birçok da göz alıcı detay mevcut. Açılış ve kapanış sürelerinde gerçekten inanılmaz farklılıkların olduğu Microsoft Windows 8′de, bilgisayarın yeniden başlama (reBoot) sürelerinin 8 kata kadar hızlandığını belirtiyor.

Buda normalde Windows 7’nin 24-46 saniye süren açılış süresine oranla ortalama olarak Windows 8’in 3.2 – 6 saniye süreceği anlamına geliyor. Zaten bunu aşağıda ki videoda da gösteriyorlar. Videoyu kesinlikle seyredin. Aşağıdaki video Windows 8′in açılış hızının tam bir ön izlemesi niteliğinde [Windows 8 Türkçe]  denilebilir.

Yukarıdaki videoda da gördüğünüz gibi bataryası çıkarılmış bir HP dizüstü bilgisayar (uyku modunda olmadığını ispatlamak için yapıyor sanırım), birkaç saniye içinde tamamen kullanıma hazır hale geliyor. Windows 8 Türkçe, Bunun anlamı Windows 8’in gerçektende ilk başlatmadan itibaren ne kadar da hızlı yüklendiğinin kanıtı. Ancak şu da varki şu ana kadar biz böyle bir performans yakalayamadık. Artık onların kullandığı hp bilgisayarın özellikleri neyse 🙂

Windows 8 Türkçe (Win 8 TR indir)

Sitemizde Windows 8‘in download linkleri bulunmakta (Şu an için sadece Windows 8 Türkçe beta aşamasında ki sürümü). Hızlı açılma özelliği indireceğiniz Windows 8 Türkçe Beta sürümünde de mevcut. Windows 7 ve Windows 8‘in tüm sürümlerinin download linklerini sitemiz de bulabilirsiniz.

Windows 8 Türkçe Dil Paketi

32 Bit Türkçe dil paketi indirRar Şifresi:  www.gabya.net

64 Bit Türkçe dil paketi indir  / Rar Şifresi:  www.ebedava.com

Not: Türkçe dil paketinin içerisinde 32/64 bitlik sistemlerde çalışabilen dil paketi yükleme programı da mevcuttur.
Not: Windows 8 tam sürüm indirmek için Windows 8 indir makalesini inceleyiniz. Windows 8 işletim sistemi yükleme dosyaları 32/64 bit (Windows 8 indir)

 

www.direk-indir.com - Premium Dosya İndirme Sitesi

 

Windows 8 Türkçe Dil Yükleme

Öncelikle indirdiğimiz paketi rar’dan çıkarıyoruz. İçerisinden aşağıda gördüğünüz dosyalar çıkacaktır.
Windows 8 türkçe indirme dosyaları

Burada ki gibi “Universal_Language_Installer.exe” programını fare ile çift tıklayarak çalıştırıyoruz. {Windows 8 Türkçe} bu arada üstte ki resime dikkat edin tamamen İngilizce yani orjinal Windows 8 dili ile çalışan bir bilgisayardan alınan görüntüler (kendi bilgisayarım).

My WDP Universal Language Installer for Windows 8

Windows 8 Türkçe dil yükleme programını çalıştırdığınızda üst resimde gördüğünüz gibi bir ekran gelecek,  bu ekranda ok ile gösterildiği gibi “Open *.win8lng and install it” yazan butona tıklıyoruz ve Windows 8 Türkçe dil paketini yükleme başlatılıyor.

Win 8 Türkçe dil paketini eklemeTürkçe dil paketi yükleniyor

 

Dil paketimizi seçip ekledik ve yükleme otomatik olarak başladı.. Bu işlem 8-15 dakika kadar sürebiliyor..

Türkçe dil paketi yükleme tamamlandı

Türkçe dil paketi yükleme tamamlandı ve bizden bilgisayarımızı yeniden başlatmamızı istiyor. “Ok” (Tamam) butonuna tıklayarak bu ekranı kapatıyoruz ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.. Bilgisayarımız yeniden açıldıktan sonra Windows 8 Türkçe dili aktif etmemiz gerekiyor.. Ve “Denetim Masası“nı açıyoruz.

Windows 8 denetim masası

 

Denetim masasında ok ile gösterildiği gibi “Add Language” (Dil ekle) yazan linke tıklıyoruz. Sırası ile alttaki iki resimde gördüğünüzü yapın..

Windows 8 türkçe dil paketi eklemeTürkçe dili seçip Add (ekle) butonuna tıklıyoruz

Türkçe dili seçip “Add” (ekle) butonuna tıklatık ve dil paketimizi aktif ettik. Şimdi de Türkçe dilini “Birincil Dil” olarak ayarlayalım (Windows 8 Türkçe dilini İngilizce’den önce kullansın diye).. Önce “Option” linkine tıklayıp Türkçe için ayarları açıyoruz ve daha sonra da “Make this the primary language” (Birinci dil olarak ayarla) linkine tıklayıp sayfanın altında bulunan “Save” (Kaydet) butonuna tıklıyor ve işlemimizi tamamlıyoruz..

Windows 8 için Türkçe aktif etmeTürkçe dili Windows 8 için ilk dil olarak ayarlama

 

Bu işlemi tamamladıktan sonra Türkçe dil ayarlarının karşısına söyle bir ibare çıkacak.. “Will be enabled on next sign-in” yani dil aktif edildi ancak bir sonraki girişinizde geçerli olacak. Yani bize Windows 8 Türkçe çalışması için bilgisayarınızı yeniden başlatın diyor 🙂

Türkçe dil aktif edildi ve yeniden başlatmayı bekliyor

Windows 8 Türkçe Dil Paketi Yükleme Biterken:

Hemen bilgisayarımızı Yeniden başlatıyoruz ve ilk ekranı tekrar açıyoruz. Gördüğünüz gibi Windows 8  Türkçe dile kavuştu. Ancak dikkat ettiyseniz bazı yazılar halen daha İngilizce üstelik bilgisayarın ilk giriş ekranı dahil.. Bunun nedeni dil paketini Microsoft değilde farklı bir vatandaş hazırladığı için. Adam Windows 7 dil paketini almış biraz eklemelerle  Windows 8 Türkçe dahil 50 ye yakın dilde çeviri yapmış.

Windows8 Türkçe ilk ekran

Aklınızda bulunsun : Dilediğiniz zaman İngilizce dilini birincil dil olarak ayarlayabilir ve ilk kurduğunuz gibi eksiksiz ve İngilizce kullanabilirsiniz.(bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın).

 

www.direk-indir.com - Premium Dosya İndirme Sitesi

 

Bu dil paketini yüklemeniz Windows 8 için herhangi bir ağırlık yada zarar teşkil etmemektedir. Sırf bu anlatımı hazırlamak için ben Windows 8 bilgisayarıma Türkçe dil paketini kurdum. Aslında fena değilmiş 🙂 Gerçi İngilizce’ye de alışmıştık.. Windows 8 Türkçe dil paketi yükleme işlemi bu kadar.. Eğer sorunla karşılaşırsanız yada merak ettiğiniz bir şey olursa yorum atmaktan çekinmeyin. Bu işlemleri başarı ile tamamladıysanız eğer  “Windows 8 Türkçe” olarak kullanan ilk insanlardan oldunuz bu arada 😉

 

 

31 Responses to “Windows 8 Türkçe (Win 8 TR indir)”

 1. ARİF dedi ki:

  sayın admin ben dediklerinizi yapdım ancak will be enabled on next sign-in yazısı cıkmadı onun yerine a language pack isn’t available cıkdı ?

  • LovelessGent dedi ki:

   Seçtiğiniz paket hatalı demekki! 32 bit işletim sistemi için 32 bit olanı, 64 bit işletim sistemi içinde 64 bit dil paketini yükleyin. Muhtemelen yanlış paketi indirdiniz.

   İşletim sisteminin sürümünü öğrenmek için:
   Windows 8 / Os sürümü

  • serkan dedi ki:

   sayın admin windows8 64bit iki defa casper leptopuma kurdum.ancak nokta tuşu,düz tre tuşu ve bazı tuşlar çalışmıyor.kurulumda klavyeyi f kalavye seçtim orda sorun yok sorun neden kaynaklı olabilir.ilginize teşekkürler.

   • LovelessGent dedi ki:

    Laptop’unuz windows 7 ile ile tam uyumlu çalışıyorduysa ve sadece windows 8 de böyle bir hatayla karşılaştıysanız muhtemelen driver (sürücü) kaynaklıdır. Bu durumu düzeltmek için ftp://213.194.123.227/Dizustu%20Bilgisayar/ adresinden modelinize uygun win 7 sürücülerini indirip kurun.

    Eğer windows 7 de denemediyseniz (yada hiç kullanmadıysanız) büyük ihtimalle pc’niz win 8 desteklemiyordur. Yine aynı adresten win 7 sürücülerini indirip kurmanız gerekmekte..

 2. Merih dedi ki:

  Admin ben yükledim kurdum falan ama restart yapınca bilgisayar açıldı fakat ekran gelmedi aslında açık durumda fakat masaüstü bilgisayar falan görünmüyo nasıl yapıcaz ??

  • LovelessGent dedi ki:

   Böyle bir hata şu ana kadar hiç görmedim ve yapabileceğiniz şu an için bilgisayarı yeniden başlatıp F8 tşuna tıklayarak güvenli modda açmak eğer yine açılmazsa (masaüstü gelmezse) kurtarma konsolunu kullanın ve dil paketini yüklemeden önceki güne geri dönün ve yeniden yüklemeyi deneyin.

 3. mustafa dedi ki:

  dil paketini ekleyince
  internet explorer menü çubuğu kayboldu gelmedi

 4. recep dedi ki:

  süper ya bnen yaptım teşekkürler

 5. mete kuzu dedi ki:

  bunu indirip kurdum . herşey normal şekilde işledi lakin add a langue bolumunde turkcenin uzeri boş. ne yapmalıyım. teşekkürler

  • LovelessGent dedi ki:

   Dil paketini yükledikten sonra bilgisayarınızı yeni başlatın.. Eğer yeni başlatma yaptınızsa yüklerken bir hata oluşmuş demektir en iyisi tekrar yükleyin yine aynı sorunu çıkarsa Türkçe dili kaldırıp tekrar kurun.

 6. niyazi dedi ki:

  admin dediklerini yaptım oldu ama pcyi kapatıp açtıktan sonra ingilizce olarak oluyo neden

 7. Windows 8 driver dedi ki:

  Windows 8 son kullanıcıya açılmak üzere bundn sonra ortaya driver problemleri çıkacak eğer windows 8 driverlarını kolayca indirmek istiyorsanız bu site aklınızda olsun

  Kaynak: Burada

 8. Burak dedi ki:

  admin ben indirdim kurdum ama benim pc hızlı açılmıyorrrrrrrrrr win 7 gibi yavaş açılıyor

 9. bilal dedi ki:

  arkadslar bu windows 7 iyimiii cok farklı geldi birde

 10. hakan dedi ki:

  admın tessekur ederım tekrarrdan ben download yaptım ama bıt torentte olsun u torente olsun torentler ındırmıyor baska dosya denedım torrent olarakonu ındırıyor wın ındırmıyor yardımcı olursan sevınırım sımdıden tessekur ederım

 11. oğuzhan dedi ki:

  ya açtığımda only for windows8 ! diyor ./ yardım edin win7 kulanıyorum 32biti indirdim.

  • oğuzhan dedi ki:

   ya bide indiremiyom kodu girom yeniden başlatıyor geri sayımı lütfen! dosyatcden yüklermsin şunu!

   • LovelessGent dedi ki:

    Download anlaşmalarımız (silinmemek koşulu ile) Turbobit iledir. Bu yüzden kullanmaktayız.. Yukle.ebedava.com üzerinden paylaşılan tüm dosyalar Turbobit sunucularında barındırılmaktadır. İndirmede süre ile ilgili sorunları çözmek için modeminizin fişini çekin ve 2 dakika sonra yeniden takıp download işlemine başlayın.

  • LovelessGent dedi ki:

   İndirmeye başlamadan önce uğraşıp yazdığımız makaleyi lütfen okuyun. Windows 8 RTM sürümü sadece Win8 deneme sürümü kurulu olan bilgisayara yada dvd/flah aracılığıyla boot’dan kurulabiliyor..

 12. oğuzhan dedi ki:

  ya kardeş baq dedim şu ki indire basıyom işte indire basıyom virüs taramalı fln diyor işte sayfan cıkıyorsunuz sonrada kod geliyor önüme yazıyom 10dkdan geri sayım yapıyorlar yine kod geliyor yine doluyorum ama bu seferde yine 10dkdan başlıyor anladınızmı benim pc windows 7 32bit

  • LovelessGent dedi ki:

   E-posta adresinize bizim sunucularımızdan indirebileceğiniz ücretsiz download bağlantısı gönderilmiştir. Bağlantı 24 saat sonra silinecektir. Lütfen 24 saat içerisinde download paketini indirin..

   • oğuzhan dedi ki:

    şifre ne ?

    • LovelessGent dedi ki:

     Rar şifreleri indirdiğiniz linklerin hemen sağında yazıyor..

     32 Bit Türkçe dil paketi / Rar Şifresi: www gabya net (aralarında nokta var)
     64 Bit Türkçe dil paketi / Rar Şifresi: www ebedava com (aralarında nokta var)

 13. oğuzhan dedi ki:

  anlamdımya önüme şeyler cıktı siyah birşey cıktı yeşil yazıyor ya of 🙁

 14. oğuzhan dedi ki:

  ofya wndows 7 ultime yüklicem artık 🙁

 15. hakkı.berk dedi ki:

  taha once sene 2006 yılından bu yana ing-Tür kullandım cok menmundun şimdi bunu kullanmak istiyorum tesekkürler

 16. […] Windows 8.1 RTM sürümü, 27 Ağustos’tan itibaren piyasada mevcut veya yeni çıkacak ürünlerin Windows 8.1 ile uyumluluğunu sağlamaları için öncelikle Microsoft’un donanım iş ortaklarına gönderilecek. Windows 8.1, 18 Ekim’de tüm Windows 8 kullanıcıları tarafından Windows Mağazası aracılığıyla ücretsiz olarak indirilebilecek. Ayrıca Windows 8.1’li cihazlar yine 18 Ekim’de teknoloji mağazalarında raflardaki yerini alacak. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

2 + eight =