Twitter kayıt ol ve Twiter giriş yap

By LovelessGent
In Twitter
Nis 14th, 2012
27 Comments
13782 Views

Twitter kayıt ol ve Twiter giriş yapma nasıl olur ve neler gerekli onları bu makalemizde tek tek açıklayıp video ile twitter’a kaydolmayı izleyeceğiz.. Bildiğiniz üzere ve de benim sürekli vurguladığım konu, hangi site olursa olsun kayıt olmak yada giriş yapmak aynı mantıktadır.. Eğer bugüne kadar herhangi bir siteye üye  olabildiyseniz twitter’a üye olabilirsiniz demektir. Bu makemizde ki videoyu daha önce den Gabya Portal için hazırlamıştım ama düşündüm ve bu makalede kullanabileceğim en güzel video bu. Umuyorum ki bu makalenin ardından twiter’a kaydolmak isteyen arkadaşlar sorunsuz bir şekilde hesaplarını açacaklar vede twitter kullanmaya başlayacaklar ki zaten amacımız da bu.. Twitter kayıt olma işlemine geçmeden önce isterseniz Twitter nedir ona kısa bi göz atalım..

Twitter Nedir ve Twitter kayıt ?

Twitter, bir sosyal ağ ve mikroblog sitesidir. Kullanıcılarına tvit (tweet, İngilizce cıvıldama demek) adı verilen 140 karakterlik metinler yazma imkânı veren Twitter, çeşitli araçlarla daha etkin kullanılabilen bir yeni nesil iletişim aracıdır. Kullanıcılar tarafından atılan tweet’ler herkes tarafından görülebilir. Ancak kullanıcılar attıkları tweet’leri sadece kendi arkadaşları olarak da görülmelerini sınırlandırabilir. Kullanıcılar diğer kullanıcıların tweet’lerine üye olabilirler. Üye oldukları kişi veya kurumların takipçi sayısını ve bunların kimleri takip ettikleri görebilirler. Tüm kullanıcılar Twitter’ın websitesi aracılığıyla tweet’lerini gönderebilir ve alabilirler. Kullanıcılar Twitter’ın website’sine uyumlu harici uygulamalar( akıllı telefonlar gibi) veya belirli ülkelerde erişilebilen kısa mesaj servisi tarafından giriş yapabilirler.

2008’deki ABD seçimlerinde özellikle Barack Obama tarafından sıklıkla kullanılan Twitter’dan Türkiye’deki son yerel seçimlerde de yararlanılmıştır. Ayrıca Twitter, sosyal medyanın en popüler araçlarından biri olarak gösterilmektedir.

2006 yılında Jack Dorsey tarafından geliştirilmesinden bu yana Twitter, dünya çapındaki popülaritesini gün geçtikçe arttırmış ve içerdiği uygulamaların programlama arayüzünün kısa mesaj gönderim ve alımı konusundaki olanaklarıyla internet dünyasının SMS’i olarak anılmaya başlamıştır.25 Nisan 2011 tarihinden itibaren Türkçe olarak kullanılabilir. Twitter üzerindeki kullanıcıların etkisinin takipçi sayısından ziyade kullanıcının tweetlerine gelen retweetlere bağlı olduğu ortaya konmuştur. (Kaynak: Wikipedia)

Twitter Kaydol ve Twitter Girişbu makale aşağıda ki gereksinimleri karşılamak için hazırlanmıştır;

** tweeter
** twitter üye ol
** Twiter giriş yap
** twitter kayıt ol
** twitter kaydol
** twitter giriş
** Twitter kayıt ol
** twitter a kaydol
** twitter türkçe üye ol
** twitter üye ol türkçe
** türkçe twitter üye ol
** twitter kayıt ol türkçe
** twitter türkçe kayıt ol
** twitter türkçe kaydol
** twitter takipçi artırma
** türkçe twitter kaydol
** twitter kaydol türkçe
** twitter giriş türkçe
** twitter türkçe giriş
** türkçe twitter giriş
** tweeter türkçe
** türkçe tweeter
** türkçe twiter

Özellikle blog ve website sahiplerinin arasında popiler olan twitter kullanıcılara bir çok kolaylık sağlamakta bunlardan bazılarını sizlere sırasıyla anlatmak istiyorum.. Gelin hep beraber ne olduklarını ve ne işe yaradıklarını inceleyelim..

Twitterfeed; bu sayede Blogunuzdaki Rss akışını twitter hesabınıza göndererek sitenize gelen kişilerin bu sayede sitenizi kolaylıkla takip etmesini sağlayacaktır.

Twitzer; Twitter’da kullanabileceğim maksimum 140 karakter bana az geliyor diyorsanız bu firefox eklentisi tam size göre. Bu eklenti ile artık twitter’da 140 karakter sınırlaması kalmıyor daha uzun iletiler yazabiliyorsunuz.( Url paylaşmak istediğinizde zaten kendisi otomatikman tinyurl ile kısaltıyor.) (Tinyurl Uzun linklerinizi kısaltmaya yarayan bir servistir.)

Twitterfox; Arkadaşlarınızın kendi hesaplarındaki yeni tweet’lerini aynı anda size bildiren bir firefox eklentisidir.

Twitterforiphone; iPhone kullananlar için iPhone Twitter uygulaması.

Twitsnear; Bulunduğunuz konuma yakın tweet’leri listeliyor.

Twitter kayıt ol ve Twiter giriş yap

Aşağıda ki videoyu izleyerek twitter’a nasıl kayıt olacağımızı öğreneceğiz.. Ayrıca Twiter giriş yapmak nasıl olur sorusuna cevabı videonun başında veriyoruz..

Twitter kayıt ol videosunu tam ekran ve yüksek kalitede izlemek için tıklayın..

Twitter İncelemeleri:

twitterSanırım herkesin kabul edeceği bir gerçek; 2011’in en önemli teknoloji gündemi sosyal ağlar oldu ki buda 2012 de pek farklı olacak gibi görünmüyor açıkçası.. Başta Twitter ve Facebook olmak üzere, sosyal ağlardaki aktif kullanıcı sayısında çok ciddi bir artış yaşandı. Özellikle kişisel blog’lar büyük bir çıkış yakaladı. Benim en çok ilgimi çeken sosyal medya platformu Twitter oldu. Ülkenin nabzını tutmak ve anlık olaylardan haber kanallarından daha hızlı haberdar olmak için Twitter’a bakmanız yeterli. Trends Topic şeklinde yaygın olarak bilinen ve Türkçe Twitter’da “Gündem” başlığı altında yer alan liste, ülkedeki gündemin tam bir özeti niteliğinde. Şüphesiz ki internet gündemi bazen daha da öne çıkabiliyor. Sosyal medyayı kullananlar, sokaktaki gündemle internetteki gündemin tamamen aynı olmadığını da hemen fark edecektir. Twitter kayıt ol diyoruz ama yalan yanlış haberler de yok değil.. Örneğin önceki gün facebook da bir haber sitesi bağlantı paylaşmış.. Paylaşımda başbakanın ağladığı resim var ve açıklaması da aynen şöyle; “Kuşkusuz başbakanın en acılı günlerinden birisi.. Karısı vefat eden…” sonunda üç nokta ve karısı vefat eden yazısını görünce ne olur ya dedim, yoksa başbakanın eşimi vefat etti diye (Allah gecinden versin).. Ama haberin linkine tıklatınca haber şöyle devam ediyor.. “Kuşkusuz başbakanın en acılı günlerinden birisi.. Karısı vefat eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün babası….”  … Yav kardeşim adam gibi haber yapsana şimdi gelde Twitter kayıt ol.. Magazin programı gibi sallama haberler yayınlıyorsun.. Neyse demem o ki twitter da yada facebook da duyduğunuz her şeye de inanmayın.. Her ne kadar gündemin nabzını tutsalar da  sonuçta kontrol kullanıcıların elinde ve isteyen istediği yere çekebiliyor (Twiter giriş yap)..

Ancak twiter, son dakika haberleri konusunda da tüm medyaya fark atıyor. Geleneksel medya kanalları, Twitter’ı kaynak göstererek (Twitter kayıt ol) haberler yapıyor, herhangi bir olay ilk defa Twitter’da yazıyor. Ülkemizin en acı gerçeklerinden biri olan deprem ne zaman gündeme gelse, ilk yaptığımız şey televizyon ve haber sitelerine başvurmak oluyordu. Çünkü son dakika haberlerini oradan alıyorduk. Fakat şimdi Twitter dönemi. Haber olduğu an Twitter’da.

Twitter kayıt ol ve Twiter giriş yap

Twitter’ın bu denli etkin kullanılması şüphesiz tatsız bazı sonuçların da doğuruyor. Gazete, televizyon ve internet sitelerinin ünlülerle ilgili magazin haberleri hazırlamasında Twitter büyük nimet oldu. Twitter’ın kendi iç dinamiğinde sorun yaratmayan, gelip geçiciliğine uygun içerikleri tutup haber yaparak herkesin gözüne soktuğunuzda işin rengi değişiyor. Geleneksel medyanın henüz sosyal medya gerçekliğini anlayamadığına bir kanıt bu twitter kayıt ol. Örneğin geçenlerde bir kişisel blog da karşıma çıktı.. Adam twitter da yatıp twiter da kalkıyor ve takipçi sayısı 130 bin civarında.. Bu vatandaş bir Turkcell ile reklam anlaşması yapıyor ve milleti bir anda operatörün web sitesine yollayacak sallama haberler yapıyor.. 130 bin kullanıcıdan 80 bin kişi gönderse yeterli.. Şimdi bu vatandaş iyi niyeti su istimal etmiş olmuyor mu? Kardeşim ben seni takip ediyorsam senin hakkında yada yaptıkların bir şeyleri merak ediyorum demektir.. Turkcell’i merak etsem zaten Twiter da onu takip ederim..

Gazetecilerin sosyal medyayı etkin kullanmasındaki bir rahatsızlığa geçtiğimiz ay Cengiz Semercioğlu, Hürriyet’in Kelebek ekindeki köşesinde değindi. Gazetecilerin kendi yayınlarına yazmaları gereken haberleri, önce Twitter’da paylaşmasına itiraz eden Semercioğlu, “özel haber” anlamına gelen pek çok bilginin Twitter’da paylaşılmasından bir yayın yöneticisi olarak şikayetçi. Gerçekten de adama hak vermemek mümkün değil.

Türkiye Twitter’ının en dikkat çeken fenomenlerinden biri, birkaç ay önce 6.000 takipçisi varken, çıplak fotoğraflarını paylaştıktan sonra 580.000’den gazla takipçiye kavuşan Hilal Cebeci oldu. Takipçilerine “panpişlerim” diye seslenen Hilal Cebeci, Twitter kayıt ol’daki olay yaratan açıklamaları ve fotoğraflarıyla geleneksel medyaya da bol bol haber malzemesi veriyor. Magazin malzemesi bir ünlü için en büyük kabus, gözden düşmektir. Bu yüzden işleri de pek yolunda gitmez, kazandığı para azalır vs. Hilal Cebeci’nin dramatik düşüşü sonrasında sosyal medyanın nimetlerinden faydalanarak böylesine ani biçimde yükselmesi doğal görülebilir. Fakat bence hiç öyle değil. Araştırmalarım ve gözlemlerime göre, Hilal Cebeci bir sosyal medya projesi. Harika bir strateji ile her adımı planlanarak yürütülen bir proje. Birkaç kişinin vardiyalı çalışarak Twitter’dan gelen tüm mention’lara cevap yetiştirdiğini aşikâr. Tabii ki Hilal Cebeci’nin bir sosyal medya projesi olması, onu yönlendiren ajans ve reklamcıların varlığı bir şey değiştirmez. Bu ne ayıp, ne de yasak. Fakat Twitter’ın tabiatına biraz aykırılık oluşturuyor. Çünkü insanlar, kendilerine “canııımmmm pampişim benim!!!” diye cevap yazan kişinin Hilal Cebeci değil de, kıllı göbekli bir adam olduğunu düşündüklerinde canları sıkılacaktır (twitter hilal cebeci)..

Uzun lafın kısası, Twitter’da her gün bir hareket, bir ilginçlik görmek mümkün. Bu yüzden aktif olarak kullanmayanlara tavsiyem, Twitter’a bulaşın. Yazmasanız bile bu cümbüşü izleyin yeter hem bilgi hem de keyif vereceğinden emin olabilirsiniz.

Twitter takipçi arttırma!

Twitter takipçi arttırma!

Arkadaşlar öncelikle herkes bu konuda birşeylerden bahsediyor örneğin Twitter takipçi artırma isimli Gabya Portal’da yazdığım makale gibi bakıyorum herkes aynı şeylerden bahsediyor.. Kontrol edin tüm sitelerin anlattığı sebep ve sonuçlar aynı.. Ama bu defa size basit bir yöntem olan Twi Win sitesini önereceğim.. Twitter kayıt ol işlemini bitirdikten sonra Twiter giriş yapacaksınız ve karşılıklı takip etmeye  başlayacaksınız olay bu.. Krediye göre takip ettiğiniz hesaplardan hesabınıza kredi yüklenecek ve bu kredileri kendi hesabınız için belirlediğiniz kredileri kullanarak başkaları da sizi takip edecekler..(  Twi Win’e katıl )

Twitter kayıt ol / Twiter giriş yap

Somnuç olarak twitter kendi çıkış sloganı olan “Şu an ne yapıyorsun” sorusunun cevabını hakkıyla veriyor.. Bizimde  twitter kaydol makalemizin amacı olan nasıl kayıt olacağımızı ve nasıl Twiter giriş yap işlemini gerçekleştireceğimizi anlatmaktır. Sanıyorum ki videodan zaten kayıt olmayı gayet açık ve net şekilde izlediniz. Artık twitter kayıt ol sorusu yanıtını buldu.. Şimdi gelelim ricalarımıza eğer makalemizi inceleyip de bir hesap açarsanız artık bizim hesaplarımızdan en az birini takip edersiniz dimi 🙂 @MetaKafeNet yada @VideoFoni takip ederseniz çok memnun olurum.. Ayrıca yazdığımız son makaleler, oyunlar ve filmleri twitter hesabınızda anın da görebilirsiniz.. Ayrıca makalemizi facebook, twitter, linkedin veya google +1 gibi sosyal ağlarda paylaşan arkadaşlara da çok çok teşekkür ediyorum.. Umarım Twitter kayıt ol ve Twiter giriş yap makalesi ile sizlere yardımcı olabilmişimdir..

27 Responses to “Twitter kayıt ol ve Twiter giriş yap”

 1. dilan dedi ki:

  twitter çok güzel

 2. ŞİİT ÖZÇELİK dedi ki:

  super bir şey

 3. gulcin dedi ki:

  çok ama çok harika

 4. Murat Acar dedi ki:

  güzel bir şey twitter

 5. semih dedi ki:

  beyndim

 6. Giray Yılmaz dedi ki:

  hadi twtter

 7. Serhan acet dedi ki:

  Facebook twitterden daha iyi

 8. zeki dedi ki:

  Twitter harika bir sosyal paylaşım sitesi

 9. mehmet özbaş dedi ki:

  twitter çok güzel

 10. […] Twitter v.b profil resmi yapabilmeniz için yüksek çözünürlükte R4bia (Rabia) […]

 11. nejdet dedi ki:

  cok güzelmiş

 12. aslı tekin dedi ki:

  twitter nasıl giriyorsunuz cevap yazarmısınız lütfen

 13. mine dedi ki:

  hadi gençler neyi bekliyoz

 14. metin dedi ki:

  twitter sitesine bende katılmak istiyorum

 15. metin dedi ki:

  twitter site başvuru

 16. ali ali dedi ki:

  merhaba tviter

 17. ali ali dedi ki:

  gulegule twiter

 18. arda dedi ki:

  twiter sitesine baş vurmak istiyorum

 19. miraç dedi ki:

  tiwetıra kaydolmak ve arkadaşlarla konuşmak istiyorum

 20. miraç dedi ki:

  bende twitıra kaydolmak istiyorum

 21. […] bu sayfaya google, yahoo, bing, yandex gibi arama motorlarından yada facebook, twitter gibi sosyal ağlardan geldiyseniz ve amacınız önce Windows 8 indir mek daha sonrada Windows 8 […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

17 + four =