Windows 8 full download Türkçe ultimate

By LovelessGent
In Windows
Haz 5th, 2012
7 Comments
4685 Views

Windows 8 full download üstelik orjinal  ultimate Türkçe sürüm. Yanlış anlamayın Türkçe yama filan değil orjinal Türkçe dil..  Windows 8 Türkçe full download ile kullanıcıların işletim sisteminden beklentilerini daha da ileriye taşıyacak farklı bir kullanıcı deneyimi sunan yepyeni bir ara yüz tasarladık. Yeni işletim sistemimiz dizüstü, masaüstü ve hepsi bir arada bilgisayarlardan, dokunmatik tabletlere kadar geniş bir cihaz yelpazesinde çalışmak üzere geliştirildi. Windows 8 full download Türkçe’in en önemli özelliklerinden biri uygulamalar, dosyalar ve önemli olan tüm bilgilere her an her cihazdan anında erişebilme imkânı sunması.

Bu sayede ise kullanıcılar dosyalar arasında dolaşarak vakit kaybetmek yerine gerçekten yapmak istediği şeylere zaman ayırabiliyor. “Windows 8 full download” yüklü PC’lerde çalışırken başka bilgisayarlardan da dosyalarınız ve ayarlarınıza anında erişmeniz mümkün.

Windows 8 full download Türkçe ultimate

Dokunmatik kullanım deneyimini birinci sınıf bir tecrübe haline getirdiğimiz Windows 8 full download ile fare – klavye ile kullanım ise daha hızlı ve akıcı hale geldi. Windows 7’de olduğu gibi, güvenlik ve güvenilirlik özellikleri de Windows 8’de standart olarak geliyor. Kısaca #Windows 8 full download# ile bilgisayar kullanım deneyiminde çok farklı bir pencere açıyoruz.
İndirmeye başlamadan önce, aklınızda tutmanız gereken bazı şeyler var!

Windows 8 En Hızlı İşletim Sistemi

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen BUILD etkinliğinde Microsoft Windows 8 yazılım geliştiricilerine kapılarını açtı. Bir sürü özelliğinde çok radikal değişikliklerin olduğu gözüken Windows 8 işletim sisteminde aslında birçok da göz alıcı detay mevcut. Açılış ve kapanış sürelerinde gerçekten inanılmaz farklılıkların olduğu Microsoft Windows 8′de, bilgisayarın yeniden başlama (reBoot) sürelerinin 8 kata kadar hızlandığını belirtiyor.

Buda normalde Windows 7′nin 24-46 saniye süren açılış süresine oranla ortalama olarak Windows 8′in 3.2 – 6 saniye süreceği anlamına geliyor. Zaten bunu aşağıda ki videoda da gösteriyorlar. Videoyu kesinlikle seyredin. Aşağıdaki video Windows 8′in açılış hızının tam bir ön izlemesi niteliğinde [Windows 8 Türkçe download]  denilebilir.

Yukarıdaki videoda da gördüğünüz gibi bataryası çıkarılmış bir HP dizüstü bilgisayar (uyku modunda olmadığını ispatlamak için yapıyor sanırım), birkaç saniye içinde tamamen kullanıma hazır hale geliyor. Windows 8 Türkçe download, Bunun anlamı Windows 8′in gerçektende ilk başlatmadan itibaren ne kadar da hızlı yüklendiğinin kanıtı. Ancak şu da varki şu ana kadar biz böyle bir performans yakalayamadık. Artık onların kullandığı hp bilgisayarın özellikleri neyse 🙂

Bu makale aşağıda etiketlenmiş terimleri sizlere sunmak için hazırlanmıştır;

 • windows 8
 • windows 8 full
 • Windows 8 Full download Türkçe ultimatewindows 8 driver
 • windows 8 full download
 • windows 8 tema
 • windows 8 tr
 • windows 8 ultimate full
 • windows 8 indir türkçe
 • windows 8 türkçe indir
 • windows 8 temaları
 • windows 8 full indir
 • windows 8 indir gezginler
 • windows 8 teması
 • windows 8 ultimate türkçe
 • windows 8 ne zaman çıkacak
 • windows 8 tema indir
 • windows 8 temaları indir
 • windows 8 çıkış tarihi
 • windows 8 beta indir
 • windows 8 özellikleri
 • windows 8 çıktı

Windows 8 full download Türkçe ultimate 32 bit / 64 bit

“Windows 8 full download Türkçe” Önizleme Sürümü isminden de anlaşılabileceği gibi, bu işletim sistemi ürünün nihai hali değil, önizlemesidir. Devam etmekte olan bir çalışmayı temsil eder ve bazı öğeler son sürümde değişebilecektir. Deneme sürümünde bazı sorunlar ve hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu şekilde [Windows 8 full download]  bir ön sürüm yayınlayarak, telemetri, forumlar ve blog yazıları gibi kaynaklardan çok miktarda geri bildirim alınmasını sağlıyor ve bu geri bildirimler sayesinde iyileştirmeler yapıyoruz.
Ön sürüm (beta) yazılım ‘Windows 8 full download’ kullanmaya alışıksanız, sorun giderme işlemiyle biraz da olsa tanışık ve arada sırada bazı teknik şeylerle uğraşmışsınız demektir. Bu durumda “Windows 8 full download” Tüketici Önizleme Sürümü’nü kullanmak çok sorun olmayacaktır. Eğer donanım gereksinimleri sizin için biraz fazlaysa veya sorun olduğunda ne yapmanız gerektiği konusunda emin değilseniz, Windows 8 full download (32/64 bit) şimdi başlamak için iyi bir zaman olmayabilir.İkincisi, yeni teknoloji kullanımı için hazır olmalısınız

Tüm ön sürüm yazılımlarında olduğu gibi, Windows 8 full download Tüketici Önizleme Sürümü için resmi teknik destek olmayacaktır, ancak sorun yaşarsanız lütfen bizimle paylaşın. Karşılaştığınız sorunların ayrıntılarını Windows 8 Tüketici Önizleme Sürümü forumuna yazabilirseniz, geri bildiriminizi inceleyebiliriz ve belki de aynı sorunları yaşayan diğer forum üyelerinden yardım alabilirsiniz. Ek olarak, Windows sitesinde yayımlanan “Windows 8 full download” Sürümü Sıkça Sorulan Sorular bölümünde size yardımcı olacak ve Windows 8 tecrübenizi daha üretken ve keyifli hale getirecek bilgiler bulunuyor.

Sonuncusu “Windows 8 full Türkçe download” için doğru donanıma ihtiyacınız olacaktır!

 

Windows 8 full download Tüketici Önizleme Sürümü bugün Windows 7 çalıştıran donanımlarda çalışabiliyor. Genel olarak, Windows 8 full download (32/64 bit) Tüketici Önizleme Sürümü’nün donanım ihtiyaçları aşağıdaki gibidir:

 • 1 GHz veya daha hızlı işlemci
 • 1 GB RAM (32-bit) veya 2 GB RAM (64-bit)
 • 16 GB (32-bit) veya 20 GB (64-bit) sabit disk alanı
 • WDDM 1.0 veya daha yüksek sürücü ile DirectX 9 uyumlu grafik kartı
 • 1024 x 768 asgari ekran çözünürlüğü
Windows 8’in bazı özelliklerinin kullanılabilmesi için bazı ek gereksinimlere ihtiyaç duyuluyor. Sabitleme özelliğinin kullanılabilmesi için, “Windows 8 full download”  1366 x 768 veya daha yüksek ekran çözünürlüğüne sahip bir bilgisayarınız olmalı. Dokunma özelliği için çok noktalı dokunma uyumlu bir dizüstü, tablet veya ekrana ihtiyacınız var. Windows 8 aynı anda beş dokunma noktasını destekliyor. Donanımınız desteklemiyorsa, ekran klavyesini ve bazı kontrolleri kullanırken zorlanabilirsiniz. Windows Mağazası’nı kullanmak, uygulamaları indirmek ve yüklemek ve ayarlarınızı ve dosyalarınızı bir Windows 8 PC’den bir diğerine aktarmak için internet bağlantısına ihtiyacınız olacaktır.

Donanım gereksinimleriyle ilgili daha fazla bilgi için “Windows 8 full download” blog’undaki bu İngilizce yazıya bakabilirsiniz. Aynı zamanda, Windows Donanım Ekibi, Windows 8 için Microsoft Touch Faresinin yenileneceğini iletiyor. Açıklamalarını ve Windows 8 full download (32/64 bit) ile Microsoft Donanım fare ve klavyelerinin kullanımı ile ilgili bilgileri de bu blog yazısında bulabilirsiniz.

Windows 8 Türkçe indir full!

Windows 8 (32 bit) indirİnternette güzel bir şey okuduğumda veya beni güldüren bir resim gördüğümde Windows 8 full download 32 bit ve 64 bit versiyonlar için geçerli 🙂 paylaşmayı severim. Paylaşma tılsımı bunu oldukça kolay hale getiriyor. Aramada olduğu gibi, uygulamalar Paylaşma tılsımını kolayca kullanabilir, siz de paylaşabilmek için uygulamanızı kapatmak zorunda kalmazsınız. Bilge sözleri Windows 8 full download e-posta uygulamasıyla veya harika fotoğrafları SkyDrive ile paylaşabilirsiniz. En sık kullandığınız uygulamalar çabuk erişim için listenin başında olur ve tek bir kişi veya tüm kişilerinizle aynı anda paylaşmayı seçebilirsiniz.Windows 7’de olduğu gibi, Windows 8 full download’de de uygulama, ayar veya dosyalarınızı aramak çok kolaydır. Arama düğmesiyle, daha derinlerde aramalar yapabilirsiniz. Uygulamalarda veya internette Windows 8 full download araması yapabilir, örneğin e-posta uygulamasında belirli bir e-postayı hızlıca bulabilir veya Kişiler uygulaması altında arkadaşınızın Facebook’a koyduğu bir şeyi bulabilirsiniz. Aynı zamanda Başlangıç ekranından uygulamaların içinden arama sonuçları alabilirsiniz. İhtiyacınızın olduğu bilgi internetteyse, arama sonuçlarınızın içinde Internet Explorer’ı işaretleyin ve Arama sonuçlarını ayağınıza getirin. Windows 8 full download için tasarlanan uygulamalar Arama düğmesi kolayca kullanır ve siz daha fazla uygulama yükledikçe, film yorumları veya seans saatlerini, restoran yorumlarını ve hatta borsa bilgilerini (birkaç örnek vermek gerekirse) uğraşmadan görebilirsiniz. Klavye kullanıyorsanız, doğrudan Başlangıç ekranından arama yapabilirsiniz – sadece yazmaya başlayın, sonuçlar ortaya çıkmaya başlar. Uygulamalar ve ayarları görmek veya uygulamanın içinde arama yapmak için sonuçları filtreleyebilirsiniz.

Cihazlar düğmesi, dijital fotoğraf makinesinden fotoğraf almak, televizyonunuza görüntü göndermek veya Windows 8 Türkçe full download cihaza dosya göndermek gibi şeyler yapabilmeniz için tüm cihazlarınızı bir araya toplar. Örneğin Windows 8 full download 64 bit video uygulamasından bir film izliyor ve odadaki herkesle paylaşmak isterseniz, Cihazlar düğmesiyle filminizi Xbox’unuza aktarabilir ve televizyonunuzda gösterebilirsiniz.

Windows 8 full download ultimate Türkçe

Ayarlar düğmesi, ses düzeyini ayarlamak ve bilgisayarınızı kapatmak gibi temel işlevleri yapabileceğini yerdir. Uygulama açtığınızda, Ayarlar düğmesi sizi o uygulama için olan ayarlara götürür ve e-posta hesapları açabilir, ses ve görüntü ayarlarınızı değiştirebilir veya oyunlar için klavye ayarlarınızı yapabilirsiniz. Ayarlar tılsımı sizi bilgisayar Windows 8 full download ayarlarına götürebilir, buradan temanızı değiştirebilir, HomeGroup ile paylaşım ayarlarınızı yapabilir veya “Windows 8 full download” ile Windows Update’i çalıştırabilirsiniz.
Windows’u dokunarak kullanıyorsanız, son uygulamanıza geri dönmek için sol kenara doğru çekin veya diğer ‘Windows 8 full download’ uygulamalarınıza bakmak için aynı şekilde devam edin. Fare kullanıyorsanız, son uygulamanızı görmek için sol üst kenara getirin. İmleci köşeden aşağıya doğru getirerek, açığınız diğer uygulamaları görebilirsiniz. Bunların yanında, benim en sevdiğim özelliklerden birini kullanabilirsiniz: Soldan dokunarak çekin ve son uygulamanızı ekranın sol veya sağ tarafına doğru çekerek Sabitle özelliğini devreye sokun tabi bunun için önce Windows 8 full download işlemini tamamlayın. Çalışırken Windows 8 full download (32/64 bit download) müziklerinizi kontrol etmek veya oyun oynarken bir taraftan Twitter’a bakmak için birebir.

Windows’un yeni görünüm ve hareketlerini yeniden tasarlarken çok eğlendik, ancak aynı zamanda yıllardır Windows 8 full download’i harika yapan çekirdek özelliklerini korumak için dikkatli davrandık. Tanıdık olduğunuz Windows masaüstü hala var ve eskisinden daha iyi hale getirmek için bazı geliştirmeler yaptık. Ağ özellikleri, dosya yönetimi ve şerit arama gibi bazı erişim kolaylıkları getirildi. Görev Yöneticisi ve Denetim Masası da yenilendir. Tüm bildiğiniz özellikler hala var.

Windows 8 Full Download ultimate Türkçe

Fare ve klavyenizle çalışabilir, uygulamalarınızı Windows Görev Çubuğuna yapıştırabilir ve sağ tıklama ile Windows 8 full download alışık olduğunuz her şeye erişebilirsiniz (Başlat ekranına geri dönmek için farenizi ekranın sol alt köşesine getirin veya klavyedeki Windows tuşuna basın). Daha önemlisi, dizüstü bilgisayarınıza (veya herhangi bir x86 bilgisayara) Windows 8 full download Tüketici Önizleme Sürümünü kurarsanız, eski oyunlarınız, masaüstü uygulamalarınızı veya Microsoft Office’i emekliye ayırmak zorunda değilsiniz, tümü Windows 8 altında çalışır.
Bilgi Teknolojileri uzmanı iseniz, TechNet’te bulunan Springboard Series for Windows 8 download sayfasına bakarak kurumsal müşterilerimiz için kilit özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Teknik bilgiler ve AppLocker, BitLocker, Client Hyper-V, DirectAccess, donanım cihaz yönetimi, Windows Mağazası, Windows To Go ve daha fazlası için sıkça sorulan soruları içeren tek sayfalık rehberiniz olan Windows 8’i Keşfedin ile başlayın. Windows 8’i denemek ve değerlendirmek için daha fazla desteğe ihtiyacınız varsa, TechNet (Windows 8 full download) Tüketici Önizleme Sürümü IT Pro Forumları‘na bakın.Windows Ekibinde Kullanıcı Tecrübesi için Program Yönetim Direktörü Jensen Harris’in gösterimiyle “Windows 8 full download” Tüketici Önizleme Sürümü’ne göz atalım.
Yazılım geliştiriciyseniz ve uygulamanız bugün mağazada değilse, uygulama geliştirmeye başlamanın zamanı geldi. Windows Geliştirici Merkezi size ücretsiz geliştirici ve tasarım araçları, kod örnekleri, teknik belgeler ve topluluklardan uzman yardımı sunarken, Windows 8 full download Mağazası ile uygulamanızı dünyaya tanıtmak için çalışmaya başlayabilirsiniz. Tüketici Önizleme sürümünü kurduktan sonra, uygulamalar yazmak için ücretsiz aracınız olan Visual Studio 11 Express Beta’yı indirin. İçinde Windows 8 SDK, Metro stili şablonlar ve kolayca erişilen Windows 8 API’leri bulunuyor. Aynı zamanda geliştiriciler için güçlü yeni seçeneklere derinlemesine bir bakış için Windows 8 full download Geliştirici Rehberi‘ne bakın.

Windows 8 full download Türkçe ultimate (32/64 bit)

Windows 8 Türkçe indir (tek part)

Ürün Anahtarı: TK8TP-9JN6P-7X7WW-RFFTV-B7QPF
Windows 8 Release Preview, Windows 7 ile çalışan aynı donanımla mükemmel çalışır:

 • Processor (İşlemci): 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı
 • RAM (RAM): 1 gigabayt (GB) (32 bit) veya 2 GB (64 bit)
 • Hard disk space (Sabit disk alanı): 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit)
 • Grafik kartı: WDDM sürücülü Microsoft DirectX 9 grafik aygıtı
 • Belirli özellikleri kullanmaya yönelik ek gereksinimler:
 • Dokunmayı kullanmak için, çok noktalı dokunmayı destekleyen bir tablet veya monitör gereklidir.
 • Uygulamaları indirip çalıştırmak amacıyla Windows Mağazası’na erişmek için etkin bir Internet bağlantısı ve en az 1024 x 768 ekran çözünürlüğü gereklidir.
 • Uygulamaları kullanmak için en az 1366 x 768 ekran çözünürlüğü gereklidir.
 • Internet erişimi (ISP ücretleri uygulanabilir)

Windows 8 Release Preview ISO görüntüsünden nasıl indirilir?
Windows 7‘de bir ISO dosyasını DVD’ye dönüştürmenin en kolay yolu Windows Disk Yansıması Yazıcı kullanmaktır. Windows XP veya Windows Vista çalıştıran bir bilgisayarda, ISO dosyasının yüklenebilir medyaya dönüştürülmesi için üçüncü taraf bir program gerekir ve DVD yazma yazılımları genelde bu özelliğe sahiptir. Microsoft Mağazası tarafından sağlanan USB/DVD indirme aracı bir seçenek olabilir. ISO dosyasından DVD veya USB flash sürücü oluşturmanızı sağlayan araçları içeren Windows 8 Release Preview Kurulumu’nu da indirebilirsiniz (Windows Vista or Windows 7 gerekir).

Windows 8 ISO görüntüleridir..

ISO görüntüsünün DVD’de veya USB flash sürücüde depolanan yükleme medyasına dönüştürülmesi gerekir. Talimatlar bu sayfada sağlanmaktadır. Geliştirme araçları, Windows Geliştirme Merkezi’nde indirmek için mevcuttur.

Bu yazıda Windows 8 full download’in tüm yeni özellikleri ve geliştirilmiş unsurlarının tüm ayrıntılarından bahsetseydim, indirip denemeye sıra gelmezdi. Önümüzdeki haftalarda konuya daha da derinlemesine girip, yaptığımız güzel işlerden bahsetmeye çalışacağım. Bu arada Windows 8 full download ’i deneyin, uygulamalarla oynayın. Unutmayın, “Windows 8 full download” Tüketici Önizleme Sürümü forumu ve Windows 8 Tüketici Önizleme Sürümü indir Sıkça Sorulan Sorular sayfalarından yardım alabilir ve geri bildirim bırakabilirsiniz. Aynı zamanda düşüncelerinizi öğrenmekten mutlu olurum, buraya da gördükleriniz hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz. Windows 8 full download Türkçe Ultimate Consumer Preview yazılımı “Windows Vista” ve “Windows 7” ile çalışan aynı donanımla mükemmel çalışır, Uygulamaları indirip çalıştırmak amacıyla Windows Mağazası’na erişmek için etkin bir Internet bağlantısı ve en az 1024 x 768 ekran çözünürlüğü ile ( Windows 8 full download Türkçe ultimate için daha üstü tavsiye edilir ) mükemmel performans sunar..

7 Responses to “Windows 8 full download Türkçe ultimate”

 1. […] alttaki (ya da her nerde bulunuyorsa) Windows simgesine tıklayın ve “uac” yazın, biraz bekleyin. Hemen yukarıda […]

 2. ahmet dedi ki:

  nerden indiriliyo yv allah rısası için noluuuur bii yazın

  • LovelessGent dedi ki:

   makalenin sonuna doğru kırmızı yazıyla Windows 8 Türkçe indir (tek part) linkine yıklayın ve güvenli taramayı geçip download edin..

 3. yusuf dedi ki:

  yaparalımı bedavamı

 4. hakan dedi ki:

  slm arkadasım payalasımın ıcın cok tesekkur ederım ben ınıdrdım yanlız rar dosyasından cıkaramıyorumm parola ıstıyorumm paraolayı verebılırmısın sımdıden tessekur ederım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

18 + sixteen =