SSK gün sorgulama

By LovelessGent
In Makale
Eki 6th, 2013
0 Comments
791 Views

SSK gün sorgulama işlemi birçok insan için sıkıntılı bir durum halini almış sanıyorum. İnsanlar internette bu konuya ilişkin arayışlarının sonuçsuz kalmasından ve çok sayıda isteklerinin dışında alakasız içeriklerle karşılaşmaktan şikayetçi olduklarını dile getiriyorlar ve bu noktada websitelerinin kullanışsızlığına ve bir bağlamda işe yaramazlığına değiniyorlar. Tüm bu söylediklerimi yani insanların eleştirdiği noktaları ve öteki sayfaların bu konuda işe yaramazlığını göz önünde bulundurarak bugün ssk gün sorgulama ile ilgili doğru ve işe yarayan, kafanızda herhangi bir şekilde kafa karışıklığına sebebiyet vermeyecek bilgiler vereceğim. Bu bilgileri edindikten sonra gasranti veriyorum internetten ssk yahut sgk ile ilgili her ne yapmak istiyorsanız internetin buna imkan tanıdığını fark edeceksiniz ve işlerin nasıl yürüdüğünü, neyi yapmak için hangi adımı izlemeniz, neleri yapmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

SSK gün sorgulamaSGK ( Sosyal Güvenlik Kurumu) ya da bir diğer adıyla SSK ( Sosyal Sigortalar Kurumu) son yıllarda önemli bir atılım yaparak e-devlet bünyesine katıldı ve diğer birçok işlem gibi e-devlet üzerinden bireylerin kendilerine dair sgk bilgilerini almasını sağladı. Bu durumdan birçok kişi son derece memnunken kimi kesim de karşı çıktı bu işe. Peki kimdi bu karşı çıkanlar ? İlk olarak internet erişimi olmayanlar veya internet erişimi kısıtlı olan insanlar bu işlem kendilerine ekstra kolaylık sağlamadığı için internetin kendileri açısından oluşturduğu imkansızlıktan yakındılar. İkinci olarak e-devlet şifresi edinmede problem yaşayan insanlar karşı çıktı. Çünkü diğer kişiler işlemlerini kolayca halledebilirken e-devlet şifresi almada problem yaşayan insanlar sisteme giriş yapamadıklarından sgk veya ssk ile ilgili işlemlerini halledememişler yani bu altyapı sistemiyle ilgili bir çeşit problem yaşamışlardır. Dolayısıyla kendilerinde karşı çıkma hakkı görmüşlerdir.

Devlet bu tepkilerin belki ilkini değil ama ikincisini göz önünde bulundurarak e-devlet sistemiyle beraber sgk üzerinden sisteme girmeye de olanak tanıdı ve bir süreliğine SGK sorgulama işlemini yalnızca e-devlet şifresiyle sağlama işlemini ortadan kaldırdı. Bu sayede sgknın sitesinde girerek SGK gün sorgulama butonuna tıklamanız yeterli olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

18 − one =