Sherlock Holmes izle (A Game Of Shadows Türkçe dublaj)

By LovelessGent
Nis 18th, 2012
0 Comments
1847 Views

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde sizlere efsane adam Sherlock Holmes’un seride ki son yani ikinci filmi olan Sherlock Holmes izle (A Game Of Shadows Türkçe dublaj) ile karşınızdayız.. Bildiğiniz üzere filmin yayınlandığına baya bi oldu ancak internet aleminde herşey anında bulunmasına rağmen Fetih 1453 1 ay olmasına rağmen bir türlü net’e gerçek kaklitesinde düşmediği gibi A Game Of Shadows Türkçe dublaj olarak bulunamıyordu. Baya araştırmalar sonucu sizler için Sherlock Holmes izle (A Game Of Shadows Türkçe dublaj üstelik) filmini bulduk ve izleyebilmeniz için bu makaleyi hazırladık.. Sherlock Holmes izlemeye geçmeden önce dilerseniz filmden bahsedelim..

Şimdiye kadar Sherlock Holmes hep ortamdaki en akıllı adamdı… Şimdiyse yeni bir dahi suçlu ortalıkta geziniyor – Profesör Moriarty (Jared Harris). Holmes ile aynı zekâda olmakla beraber, Profesör, kötülük kapasitesi ve vicdansızlığı ile ünlü detektiften bir adım önde olabilir.

Sherlock Holmes izle (A Game Of Shadows Türkçe dublaj)

Bu seferki araştırmaları Holmes ve Watson’ı Londra’nın dışına; Fransa, Almanya ve son olarak da İsviçre’ye götürecek ve giderek daha tehlikeli bir hal alacaktır. Kurnaz Moriarty ise her zaman bir adım önlerindedir; çok daha büyük planlarının her parçasını bir bir gerçekleştirirken, eğer amacına ulaşacak olursa tarihi bir laneti de değiştirebilecek güçtedir.

Sherlock Holmes gölge oyunları

Yönetmen Guy Ritchie başarılı filmi “Sherlock Holmes”un devamı olan “Sherlock Holmes: Gölge Oyunları”nı yönetiyor. Bu devam filmi ayrıca yapımcılar Joel Silver, Lionel Wigram, Susan Downey ve Dan Lin’i de tekrar biraraya getiriyor. Filmin yönetici yapımcılığını ise Bruce Berman üstleniyor.

Jared Harris (TV dizisi “Mad Men,” “The Curious Case of Benjamin Button / Benjamin Button’ın Tuhaf Hikâyesi”) kadroya kötü bir üne sahip Profesör Moriarty olarak katılıyor. Dikkatleri İsveç yapımı “The Girl with the Dragon Tattoo / Ejderha Dövmeli Kız” filmindeki rolüyle üzerine çekmeyi başaran İsveçli oyuncu Noomi Rapace de ilk İngilizce rolüyle filmde Sim adlı gizemli bir çingeneyi canlandırıyor. Stephen Fry da (“Alice in Wonderland/Alice Harikalar Ülkesinde”, “Harry Potter and the Goblet of Fire/Harry Potter ve Ateş Kadehi”) filmde Sherlock’un abisi Mycroft Holmes rolünü canlandırıyor.

İlk filmdeki rolleriyle kadroda tekrar yer alan isimler ise şöyle sıralanıyor; müfettiş Lestrade rolünde Eddie Marsan, Irene Adler rolünde Rachel McAdams, Watson’un eşi Mary Morstan rolünde Kelly Reilly ve Holmes’e çok uzun süredir katlanan evsahibesi Mrs. Hudson rolünde Geraldine James yer alıyorlar.

Sherlock Holmes Gölge Oyunları” Michele Mulroney & Kieran Mulroney tarafından yazıldı. Sherlock Holmes ve Dr. Watson, Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan ve onun hikayelerinde ve romalarında yer alan karakterlerden uyarlandı.

Ritchi, bir önceki filminin kamera arkası ekibinde yer alan; görüntü yönetmeni Philippe Rousselot, yapım tasarımcısı Sarah Greenwood, editör James Herbert, kostüm tasarımcısı Jenny Beavan ve kompozitör Hans Zimmer ile bu filmde de tekrar birlikte çalışıyor.

Warner Bros. Pictures, Village Roadshow Pictures ortaklığı ile sunar; Wigram Productions ortaklığı ile Silver Pictures yapımı ve bir Guy Ritchie filmi olan “Sherlock Holmes: Gölge Oyunları”.

Sherlock Holmes Gölge Oyunları Fragman

Sherlock Holmes İzle

Sherlock Holmes Gölge Oyunları (A Game Of Shadows)

Türü: Aksiyon
Yönetmen: Guy Ritchie
Senaryo: Kieran Mulroney, Michele Mulroney, Ethan Anderson
Görüntü Yönetmeni: Philippe Rousselot
Müzik: Hans Zimmer
Oyuncular: Robert Downey Jr., Jude Law, Stephen Fry, William Houston, Jared Harris, Rachel McAdams, Kelly Reilly, Gilles Lellouche, Eddie Marsan, Noomi Rapace, Affif Ben Badra, Ray Donn, Dean Mitchell, Geraldine James
Dağıtım: Warner Bros
Filmin web sitesihttp://www.sherlockholmes2.co.uk

İnternette Sherlock Holmes A Game Of Shadows filmi için karşılaştığım volk kod isimli bir arkadaşın yorumunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Açıkçası ben pek hak veremedim ama siz ne düşünürsünüz bilemem.. Sizde bu filme yorum yazarsanız sevinirim..

Sherlock Holmes (A Game Of Shadows Türkçe dublaj izle) Gölge Oyunlarıİşte o yorum : En başta sizi yorumumu okuma zahmetinde bırakmamak için belirtmek isterim ki: Beğenmedim. Eksi puanınızı verdiğinize göre yorumuma devam edebilirim. İlk filmin sonunda Moriarty’nin kim olduğunu ve ne istediğini merak ettiğimiz bir noktada kalmıştık. Serinin 2. bölümünde bu bilgiye vakıf olmamızla büyük bir hayalkırıklığına uğramamız kaçınılmaz. Yani tüm bu eziyet bunun için miydi? Gülünç. Ama ben gülmedim. Enayi yerine konmak bana pek komik gelmiyor maalesef. Mekan tasarımı çok iyi. Ve ormanda geçen bölümde flowmotion kullanılması filme şıklık katmış. Tabii askerlerin mucizevi bir şekilde “Hansel”in gazabından kurtulmuş olmaları o sekanstan aldığım keyfi öldürüverdi birden o da ayrı. Verdiğim örnekten de anlaşılacağı üzere inanılmaz mantık hataları var. Hiç kimse o kadar şanslı olamaz hatta şeytan’ın kendisi bile. Bu durumda Sherlock Holmes izle bir çeşit medyum ve tabii büyücü olmalı. Evet ikisi birden. Gelelim Noomi Rapace’ın fransızca konuşmamasına tabii feci bir aksanla heba ettiği 2 kelimeyi saymıyorum. İnsan nasıl olur da 3 cümle fransızca replik ezberleyemez? Eğer bunu yapabilecek kabiliyette değilse-canlandırdığı karakterin kabiliyet gerektiren bir rol olmaması da göz önüne alnırsa-yerine fransızca koşubilecek yada en azından ezber yapabilecek bir oyuncu seçilebilirdi. Belli bir tempoya sahip olmayan filmimiz bir çeşit kardiyo egzersizi gibi. Hızlanıyor yavaşlıyor, yavaşlıyor, yerlerde sürünüyor sonra birden hızlanıyor. Acıklı. Bazı hatta çoğu bölüm gereksiz yere uzatılmış. Bu da zaten temposuz olan filmi daha da sıkıcı bir hale getirmiş. Finale doğru olan bölüm belli bir çekiciliğe sahipse de filmi izlenilir kılıyor mu? Bence hayır. Son olarak merak edenler için belirteyim böbreküstü bezlerinin salgıladığı hormon adrenalin dir. Watson’ın evlilik hediyesi yani. Bu bilgi nedense bu kadar uzun bir filmde kendine yer bulamamış. Yazık. 129 dakika! breh breh breh.. Kendimle gurur duymama izin verin. Hiç ileri sarmadım. Valla. Bu pek şahane filmin tamamını izledim.Yorumumu sonuna kadar okuyanlara teşekkür eder saygılarımı sunarım. Beğenmedim tavsiye etmiyorum.

Bu makale aşağıda etiketlenmiş terimleri karşılar;

** sherlock holmes
** a game of shadows
** gölge oyunları
** sherlock holmes gölge oyunları
** holmes sherlock izle
** sherlock holmes türkçe
** sherlock holmes türkçe dublaj
** sherlock holmes tr
** sherlock holmes full
** sherlock holmes türkçe izle
** Sherlock Holmes izle türkçe
** sherlock holmes tr dublaj
** holmes sherlock türkçe dublaj izle
** sherlock holmes izle türkçe dublaj
** sherlock holmes türkçe dublaj izle
** sherlock holmes tr dublaj izle
** Sherlock Holmes izle tr dublaj
** sherlock holmes 2 türkçe dublaj izle
** sherlock holmes 2 izle türkçe dublaj

Sherlock Holmes izle (A Game Of Shadows Türkçe dublaj)

Sherlock Holmes izle (A Game Of Shadows Türkçe dublaj)

Editör yorumu : Demir adam (iron man) filminden de hatırladığımız Robert Downey Jr. bu filmde de gerçekten mükemmel bir performans sergilemiş.. Ayrıca Jude Law (Dr. John Watson) kendine has stiliyle ve Rachel McAdams (ırene Adler) da yine Sherlock Holmes1 de ki gibi çekici, zeki ve alımlı bir kadın rolüyle gerçekten harika bir iş başarmışlar.. Sherlock Holmes izle mek isteyen ve filmi göremeyen arkadaşlara bilgisayarlarında flash player olması gerektiğini hatırlatmak istiyorum.. Eğer yoksa Adobe sitesinden indirip kurabilirler.. Sherlock Holmes izle nmesi gereken muhteşem filmlerden bir tanesi.. umarın sizler de beğenirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

10 − 2 =