Windows 8.1 internette!

By LovelessGent
Ağu 29th, 2013
1 Comment
1680 Views

Windows 8.1 ‘in x64 sürümü sızdı! Windows 8.1’in final sürümü paylaşım sitelerinde boy göstermeye başladı bile…

Windows 8.1 güncellemesi sonunda resmiyete kavuştu. Şimdi ise farklı kaynaklardan gelen bilgiler, işletim sisteminin final RTM sürümünün “Basitleştirilmiş Çince” dilindeki kurulum dosyalarının internete sızdığını iddia ediyor. Bunun yanında Çince’den İngilzce’ye çevrilen bir başka sürüm de internette paylaşılmaya başlandı.

Windows 8.1 internette!

PCbeta web sitesinde ve Neowin forumlarında görüntüleri ortaya çıkan 9600 yapı numaralı Çince Windows 8.1 sürümü, şu an bir dosya paylaşım sitesinde indirmeye sunuluyor. “Frankenbuild” adındaki sürüm ise bu sürümün İngilizce’ye çevrilerek yeniden paketlenmiş hali.
Windows 8.1 internette!
Bu arada İngilizce Windows 8.1’in sızmasının (Windows 8 henüz yeniyken) an meselesi olduğu iddia ediliyor.

Windows 8.1 RTM dağıtıma hazır!

Bir başka Neowin forum üyesi ise paylaştığı görüntünün (aşağıda) Windows 8.1’in Çince kurumsal sürümüne ait olduğunu iddia ediyor.

Microsoft, Windows 8.1’i resmi tanıtım tarihinden önce erkenden kullanıma sunmayacağını açıklamıştı. Bu açıklama MSDN ve Technet hizmetleri içinde geçerliydi. Microsoft Türkiye’nin yaptığı açıklamaya göre (resmin hemen altında) güncelleme, 18 Ekim’den itibaren Windows Mağazası üzerinden ücretsiz indirmeye sunulacak.
Windows 8,Windows 8.1,Windows RT,metro,microsoft,surface

Microsoft Türkiye açıklaması:

Windows 8.1 RTM dağıtıma hazır!

Microsoft, Windows 8.1’i geliştirme sürecinde önemli bir adımı daha geride bırakarak Windows 8.1 RTM sürümün hazır olduğunu duyurdu. Bu, Windows 8.1’e dair geliştirme sürecinin artık tamamlandığı anlamına geliyor.Microsoft, Windows8’in piyasaya çıkışından sadece 10 ay kadar kısa bir süre sonra, “Windows 8 ve daha fazlası” olarak tanımlanan Windows 8.1 sürümümün geliştirme sürecinin tamamlandığını duyurdu.

Windows 8.1 RTM sürümü, 27 Ağustos’tan itibaren piyasada mevcut veya yeni çıkacak ürünlerin Windows 8.1 ile uyumluluğunu sağlamaları için öncelikle Microsoft’un donanım iş ortaklarına gönderilecek. Windows 8.1, 18 Ekim’de tüm Windows 8 kullanıcıları tarafından Windows Mağazası aracılığıyla ücretsiz olarak indirilebilecek. Ayrıca Windows 8.1’li cihazlar yine 18 Ekim’de teknoloji mağazalarında raflardaki yerini alacak.

Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş, Windows 8.1 RTM sürümüne ve Microsoft’un dağıtım konusundaki yeni stratejisine dair şunları söyledi:

Daha önceki geleneksel yaklaşımımızda birkaç yılda bir pazara yeni sürüm sunma yaklaşımımız vardı. Ancak zamanla cihazların, kullanım biçimlerinin ve kullanıcı alışkanlıklarını değişmesi, bugün birçok farklı beklentiyi aynı anda karşılamamızı gerektiriyor. Bu nedenle hem ürün hayat döngüsünü kısaltmamız, hem de donanım iş ortaklarımızla eskisinden çok daha yakın çalışmaya ihtiyacımız var. Biz Windows 8.1 RTM sürümüyle temel Windows deneyimini en iyi hale getirdik, ama biliyoruz ki donanım iş ortaklarımız ürünlerinde yer alan farklı özelliklerle bizim sunduğumuz deneyimi daha da ileri taşıyacaklar. Önümüzdeki aylarda en küçük tabletlerden, 2’si 1 arada cihazlara kadar Windows 8.1 ile çalışmak için tasarlanmış güçlü, farklı ve yaratıcı ürünlerin piyasaya çıktığını göreceksiniz. Windows 8.1’in kullanıcılarla buluşacağı tarih olan 18 Ekim’e kadar üreticilerle yakın çalışmalarımızı sürdürerek, tercih edeceğiniz tüm cihaz tiplerinde en iyi Windows deneyimini sizlere sunacağız.”

“OEM İş Ortaklarımızla En İyi Deneyim İçin Çalışıyoruz”

Windows 8.1 RTM dağıtıma hazır!Yine daha önceki RTM sürümlerinin dağıtımlarından farklı olarak, kurumsal ve son kullanıcılar Windows 8.1’e aynı tarihte sahip olacaklar. Daha önce kurumsal kullanıcıların RTM sürümlerine daha önce ulaşabildiğinin altını çizen Onur Altıntaş, bu durumu şöyle açıkladı:

Kurumsal müşterilerimize Windows 8.1’i son kullanıcılarla aynı tarihte, yani genel erişim tarihi olan 18 Ekim’de ulaştıracağız. RTM tarihi ile genel erişim tarihi arasındaki dönemde OEM iş ortaklarımıza yakın durarak cihaz deneyimini en iyi hale getirmelerine odaklanmak istiyoruz. Çünkü bu sürecin kurumsal müşterilerimiz için de önemli faydalar sağlayacağının bilincindeyiz ve kurumsal müşterilerimize de ilk günden en iyi deneyimi sunmak istiyoruz.”

Yepyeni Bir Windows Deneyimine Hazır Olun

Microsoft’un “Windows 8 ve daha fazlası” olarak tanımladığı Windows 8.1, Windows 8 ile yeni nesil mobil çalışma ve eğlence anlayışını destekleyecek PC’lere, tabletlere ve endüstriyel cihazlara dair vizyonun yeni ve büyük bir adımını temsil ediyor. Tüketicilerden gelen geri bildirimler dikkate alınarak geliştirilen Windows 8.1 kişiselleştirme, arama, önyüklü uygulamalar, dokunmatik kullanım, Internet Explorer 11, Windows Mağazası deneyimi ve bulut hizmetlerine bağlantı gibi konularda çok sayıda yeniliği beraberinde getiriyor.

Windows 8.1, aynı zamanda kurumlar için mobil çalışma olanaklarının geliştirilmesi, güvenlik ve yönetilebilirlik gibi alanlarda da önemli geliştirmeler içeriyor.

www.direk-indir.com - Premium Dosya İndirme Sitesi

Windows 8.1 sürümü iele, Windows 8 kullanıcıları, 18 Ekim’den itibaren Windows Mağazası üzerinden uygulama güncellemesi şeklinde sunulacak olan Windows 8.1 final sürümünü ücretsiz olarak indirebilecekler. 

One Response to “Windows 8.1 internette!”

  1. […] farkına vardıklarını söylemişti. Bir Microsoft iş ilanında ise hem Windows, hem de Windows Phone’da çalışacak uygulamalar geliştirecek programcılar […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

eleven + three =