Windows 7 dns değiştirme ayarları

By LovelessGent
In Windows
Mar 21st, 2012
2 Comments
3578 Views

Windows 7 dns değiştirme ayarlarında ki amacımız ülkemizden erişime kapalı olan web sitelerine ulaşmak. Türkiye’de malum internet kuralları biraz katı ve bu yüzden sürekli davalar açılıyor, sonrasında da TTnet’e bazı sitelrin ip adreslerini yasaklamaları konusunda mahkeme raporları sunuluyor,  eee doğal olarak da ttnet bu web sitelerine erişimi kapatıyor. Bizde bu sitelere ulaşmak için ttnet dns adreslerini kullanmıyoruz! bunu yerine Windows 7 dns değiştirme yapıp googledns yada opendns firmalarının dns adreslerini kullanıp yasak sitelere giriş yapacağız..

Windows 7 dns değiştirme ayarları

Bu makale aşağıda ki etiketleri vaat etmektedir. Windows 7 download etmek isterseniz Windows 7 indir yada Windows 8’i Türkçe indirmek isterseniz Windows 8 Türkçe indir makalelerini inceleyiniz.

* windows 7 dns
* dns windows 7
* youtube windows 7
* Windows 7 dns değiştirme ayarları
* dns girme
* sitelere giriş dns
* windows dns değiştirme
* windows 7 de dns değiştirme
* dns değiştirme windows 7
Windows 7 Dns değiştirme ayarları - google dns* Windows 7 dns değiştirme

* windows 7 dns ayarları
*
windows 7 de dns ayarları
* dns ayarı windows 7
* dns ayarları windows 7
* windows 7 dns ayarı
* windows 7 dns ayar
* win 7 dns
* windows 7 resimli
* dns ayarları değiştirme windows 7
* windows 7 de dns ayarlarını değiştirme
* windows 7 dns ayarlarını değiştirme
* windows 7 dns ayarı değiştirme
* dns ayarı değiştirme windows 7
* windows 7 dns ayarları değiştirme
* windows 7 de dns ayarları değiştirme
* dns ayarlarını değiştirme windows 7

Öncelikle sizlerinde bilmesini istediğim Liveinternet.ru sitesi de (“Windows 7 dns değiştirme“) ne saçmalıksa ülkemizden erişime kapalı. Biz şu anda ki en kaliteli anlık sayaç hizmeti veren bir site olduğu için liveinternet.ru sitesinin sayaç hizmetini tüm sitelerimizde kullanıyoruz. Ancak bir sayaç sitesi ülkemizden neden engellenir aklım almıyor 🙁 Gerçi ellerinden gelse mynet.com yada ok.net gibi siteleride engelleyecekler ya neyse.. Lafı daha fazla uzatmadan “Windows 7 dns değiştirme” konumuza geri dönelim Windows 7 dns ayarlarını değiştirelim.

liveinternet

Windows 7 dns değiştirme ayarları başlangıç;

Öncelikle Windows 7 masa üstünde iken ekranın sağ alt kısmında saatin yanında ki ekran simgesine tıklıyoruz {Windows 7 dns değiştirme|Windows 7 dns|Windows 7 dns girme}.

 

windows 7 dns değiştirme

Buradan “Ağ ve paylaşım merkezi“ne giriyoruz. Gördüğünüz gibi bağlı olduğumuz ağlar karşımıza çıkıyor. Buradan kendi bağlı durumda ki ağımızı seçiyoruz (‘Yerel ağ bağlantısı’na tıklayın.(Resimde sarı ile işaretli) Windows 7 dns değiştirme).

windows 7 dns değiştirme ayarları 1

Bağlı olduğumuz ağ penceresi açılıyor ve bu pencerede ki bağlantılarda resimde gördüğünüz gibi bizim ki “Yerel Ağ Bağlantısı 2” buna tıklıyoruz ve (“Windows 7 dns değiştirme”) karşımıza detaylı bilgilendirme  penceresi geliyor.

windows 7 dns değiştirme 2

Bu pencerede “Özellikler” butonuna tıklıyoruz ve yönetici izni isteyecektir Tamam (izin ver) diyoruz ve devam ediyoruz.

windows 7 dns değiştirme 3

Ayarlar ekranı karşımıza geliyor (Windows 7 dns değiştirme (“Windows 7 dns değiştirme”)) bizde buradan “Internet Protokolü sürüm (TCP/IPv4)” yazana dilerseniz çift tıklayarak dilerseniz de işaretleyip özellikler butonuna tıklayarak TCP/IPv4 ayarlarını açıyoruz..

Windows 7 dns değiştirme

Windows 7 DNS Değiştirme 4

Burada ki ekran da IP adreslerine dokunmuyoruz ve sadece “Aşağıdaki dns sunucusu adreslerini kullan” yazan kutucuğu işaretleyip;

Tercih edilen dns sunucusu için : Google dns – 8.8.8.8 / Opendns – 208.67.222.222
Diğer dns sunucusu için : Google dns – 8.8.4.4 / Opendns – 208.67.220.220

Windows 7 dns değiştirme son durum!

Evet arkadaşlar anlatılanları yaptık ve iş başta sizlere neden yasaklandığınız anlamadım dediğim Liveinternet.ru sitesini tekrar açıyoruz ve Windows 7 dns değiştirme işleminin başarıyla sonuçlandığını onaylıyoruz..

liveinternet giriş / windows 7 dns değiştirme

Not: Ben sizlere, eğer Windows 7 dns değiştirmeyi düşünüyorsanız open dns sunucularını kullanmanızı öneriyorum..

Windows 7 dns değiştirme ayarları burada sona eriyor.. Umarım Windows 7 dns değiştirme konusunda bu makale ile  sizlere yeterince yardımcı olabilmişimdir. “Windows 7 dns değiştirme” konusunda yardıma ihitiyacınız olursa yorum bırakmaktan çekinmeyin..

 

 

2 Responses to “Windows 7 dns değiştirme ayarları”

  1. […] resimli anlatım).. Ayrıca format atıp kurulumu tamamladıktan sonra yasak sitelere giriş için Windows 7 DNS değiştirme ayarları makalesi ile dilediğiniz siteye […]

  2. […] Ayarı Nasıl Değiştirilir – Windows 7 DNS […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

6 + 16 =