Uygulama Geliştiricileri için Facebook, FbStart’ı Kuruyor

By LovelessGent
Tem 24th, 2014
0 Comments
1062 Views

Facebook geliştiricileri düşünerek yeni bir uygulamaya imza atmaya hazırlanıyor. Geliştiriciler için hazırlayacağı uygulamada ücretsiz araçlar sunan Facebook kuracağı bu platforma FbStart adını verdi. Şuanda başvuru aşamasında olan FbStart, önümüzdeki günlerde kabul edilen geliştiriciler için hizmete girecek.

Uygulama Geliştiricileri için Facebook, FbStart’ı Kuruyor

Geçtiğimiz Nisan ayında tanıtımı yapılan FbStart için Facebook ekibi düğmeye bastı ve geliştiricileri toplamak için başvuruları almaya başladı. Facebook kabul ettiği geliştiricilere 8 Bin Dolarlık Bootstarp Track isimli uygulama geliştirme aracını dağıtacak ve geliştiricilerden Mobil uygulamaları geliştirmelerini isteyecek. Aynı zamandaAdobe Creative Cloud, Appmethod gibi uygulama geliştiricilerinide ücretsiz bir şekilde dağıtaak. Öte yandan bulut bazlı hizmet aracı olan Parse için kredi, Braintree mobil ödeme sistemi, Desk.com müşteri destek uygulaması, Hootsuite sosyal medya gözlem aracı, UserTesting gibi kullanıcı deneyimlerini gözlemleyebilen hizmetleri ücretsiz olarak geliştiricilerin kullanımına sunacak.

Uygulama Geliştiricileri için Facebook, FbStart'ı Kuruyor

Facebook bu uygulamaları sınırlı sayıda kişiler ile paylaşarak uygulamaları geliştirmelerini isteyecek. Adobe, Appurify, Asana, BlueJeans, Braintree, Salesforce Desk, MailChimp, Quip, Proto.io, Parse, Survey Monkey, UserTesting, Workable gibi dünyaca ünlü servisler ile ortaklaşa çalışan Facebook geliştiricilerin uygulamalarını geliştirebilmeleri için oldukça iyi bir ortam hazırlamış diyebiliriz.

Proje ayrıntılarına ulaşmak için https://developers.facebook.com/products/fb-start  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

2 + 12 =