Windows 7 indir full (32 bit + crack download)

By LovelessGent
Nis 2nd, 2012
68 Comments
29161 Views

Merhaba arkadaşlar bugün de Windows 7 indir makalesi ile karşınızdayız.. Hepimiz biliyoruz ki Windows 8 çıktı ve 7’ye nazaran çok daha gelişmiş ve kullanımı kolay. Ancak ne var ki Win 8 henüz orjinal Türkçe dili ile yayınlanmadı yani henüz son kullanıcı ön izleme sürümü. Bizde en çok kullanılan (şu an için) işletim sistemi Windows 7 indirme nasıl olur ve nasıl kurulur bunu anlatacağım. Aslında olay basit yapmanız gereken aşağıda klasör linkini verdiğim bağlantıya tıklayarak partları indirecek ve Windows 7 yükleme dosyalarını sıkıştırılmış rar dosyasından çıkaracaksınız. Daha sonra linkini vereceğim makalede anlatıldığı gibi Windows 7 kurulumunu yapacaksınız.

Ayrıca sizler için Windows 7 orjinal yapma programını da veriyorum. Bu crack programı sayesinde Windows’unuzu orjinal yapacak ve lisanslı kullanacaksınız.. Windows 7 indirme ve kurulum işlemine geçmeden önce ilk defa kullanacaklar için hep beraber Windows 7’yi inceleyelim ve detaylarına bakalım.. Şimdi öncelikle Windows 7’nin temel özelliklerine, neden alınması gerektiğine yani Xp ve Vista ile arasında ki farklara ve önemli sistem gereksinimlerine göz atalım..

Windows 7 indir full (32 bit ve crack download)

 

www.direk-indir.com - Premium Dosya İndirme Sitesi

 

Neden Windows 7 edinmeli?

* Günlük görevleri basitleştirmek için: Windows 7 indir de aradığınızı daha hızlı bulun. Pencerelerinizi anında yerinde açın.
* Dilediğiniz şekilde çalışmak için: Daha verimli bir sistem. Aygıtlarınızın kolay yönetimi.
* Yeni şeyler yapmak için: Müzik parçalarınızı ve videolarınızı paylaşın ve akışlı olarak yayınlayın. Kendi fotoğraf ve filmlerinizle yaratıcı olun.Bedava windows 7 indir full (32 Bit ve 64 Bit ile Crack Download)

Windows 7’yi satın almak için 10 neden

Windows’un kullanımının daha kolay olmasını, daha iyi yanıt vermesini ve yeni olasılıklar sunmasını istediniz. Sizi dinledik ve çok sayıda geliştirme yaptık. En önemli 10 tanesi aşağıdadır:

1 – Daha iyi bir masaüstü. Windows 7 crack bilgisayarınızda dolaşmayı hiç olmadığı kadar hızlı hale getiriyor. Görev çubuğunun daha büyük düğmeleri ve tam boyutlu önizlemeleri var; ayrıca programları tek bir tıklatmayla erişilecek şekilde sabitleyebilirsiniz. Atlama Listeleri dosyalara, klasörlere ve web sitelerine kısayollar sağlıyor. Ve Snap, Peek ve Shake tüm bu açık pencerelerle uğraşmanın kolay (ve eğlenceli) yeni yollarını sunuyor.

2 – Daha akıllı arama. Başlat menüsü arama kutusuna yazarak belgeler, resimler, müzik, e-posta ve programlar gibi kategorilere göre gruplandırılmış sonuçları anında göreceksiniz. Bir klasörde veya kitaplıkta arama yapın, aramanıza tarih ve dosya türü gibi filtrelerle ince ayar yapın ve sonuçlarınızın içeriğine hızlı bir şekilde göz atmak için önizleme bölmesini kullanın.

3 – Ev Grubu ile kolay paylaşım. Ev ağınızda dosyaları ve yazıcıları paylaşmak kolay olmalıdır. Ev Grubu ile sonunda gerçekten kolay. Windows 7 indir çalıştıran iki veya daha fazla kişisel bilgisayarı bağlayın; en az sorunla evinizdeki diğer insanlarla müzik, resim, video ve belgeleri paylaşmaya başlayabilirsiniz, tabi bu özellikler Windows 8 de daha gelişmiş olarak karşımıza çıkıyor..

4 – Hız için tasarlanmış. Windows 7 indir’in sahip olduğu önemli performans iyileştirmeleri daha az bellek kullanır ve arka plan hizmetlerini yalnızca ihtiyacınız olduğunda çalıştırır. Programlarınızı daha hızlı çalıştırmak ve daha hızlı uyku moduna geçmek, bu moddan çıkmak ve kablosuz ağlara yeniden bağlanmak için tasarlanmıştır. Ve 64 bit desteği ile, güçlü 64 bit kişisel bilgisayarların en yeni özelliklerinden tümüyle yararlanabilirsiniz.

5 – Daha iyi kablosuz ağ. Dizüstü bilgisayarınızda kablosuz ağlara bağlanmak daha önce biraz zahmetliydi, ancak şimdi yalnızca birkaç tıklatma ile gerçekleştiriliyor. Görev çubuğundaki kullanılabilir ağların listesinden seçtiğiniz birini tıklatın ve bağlanın. Bir ağa bağlandıktan sonra, Windows 7 bunu hatırlayacaktır, böylece daha sonra otomatik olarak yeniden bağlanabilirsiniz.

6 – Windows Dokunma. Dokunmatik ekranlı bir bilgisayarda web’e göz atmak, fotoğraflar arasında geçiş yapmak ve dosyaları ve klasörleri açmak için parmaklarınızı kullanın — Windows ilk defa gerçek çoklu dokunma dokunma teknolojisine sahiptir. Windows 7 indir yakınlaştırma, döndürme ve hatta sağ tıklatma hareketleriyle, kişisel bilgisayarınızla çalışmanın tamamen yeni bir yoludur.

7 – Aygıtlarla iyi çalışır. Device Stage (Windows 7 indir‘de yeni bir özellik), taşınabilir müzik çalarlar, akıllı telefonlar ve yazıcılar için bir giriş sayfası gibi çalışır. Taşınabilir bir aygıtı kişisel bilgisayarınıza taktığınızda, pil ömrü, kaç fotoğrafın karşıdan yüklenmeye hazır olduğu, yazdırma seçenekleri gibi bilgilerin ve sık kullanılan görevlerin olduğu bir menü görürsünüz.

8 – Medya akışı. Yeni Windows Media Player 12 özellikleri ile evin içinde veya şehrin her yerinde medya kitaplığınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Burada Yürüt Özelliği ile müzik, video ve fotoğraflarınızın kişisel bilgisayarınızdan müzik çalara veya TV’ye akışını sağlayabilirsiniz (ek donanıma ihtiyacınız olabilir). Ve Uzak Medya Akışı ile, [Windows 7] çalıştıran birbilgisayardan kilometrelerce uzaktaki başka bir bilgisayara Internet üzerinden medya akışı gönderebilirsiniz.

9 – Internet Explorer 9 ve Windows Live. Windows 7 Internet Explorer 9’un tüm gücünü açığa çıkarıyor; büyüleyici donanım hızlandırmalı grafiklerden sık kullandığınız web sitelerini doğrudan görev çubuğunuzdan başlatmaya kadar. Windows 7 indir full ayrıca, Windows Live’ın sağladığı birçok olanağa ücretsiz sahip olursunuz: fotoğraf albümleri ve filmler oluşturma, HD sohbet ve öğelerinizi istediğiniz zaman istediğiniz yerde paylaşma.

10 – Uyarı içermeyen bildirimler. İşlem Merkezi ile (Windows 7 indir’deki yeni bir özellik), bakım ve güvenlik iletileri sizin denetiminizdedir. Bunlar gibi özelliklerle ilgili bildirimleri açabilir veya kapatabilirsiniz: Windows Defender veya Kullanıcı Hesabı Denetimi. Windows’un dikkatinizi çekmesi gerektiğinde, görev çubuğunun en sağında bir bildirim görürsünüz. Bunu tıklatın ve sorunlar için önerilen düzeltmeleri öğrenin.

Not : Yukarıda belirtilen tüm özellikler Windows 7 işletim sisteminin tüm sürümlerinde kullanılamayabilir. Ayrıntılar için özellik sayfalarına bakın.

Bu makale aşağıda etiketlenmiş 14 adet terimi içerir;Windows 7 full indir

* Windows 7
* Windows 7 indir
* Windows 7 full
* Windows 7 indir download
* Windows 7 download indir
* Windows 7 indirme
* Windows 7 orjinal
* orjinal Windows 7
* Windows 7 orjinal yapmak
* Windows 7 türkçe
* orjinal Windows 7 yapma
* Windows 7 orijinal yapma
* Windows 7 orjinal yap
* Windows 7 tr

Windows 7 sistem gereksinimleri
Kişisel bilgisayarınızda çalıştırmak istemeniz durumunda gerekenler aşağıda belirtilmiştir:

* 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı 32 bit (x86) ya da 64 bit (x64) işlemci
* 1 gigabayt (GB) RAM (32 bit) veya 2 GB RAM (64 bit)
* 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit) kullanılabilir sabit disk alanı
* WDDM 1.0 veya üzeri sürücüye sahip DirectX 9 grafik aygıtı

Belirli özellikleri kullanmaya yönelik ek gereksinimler:

* Internet erişimi (ücretli olabilir)
* Çözünürlüğe bağlı olarak, video kayıttan yürütme işlemi ek bellek ve gelişmiş grafik donanımı gerektirebilir, Windows 7 indir full makalesi amacı sizlere bu imkanları sunmaktır..
* Bazı oyunlar ve programlar en iyi performans için Windows 7 DirectX 10 veya daha yükseğiile uyumlu bir grafik kartı gerektirebilir
* Bazı Windows Media Center işlevleri için, bir TV tarayıcısı ve ek donanım gerekebilir
* Windows Dokunma ve Tablet PC’ler belirli donanımlar gerektirir
* Ev Grubu bir ağ ve Windows 7 çalıştıran kişisel bilgisayarlar gerektirir
* DVD/CD yazma, Windows 7 indir için uyumlu bir optik sürücü gerektirir
* BitLocker Güvenilen Platform Modülü (TPM) 1.2 gerektirir
* Bitlocker To Go, USB flash sürücü gerektirir
* Windows XP Modu ek 1 GB RAM ve ek 15 GB kullanılabilir sabit disk alanı gerektirir.
* Müzik ve ses, ses çıkışı gerektirir

Ürün işlevselliği ve grafikler, sistem yapılandırmanıza göre değişebilir. Bazı özellikler gelişmiş veya ek donanım gerektirebilir.

Çok çekirdekli işlemcileri olan bilgisayarlar:Windows 7 ultimate indir
Windows 7 bugünün çok çekirdekli işlemcileriyle çalışmak üzere tasarlandı. Tüm 32 bit Windows 7 indir sürümleri 32 işlemci çekirdeğini, 64 bit sürümler ise 256 işlemci çekirdeğini destekler.

Çok çekirdekli işlemcileri (CPU) olan bilgisayarlar:
Ticari sunucular, iş istasyonları ve diğer birinci sınıf bilgisayarlar birden çok fiziksel işlemciye sahip olabilir. Windows 7 indir Professional, Enterprise ve Ultimate sürümleri iki fiziksel işlemciye izin vererek bu bilgisayarlarda en yüksek performansı sağlar. Windows 7 Starter, Home Basic ve Home Premium yalnızca bir fiziksel işlemci win 7 key kabul edebilir.

Windows 7 Ultimate Temel Özellikleri:

* Gelişmiş masaüstü gezintisi ile her gün gerçekleştirdiğiniz işlemleri daha kolay yapın.
* Programları daha hızlı ve daha kolay başlatın; en sık kullandığınız belgeleri hızla bulun.
* “Windows 7 indir”, Internet Explorer 8 ile web deneyiminizin her zamankinden daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli olmasını sağlayın.
* Internet TV ile en beğendiğiniz TV programlarının birçoğunu ücretsiz olarak ve nerede isterseniz izleyin.
* Ev Grubu ile kolaylıkla bir ev ağı oluşturarak kişisel bilgisayarlarınızı bir yazıcıya bağlayın.
* Windows XP Modunda pek çok Windows XP iş programını çalıştırın (ayrıca karşıdan yüklenir).
* Etki Alanı Bağlantısı ile şirket ağlarına “Windows 7 indir 64 bit” ile daha kolay ve daha güvenli şekilde bağlanın.
* Tüm sürümlerde bulunan tam sistem Yedekleme ve Geri Yükleme özelliğine ek olarak, bir ev veya iş ağına yedekleme yapabilirsiniz.
* BitLocker ile kişisel bilgisayarınızdaki ve taşınabilir depolama aygıtlarınızdaki verilerin kayıp veya çalıntıya karşı korunmasına yardımcı olun.
* İstediğiniz dilde çalışın ve 35 dil arasında geçiş yapın.

Windows 7 indir full (32 bit ve crack download) video:

 

Sitemizde bulunan Wİndows 7 32 bit ve 64 bit download linkleri an itibariyle hem partlı sistem hemde tek link olarak yeniden yüklenmiştir. Rar şifreleri ebedava.com dur..

Windows 7 indir full (32 bit download)

Turbobit tek klasör download  (Windows 7 indir (makale))

Turbobit Tek Link (yeni)

Windows 7 indir full (64 bit download)

Turbobit tek klasör download  (Windows 7 indir (makale))

Turbobit Tek Link (yeni)

Rar şifreleri : ebedava.com

NOT: Dosyalar iso dosyasıdır. Direk cd/dvd’ye yazabilir yada winrar ile isodan kurtarıp flash belleğe atarak kurabilirsiniz… Windows 7 kurulum hakkında yardıma ihtiyacınız olursa Wİndows 7 Kurulum makalesini inceleyiniz.
Windows 7 – 32 bit/64 bit crack download

Turbobit tek link download

Windows 7 Crack Programı download” (İşte [Windows 7 indir full] bu anlama geliyor):

Win 7 Crack indirin rar şifresi yoktur..

 

 

www.direk-indir.com - Premium Dosya İndirme Sitesi

 

“Windows 7 Kurulum” için Windows 7 Kurulumu makalesini incelyin (Win 7 kurulum resimli anlatım).. Ayrıca format atıp kurulumu tamamladıktan sonra yasak sitelere giriş için Windows 7 DNS değiştirme ayarları makalesi ile dilediğiniz siteye erişebilirsiniz..

Windows 7 indir full biterken;

Evet arkadaşlar “Windows  7 indir full” makalemiz burada sona eriyor. Umarım win 7 indirmek ve kurlum yapmak isteyen arkadaşlara yeterince yardımcı olabilmişimdir. Windows 7 indirme veya kurulum konusunda yardıma ihtiyacınız olursa yada herhangi bir sorun yaşarsanız yorum bırakmanız yeterlidir. Her türlü konuda destek 24 saat online verilmektedir. Windows 7 indir diğiniz için teşekkür ediyorum ancak unutmayın ki daima lisanslı yazılım kullanmak en iyisidir…

 

68 Responses to “Windows 7 indir full (32 bit + crack download)”

 1. kerim dedi ki:

  yaw adam akıllı bi link atın tdosya gibi yer mesalea lütfen aclilen ….

  • LovelessGent dedi ki:

   Anlaşmamız TurboBit sitesiyle olduğu için düm dosyalarımızı burada barındırmaktayız..

 2. asdfg dedi ki:

  indiren var mı ?

 3. haylıhay dedi ki:

  kotayı doldurur mu bu?

  • LovelessGent dedi ki:

   Windows 7 32 bit verssiyonunun toplam boyutu 2.25 gb ve 64 bit versiyonunun toplam boyutu 3.1 gb’dır.. Kotanıza bağlı olarak doldururp doldurmayacağına siz karar verin..

 4. ingilizce dedi ki:

  ilk 4 part hemen indi, 5. part beni deli etti be ya:))

 5. ingilizce dedi ki:

  Crack indiremiyorum sorun mu var

 6. Csro dedi ki:

  bunu indirdikten so nra nasıl cd yapabiliriz ?

  • LovelessGent dedi ki:

   Windows 7/Vista yada Windows 8 sürümlerinde boot özelliği bulunduğu için CD ye yazmaya gerek yoktur. Flash bellekten yada direk Hard diskten kurulum yapabilirsiniz.

   Flash belllekten Windows kurmak için klasör içerisinde ki tüm dosyaları Flash belleğinizin ana dizinine atın ve bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda F12 tuşunu kullanarak başlatma seçeneklerini açın, oradan flash belleğinizi seçip kurulumu başlatın.

   İlla da Cd’den kurulum yapacaksanız. Klasör içerisindeki tüm dosyaları seçip mouse ile sağ tıklatın ve gönder seçeneğinden CD/DVD RW’ye seçeneğine tıklayın. Daha sonra CD sürücünüze girerek dosyaları yaz deyin hepsi bu kadar..

 7. Metehan dedi ki:

  kardeş part 3 de indirme sorunu çıkıyo hep bi yardım etsen

 8. fuşya patik dedi ki:

  partları açamıyorum şifre istiyor ve dosya hatası veriyor

 9. fuşya patik dedi ki:

  http://www.gabya.net yazsam bile şifre hatası veriyor klasörler ne yapmam gerekiyor saatlerce bekledim inmesini şimdi böyle bi durum deli ediyor insanı bu 3. günüm pc başında

  • LovelessGent dedi ki:

   Rar şifreleri www gabya net (aralarında nokta var) ya elle yada yazının sonunda Rar şifresi yazan yerden kopyalayıp yapıştırarak açamaya çalışın. Şifrenin hatalı olması imkansız.. Şimdiye kadar hiç Rar Şifresi hatası olmadı. Paylaştığımız tüm dosyaların şifreleri aynıdır.. Tekrar gözden geçirmenizi öneriyorum. Ancak şifreyi kabul ediyor ve herahgi bir partı rardan çıkarırken hata oluşuyor ise o partı tekrar indirmeniz gerekebilir. Bazen partlı dosyaları indirirken nadir de olsa bu tür hata oluşur. Bilgisayar indirme bitti der ancak dosyanın belkide yarısını indirmiştir. Önce şifreyi sonrada dosya boyutlarını kontrol edin. Eğer yine yapamazsanız bize bildirin beraber yapalım..

 10. mert dedi ki:

  partları kolay indirdim fakat crack dosyasında hata var sanırım turbobit dosya bulunamadı hatası veriyor

 11. mert dedi ki:

  ”File was not found. It could possibly be deleted”
  sayfa açıldığında yukardaki uyarıyı veriyor.

 12. baysin dedi ki:

  vista ya win 7 yükledim ama c dosyasında hala vista dosyaları mevcut silsem sakıncası varmı teşekkür ederim kolay gelsin

 13. baysin dedi ki:

  başka sorum olacak bi arkaaşın windovs 7 üzerine windovs 7 yükledim ama açılırken iki tane windovs 7 seçeneği çıkıyor ikincisini nasıl iptal edebilirim kolay gelsin

 14. eren dedi ki:

  tek dosya nasıl yapılıyor yani partları nasıl tek dosya yapıcaz bilen war mı ??

 15. eren dedi ki:

  partları nasıl tek dosya yapcaz resimli anlatım olursa daha gğzel olur yoksa anlatın teşekkürler 🙂

  • LovelessGent dedi ki:

   Sadece fare ile 1. parta sağ tıklayın ve klasöre çıkart deyin. O kadar. Tüm partlar otomatik olarak tek klasör içerisine çıkacak.

 16. PijamaBoy dedi ki:

  1. part’ı indirmeye başladım umarım windows 7’ye geçebilirim.5 yıldır Windows Xp kullanıyorum ama artık Xp iyice köreldiği için HD’videoları ekran kartımın ve internet bağlantımın çok iyi olmasına ragmen izleyemiyordum umarım windows 7’ye geçince bu problem çözülür. Bu arada admin’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 17. PijamaBoy dedi ki:

  Admin bir de şu linki koyarsan daha iyi olur http://www.getripz.pl/ bu site aracılığıyla turbobit’ten premium’muş gibi dosya indirebiliyorsun bekleyen arkadaşlara çok yardımcı olursun saatlerce indirme zahmeti çekmesinler… ben yaklaşık 1,5 saate indiriyor olucam.

 18. sami dedi ki:

  merhaba format cd sı yapıp pc me format atıcakdım lınklerı ındırdım bır dvd nın ıcıne drek kopyaladım ancak blgsayarmı yenıden baslatınca f12 basıorm ama bır turlu formatı baslatamadım cevao vereblrsenız memnun olurum.

  • LovelessGent dedi ki:

   Bios’dan başlangıcı dvd sürücü seçip başlatın, ayrıca bazı kartlarda f12 yerine f11 tuşu olabilir onuda deneyin.. En kötü ihtimalle flash belleğe kopyalayıp oradan kurulum yapın. Yada sisteminizde 64 bit işletim sistemi yüklüyse direk HDD’nizden bilgisayar açıkken kurulum yapın..

 19. Behlülcan dedi ki:

  Merhabalar ben bütün partları tek tek indirdim şimdi downloads da duruyolar ölye rarın içinde.Windowsum XP şuan…
  Bu kurulumu nasıl yapabilirim, cd yada flash lazım olmadan?

  • LovelessGent dedi ki:

   Sisteminiz Windows XP olduğuna göre 32 sürümü indirdiğinizi kabul ediyorum. Doyaları rar’dan çıkarın ve ikinci hdd’nize (WinXP C:/ sürücüsünde ise siz D:/ sürücüsüne) kopyalayın.. Çıkan dosyaların içinden setup.exe dosyasını çalıştırın ve kurulumu bilgisayarınız açıkken başlatın. Bir süre sonra otomatik olarak bilgisayarınız yeniden başlayacak ve bilgisayar açılmadan kurulum kaldığı yerden devam edecek.

 20. gökhan dedi ki:

  ben indiriom 3-4 dk ya inio neden böle bea 😀
  ama olmuo tabikide .d

 21. ateş dedi ki:

  slm paylaşım için tşk. emeğinize sağlık ancak 3.part ı indiremiyorum yardımcı olurmusunuz..

 22. Mehmet Doğan dedi ki:

  Bu çalışmalarınız takdire değer arkadaşlar emeği geçen herkese çok teşekkürler. Orjinallerine bi ton para vermekten herkesi kurtardığınız için. Kimileri bunları emek hırsızlığı olarak görebilir ama bence hiçte öyle değil

 23. Mehmet Doğan dedi ki:

  Arkadaşlar ben daha önce xp kullanıyordum bir ara elime win 7 cd si geçti ultimate belli bir zaman kullandım fakat bir zaman sonra internette giremedim ethernet kartının programını yüklememe rağmen yine çalışmadı xp de çalışıyor . şimdi buradaki 32 bit win 7 yi indiriyorum acaba çalışır mı diye merak ediyorum

 24. Bora dedi ki:

  admin yha part 3 te sorun yok demi crack nasıl yapılıyor bide onu söylsene
  videoda anlıyamadım bide bilgisayara zara r vermez demi :////

  • LovelessGent dedi ki:

   Sorun yok ve bu crackleme işlemi kesinlikle zararsızdır. Yapacağınız şey indirdiğiniz crack dosyasına sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır demek ve gelen ekranda install butonuna tıklayıp beklemek. Bitince zaten size yeni başlatmak istediğini soracak onaylarsınız ve Windows 7 crack işlemi biter..

 25. Bora dedi ki:

  Admin yine cd veya dvd istemez demi part 3 indi sayılır 7 dk kaldı.. CD DVD İSTEMEZ DEMİ NORMAL OLARAK WİN7 KURAR HERALDE DEMİ ???

 26. Taha dedi ki:

  Belgeler silinir mi?

 27. Sparow3 dedi ki:

  Ben Butun Partları İndirdim Nasıl Kurulum Yapabilirim ?

 28. İsmail dedi ki:

  arkadaşlar bütün partları indircezmii

 29. İsmail dedi ki:

  bütün partları indircezmi

 30. mevlüt dedi ki:

  Merhaba part 2 görünmüyor 1.3.4.5.var 2 yok

 31. […] Turbobit tek klasör download  (Windows 7 indir (makale)) […]

 32. Mevlüt dedi ki:

  Teşekkür ederim güncellenmiş part 2 görüyoruz artık sanırım 1.2.3.4 4 parttan oluşuyor 5 yok yani

 33. kurnaz dedi ki:

  la yalanlarınıza atlım ıcerı gıroz para yatır dıot,yor sunuz bedava bu

 34. Mehmet dedi ki:

  32 bit ile 64 bit arasindaki fark nedir?

 35. Kemal dedi ki:

  64 bit in 2., 3. ve 4. part lari linkte yok. Yardimci olur musunuz? Tek part olarak da indiremiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

nineteen − 3 =