Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım

By LovelessGent
Kas 5th, 2012
6 Comments
2819 Views

Windows 8 Kurulumu resimli ve videolu anlatımını göreceğimiz bu makale de ki anlatım bana ait değildir, bunu öncelikle belirtmek istiyorum. En kısa zamanda yani vakit bulunca sizlere, kendime ait olan hem videolu hemde resimli anlatım hazırlayacağım.. Şimdilik bununla idare edin. Makalenin kaynağı yazımızın sonunda belirtilmiştir… Bu yazıda Windows 8 RTM işletim sisteminin bilgisayarınıza nasıl kurulacağını göreceksiniz. Kurulum süreci oldukça kolay olmakla birlikte yine de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu yazıda Windows 8 RTM 64 bit sürümünün iso dosyası kullanılarak ve DVD ile kurulumu anlatılacaktır ancak diğer metotlar için referanslar da içermektedir.

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım

Öncelikle Windows 8 RTM (yazının kalanında kısaca Win 8 RTM olarak bahsedeceğim) sistem gereksinimlerine bir göz atalım:

Windows 8 Kurulumu için sistem gereksinimleri

Windows 8 kurulumuWin 8 RTM Windows 7 ile aynı sistem gereksinimleri ile çalışır ve bu özellikteki donanımla gayet mükemmel biçimde çalışır:

 • İşlemci: 1 gigahertz (GHz) ya da üzeri işlemci
 • RAM: 1 gigabyte (GB) (32-bit) yada 2 GB (64-bit)
 • Hard disk: 16 GB (32-bit) ya da 20 GB (64-bit)
 • Görüntü bağdaştırıcısı: Microsoft DirectX 9 WDDM sürücüsü olan görüntü bağdaştırıcısı

 

 • Bazı özellikleri çalıştırmak için gereken diğer gereksinimler:
 • Dokunma özelliği için, tablet yâda çoklu dokunmayı destekleyen bir monitör.
 • Windows Store’ a erişmek ve uygulamaları indirmek için etkin bir internet bağlantısı ve 1024 x 768 ekran çözünürlüğü.
 • Uygulama yapıştırma özelliği için en az 1366 x 768 ekran çözünürlüğü
 • Internet erişimi (Bağlantı türüne göre Servis Sağlayıcınız ek olarak ücret ekleyebilir)

 

Windows 8 Kurulumu için gereksinimleri gözden geçirip kurulumun yükseltme ya da temiz kurulum olup olmayacağına* karar verdikten sonra artık Windows kurulumu için gerekli ortamı indirmeye sıra gelir.

*Bu makale temiz kurulum için gerekli adımları içerir.

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım

 

www.direk-indir.com - Premium Dosya İndirme Sitesi

 

 

Windows 8 Kurulum Videolu Anlatım

 

Windows 8 RTM Türkçe Kurulum Resimli Anlatım

Windows 8 kurulum Türkçe – İlk kurulum ekranı aşağıdaki gibidir.

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 1

 

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 2

Dil Seçimini yapıp ileri diyoruz.

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 3

Dil seçiminden sonra Şimdi Yükle butonuna tıklayıp kuruluma başlıyoruz.

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 4

Windows ürün anahtarı girişini yapıyoruz. (Ürün anahtarınız yoksa eğer sitemizde ki Windows 8 RTM indir makalesinden temin edebilirsiniz..)

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 5

Lisans Koşullarını Kabul Ediyorum. Kutucuğunu İşaretleyip İleri diyoruz.

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 6

Kurulumun bu aşamasında ise yükleme türü seçimi yapmamız gerekiyor. Eski sürümlerden bir yükseltme işlemi yapılacaksa yükselt seçeneği seçilmeli. Yeni yükleme için ise özel(gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 7

Kurulumun bu aşamasında ise bilgisayarımızda bulunan harddiskler görüntülenir. Ayrıca hardiskimiz de yapacağımız bölümlemeler ve kurulum yapılacak disk bölümü belirlenir. Diski biçimlendirmek bölümlemek için Sürücü Seçenekleri (gelişmiş) seçeneği seçilmelidir. Kurulum ekranda görüntülenen disk üzerine yapılacaksa ileri seçilip devam edilebilir. Biz ilgili bölümleri görmek için gelişmiş seçenekleri seçiyoruz.

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 8

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 9

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 10

Gerekli işlemler bittiğinde Windows 8 kendisine ait 350 MB boyutunda bölüm ayırır. Biz kurulum yapmak istediğimiz bölümü seçip ileri butonuna tıklıyoruz.

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 11

Bu aşamada ise kurulum için gerekli Windows dosyalarını harddiske kopyalar.

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 12

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 13

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 14

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 15

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 16

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 17

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 18

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 19

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 20

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 21

Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım 22

Kaynak: Teknocinim

Windows 8 kurulumu burada sona erdi.. Takıldığınız yerler için yorum atmaktan çekinmeyin.. Eğer acil yardıma ihtiyacınız olursa Antik Çağ üzerinden online destek ile bana ulaşabilirsiniz.. Sorunlarınıza en kısa sürede  yardımcı olmaya çalışırım.. Bu makaleyi kısa bir süre sonra kendime ait videolu ve resimli Windows 8 kurulumu ile değiştireceğim. Ancak şimdilik bununla idare etmenizi rica ediyorum. Makalemizi facebook, twitter, google+1 v.s sosyal ağlarda paylaşırsanız çok memnun olurum.. Allah’a emanet olun..

6 Responses to “Windows 8 Kurulumu Resimli ve Videolu Anlatım”

 1. Fatih Hüner dedi ki:

  Eyvallah çok sağolasınız.

 2. […] Microsoft, Windows 8.1′i resmi tanıtım tarihinden önce erkenden kullanıma sunmayacağını açıklamıştı. Bu açıklama MSDN ve Technet hizmetleri içinde geçerliydi. Microsoft Türkiye’nin yaptığı açıklamaya göre (resmin hemen altında) güncelleme, 18 Ekim’den itibaren Windows Mağazası üzerinden ücretsiz indirmeye sunulacak. […]

 3. Kameroskare dedi ki:

  Abicim Benim Windows 7 Var Mause Çıkıp Girmiş Gibi Oluyo Bu Sorun Nasıl Düzeltirilir Cevabın Doğru Çıkarsa +Rep

 4. Kameroskare dedi ki:

  Ya Abi Sen Herşeyin En İyisini Bilirsin Benim Windows 7 Mause Arada Sırada Çıkıp Girmiş Gibi Oluyor Hal Bu Ki Usb Oynatmadım Bile Cevabın Doğru Çıkarsa Abi +Rep Söz !

  • LovelessGent dedi ki:

   Muhtemelen dizüstü bilgisayar kullanıyorsun. Çünkü, bu tür sorunlar genelde dizüstü bilgisayarlarda usb kablosu veya kablosuz nano alıcıların sürekli usb’ye takılı kalması sonucu bilgisayarın usd portunun arızanmasına daha doğrusu sabit tutan tırnakalrın kırılmasına neden lur ve sen hiçbir şey yapmadığın halde en ufak bir kıpırdama da bağlantı gidip gelir. Her zaman olmasa da çoğu zaman olur ve sinir bozucudur.

   Sorunun tespiti: Öncelikle farklı bir usb portlarına takıp dene eğer sorun devam ediyorsa usb portu tırnakları değilde mouse kablosunda da sorun olma ihtimali vardır. İmkanın varsa farklı bir mouse bul ve dene ama imkanın yoksa senin mouse’u al başka bir bilgisayarda (internet kafe veya bir arkadaşın olabilir) dene..

   Çözüm yolları:
   1 – Farklı bir porta taktığında sorun yoksa kullandığın port hasar almış demektir ama şayet sorun devam ediyorsa nouse kablonda sorun olabilir farklı bir mouse ile deneme yap.
   2 – Eğer farklı bir mouse denediğinde normal çalışıyorsa senin mouse kablosunda sorun var demektir yenisini al çünkü tamiri pek sağlıklı değil.
   3 – Farklı bir mouse taktığında (tüm portlarda dene) eğer sorun yine devam ediyorsa windows usb sürücülerini güncellemeyi dene.. Şu ana kadar şahse ben windows tarafında böyle bir sorun çıktığına şahit olmadım. ki zaten yazılımsal olarak mümkün gözükmüyor.
   4- Son olarak farklı bir mouse ile tüm portaları denedin ve çalışmadıysa, tüm usb sürücülerini güncelledin yine sorun gitmediyse sorun teknik değil yazılımsal demektir Windows 8 veya Windows 7 format atıp (hangisini kullanıyorsan) kökten temizlik yapmayı denmekten başka birşey kalmıyor sana..

 5. […] de OPENVZ, XEN ve KVM olarak 3 türde sanallaştırma yapmak mümkündür. Fakat bizler XEN ( Windows ) Sanallaştırmayı pek tavsiye etmiyoruz. Bunun için en iyisi her zaman Vmware Esxi […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

5 + thirteen =