Windows 7 tema indir 2012

By LovelessGent
May 14th, 2012
4 Comments
7834 Views

Arkadaşlar bildiğiniz gibi Windows 7 tema indir işlemleri ile Microsoft’un sır gibi sakladığı fakat bazı geliştirme sürümleri ortaya çıkan Windows 8′in temasını ve yüzlerce temayı Windows 7’ye uygulamak mümkün. Windows kullanıcılarının çoğunluğunu tema değiştirme işleminden soğutan olay, bu işlemin karışık olması. Windows 7 altındaki duvar kağıdı, renk paleti ve belki bazı uyarı seslerini değiştiren basit temaları kurmak oldukça kolay olsa da (tek bir tıklama ile bu temaları alabiliyorsunuz yani Windows 7 tema indir), daha kompleks temalara geçiş yapmak o kadar kolay değil. Tabi ki bu durumun da bir sebebi var. Windows 7 tema indir ile Microsoft, işletim sisteminin çekirdek arayüzünün değiştirilmesini engelleyen tümleşik koruyucular yerleştiriyor işletim sistemlerine. Windows altında tema değişikliği yapmak isterseniz eğer, bu bahsettiğimiz koruyucu sistem dosyaları yamalamak gerekiyor.

Windows 7 tema indirme kurulum:

Windows 7 temaları nasıl kurulacak ?

Windows 7 tema indir ile indirdiğiniz sıkıştırılmış dosya içersinde Windows, Themes, System32 ve Logon Screen klasörleri bulunuyor. Öncelikle Windows klasörünün içine giriyoruz. C:\Windows klasörüne gidip buradaki Explorer.exe dosyasını yedekliyorsunuz. Daha sonra Explorer.exe dosyası üzerinde fareni sağ tuşuna basın properties bölümünü seçin. Burada önce Securty bölümü daha sonra advance bölümü ve buradan da owner bölümüne gelin. Burada edit seçeneğini işaretleyin. Burada Windows 7 sisteme giriş yaptığınız kullanıcıyı seçiyorsunuz. Daha sonra Securty bölümüne ve edit seçeneğini seçin. Yine Windows 7 sisteme giriş yaptığınız kullanıcıyı seçiyorsunuz. Burada Full control seçeneğini işaretleyin. Daha sonra tamama basın. Şimdi C:\Windows klasörü içersindeki Explorer.exe dosyasının adını explorer.exe.old olarak değiştiriyoruz. Ve indirdiğiniz Tema Paketi hangisi ise içersindeki Explorer.exe dosyasını buraya kopyalıyorsunuz. İşlem tamam.

İndirdiğiniz (Windows 7 tema paketinde) sıkıştırılmış dosya içersindeki Themes klasörünü C:\Windows\Resources\Themes klasörü içersine kopyalıyorsunuz.

Sıra geldi dll dosyalarını değiştirmeye c:\Windows\System32 klasörü içersine giriyorsunuz. Windows 7 tema indir ile, öncelikle imageres.dll ve shell32.dll dosyalarını buluyorsunuz. Daha sonra bu dosyalar üzerinde farenin sağ tuşuna tıklıyorsunuz ve properties bölümünü seçin. Burada önce Securty bölümü daha sonra advance bölümü ve buradan da owner bölümüne gelin. Burada edit seçeneğini işaretleyin. Burada Windows 7 sisteme giriş yaptığınız kullanıcıyı seçiyorsunuz. Daha sonra Securty bölümüne ve edit seçeneğini seçin. Yine Windows 7 sisteme giriş yaptığınız kullanıcıyı seçiyorsunuz. Burada Full control seçeneğini işaretleyin. Daha sonra tamama basın. Buradaki imageres.dll ve shell32.dll dosyalarının isimlerini imageres.dll.old ve shell32.dll.old olarak ayarlayın ve tema için indirdiğiniz imageres.dll ve shell32.dll dosyaları c:\windows\system32 klasörü içersine kopyalayın. İşlem tamam.

İndirdiğiniz tema içersindeki Logon Screen klasörünün içersindeki dll dosyalarını da C:\Windows\Branding klasörü içersinden yukarıda anlattığım gibi kullanıcı değiştirme izni vererek klasör içersine kopyalıyorsunuz. Windows 7 tema indir ile indirdiğiniz temanız kullanıma hazır.. Bu makale aşağıdaki etiketleri sizlere sunmak için hazırlanmıştır. Etiketler içerikle bağlantılı hazırlanmaktadır. Hata veya eksik varsa bizimle paylaşın..

 • windows 7 tema indir
 • tema windows 7 indir
 • xp için Windows 7 tema indir
 • tema indir windows 7
 • windows xp 7 tema indir
 • xp windows 7 tema indir
 • windows 7 için tema indir
 • gezginler windows 7 tema indir
 • windows 7 tema indir gezginler
 • Windows 7 tema indir xp için
 • windows 7 tema xp için indir

Dikkat: Burada anlatılanlar bazı temalar için geçerlidir. Bir çok Windows 7 teması otomatik kurulum desteklemektedir. Eğer otomatşk kurulum desteği yoksa bu işlemleri yapın. Aksi halde uğraşmayın tema kurulumu kendisi yapacaktır.. Ayrıca Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor taraftar temalarını da sitemizden indirebilirsiniz. Bedava Windows 7 taraftar temaları indir..

 

Windows 7 tema indir

Windows 8 Teması (windows 7 için)

Windows 8 tema

Windows 8 tema indir 2

 

 

Mario Bros Windows 7 Teması

Mario Bros Windows 7 Teması indir

 

 

Final Fantasy 8 Windows 7 Teması

Final Fantasy 8 Windows 7 Teması indir

 

 

Aero Glass Ultimate Windows 7 Teması

Aero Glass Ultimate Windows 7 Teması indir

 

 

Batman Windows 7 Teması + Ekran Koruyucu

Batman Windows 7 Teması + Ekran Koruyucu indir

 

Luxsor Windows XP Teması

Luxsor Windows XP Teması indir

 

 

Underground Windows 7 Tema

Underground Windows 7 Tema indir

 

 

Neon Windows 7 Tema 2012

Neon Windows 7 Tema indir

 

 

Tam Saydam Windows 7 Teması

Tam Saydam Windows 7 Teması indir

 

 

Windows 7 Ultimate Tema Paketi 2012 (15 Adet)

Windows 7 Ultimate Tema Paketi indir (15 Adet)

 

 

Windows 7 tema indir 2012

Temaları seçip indir

Üstte ki link sizi bütün temaların bulunduğu download klasörüne götürecektir. Dilediğiniz temayı bu klasörden seçerek indirebilirsiniz. Tema indirme işlemi tamamen ücretsiz olup yeni temalar da bu klasöre eklenecektir.. Windows 7 tema indir ile indirdiğiniz  içerikle alakalı hata veya eksik bilgi varsa bizimle paylaşın..

 

4 Responses to “Windows 7 tema indir 2012”

 1. […] Windows 7‘de hosts dosyasının yeri C:/ Windows/ System32/ drivers/ etc (Eğer sisteminiz farklı bir klasöre kuruluysa C:/ Windows/ yerine uygun klasörü yazın.) […]

 2. samet dedi ki:

  indirdiğim klasör dosya formatında herhan gir bir programla açamıyorum

  • LovelessGent dedi ki:

   Windows 7 temaları nasıl kurulacak ?
   Windows 7 tema indir ile indirdiğiniz sıkıştırılmış dosya içersinde Windows, Themes, System32 ve Logon Screen klasörleri bulunuyor. Öncelikle Windows klasörünün içine giriyoruz. C:Windows klasörüne gidip buradaki Explorer.exe dosyasını yedekliyorsunuz. Daha sonra Explorer.exe dosyası üzerinde fareni sağ tuşuna basın properties bölümünü seçin. Burada önce Securty bölümü daha sonra advance bölümü ve buradan da owner bölümüne gelin. Burada edit seçeneğini işaretleyin. Burada Windows 7 sisteme giriş yaptığınız kullanıcıyı seçiyorsunuz. Daha sonra Securty bölümüne ve edit seçeneğini seçin. Yine Windows 7 sisteme giriş yaptığınız kullanıcıyı seçiyorsunuz. Burada Full control seçeneğini işaretleyin. Daha sonra tamama basın. Şimdi C:Windows klasörü içersindeki Explorer.exe dosyasının adını explorer.exe.old olarak değiştiriyoruz. Ve indirdiğiniz Tema Paketi hangisi ise içersindeki Explorer.exe dosyasını buraya kopyalıyorsunuz. İşlem tamam.

 3. […] Windows 8 indir ile fare – klavye ile kullanım ise daha hızlı ve akıcı hale geldi. Windows 7’de olduğu gibi, güvenlik ve güvenilirlik özellikleri de Windows 8’de standart olarak […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

one × 4 =