Vizontele HD izle ve indir

By LovelessGent
Mar 28th, 2012
0 Comments
4250 Views

Vizontele isminin kaynağı sene 1974. Van’ın Gevaş ilçesinde olan gerçek bir hayat hikayesinden geliyor. Köyün futbol sevdalısı delikanlısı Rıfat askere gidiyor. Vizontele hikayesi de Rıfat ve Asiyesnin aşk öyküsü, Belediye başkanı babası Nazmi beyin (Altan Erkekli) hasımlarına olan inadı ve deli Emin’in yardımlarıyla televizyonu çalıştırma umutlarıyla büyüyor. Rıfat’ın sevgilisi Asiye gururlu bir kız. Rıfat askere giderken üzüldüğünü göstermek istemiyor. Köyün delisi Emin’se teknoloji meraklısı tam bir çılgın o kadar ki ayakkabıdan radyo bile rapıyor..

Ama tabi herkes gibi Emin’in de kontrol edemediği bir tiki var.  Buda başkalarının hareketlerini tekrar etmek. Bu yüzden birçok kişide onunla uğraşıyor o ise önceleri sadece teknoloji ile uğraşırken Vizontele ile hayatı değişiyor. Tüm köy halkı sinemayla yatıp sinemayla kalkıyor, zamanın Türk filmlerini defalarca izliyorlar. Aslında hepsi sürekli aynı şeyleri izlemekten bıkkın ancak başka çareleri de yok.

Vizontele HD izle ve indir

Bir gün TRT’den 3 kişilik bir ekip köye TV vericisi ve televizyon (Vizontele) getirmek için Ankara’dan geliyorlar ama işi hiç de ciddiye almıyorlar. Deli Emin ise televizyon olayını onur meselesi yapıyor ve bu yolda tek destekçisi ilçenin belediye başkanı. Başkan Nazmi Bey, Vizontele‘yi çalıştırmak için canla başla çalışıyor ancak ne var ki film boyunca verilen emekler komedi haline geliyor. Ancak film sonunda Vizontele‘yi çalıştırmayı başarıyorlar, fakat izledikleri ilk şey haber ve haberler de futbol delisi oğlu asker Rıfat’ın Kıbrıs’da şehit olduğu haberini alıyorlar.. Hayatlar bir anda zindana dönüyor..

vizontele

Yapım : 2000 ~ Türkiye
Tür : Dram, Komedi
Yönetmen : Yılmaz Erdoğan
Oyuncular : Cem Yılmaz, Şafak Sezer, Demet Akbağ, Tolga Çevik, Yılmaz Erdoğan, Altan Erkekli, Erkan Can, Cezmi Baskın, Salih Kalyon, Erdal Tosun, Şebnem Sönmez, Zeynep Tokuş, İclal Aydın, Köksal Engür, Meral Çetinkaya, Sinan Bengier, Selahattin Taşdöğen, Serhat Özcan, Zerrin Sümer, Bican Günalan, Tuncer Salman, Yasemin Alkaya, Yaşar Cemil Akın, Betül Arım, Caner Alkaya, Yeşim Salkım, Mustafa Şen, Yaşar Akın, Şener Kökkaya, Deniz Erdoğan, Can Kahraman, Mesut Çakarlı, Sinan Kılıç, Şahin Yaylı, Şenol Ballı
Senaryo : Yılmaz Erdoğan
Yapımcı : Yılmaz Erdoğan, Necati Akpınar
Görüntü Yönetmeni : Ömer Faruk Sorak
Müzik : Kardeş Türküler
Filmin Websitesi : www.vizontele.com
Süre : 1 saat 59 dk
Gösterim Tarihi : 02 Şubat 2001 (Türkiye)

Bu makale sizlere sadece aşağıdaki etiketleri vaat eder:

vizontele full
vizontele izle full
vizontele film
vizontele hd izle
vizontele izle hd
vizontele filmi
vizontele film izle
vizontele indir
film izle vizontele

Vizontele HD izle

Vizontele HD indir

Altta ki turbobit sitesi download linki ile filmi tek part halinde indirebilirsiniz. Ben sürekli kontrol ediyorum ancak bazen gözden kaçan kırık linkler olabiliyor. Bunları yorum olarak bildirirseniz hem ben çok memnun olurum hemde filmleri ve dosyaları indirmek isteyen arkadaşlar sorunsuz şekilde be hayal kırıklığına uğramadan download edebilirler..

Tek part Turbobit download linki:

Vizontele HD indir (Tek link full)

 

Vizontele filmi komedi olmasına karşın aynı zamanda çok duygusal bir film. Filmin oyuncuları tamamen Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) ekibi. Her ne kadar komedi oyuncuları olsalar da, muhteşem denilecek kadar iyi ve duygusal bir film yapmayı başarmışlar. Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan için Vizontele filmi belki de hayatlarının dönüm noktası sayılabilir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

5 × 1 =