Satışın Uzmanı Olmak İçin

By LovelessGent
In Makale
Kas 9th, 2013
0 Comments
799 Views

Pazarlama ve satış, kendi içinde değişmez kuralları olan ve matematiği iyi bilinmesi gereken sistemlerdir. Profesyonel yaşamda iyi peformans göstermek ve sonuç getiren bir satışçı olmak için nerede hangi hamlenin yapılacağını iyi bilmek gerekir. Bu da ancak iyi satış eğitimleri ile mümkün olur.

nlp-satis-egitimiPazarlama sektörü çok büyük ve piyasadaki hacmin büyük bir kısmını karşılayan bir sektördür. Bu nedenle fazlasıyla sıkı ve prensipli çalışmayı gerektirir. Yeri geldiğinde esneklik, yeri geldiğinde sağlam bir irade ve kararlılık gerektirir. Bu, kolay ve hemen başarılabilecek bir durum değildir. İyi bir donanım ve birikim gerektirir. Sektörün profesyonellerinden satış eğitimi alarak bilgi kazanan profesyonel satışçılar her zaman diğerlerinden bir adım öndedir.

Satış eğitimleri ve satış teknikleri eğitimi İstanbul ve diğer şehirlerde gittikçe yaygınlaşıyor. Eğitimler, workshoplar, satış eğitimi oyunları gibi programlar satışçlar için cazip seçenekler sunuyor.

İstanbul Business School, satış konusunda deneyim kazanmak, işin püf noktalarını öğrenmek ve iyi birer satışçı haline gelmek isteyenlere Satış Yönetimi Sertifika Programı ile sağlam bir satış eğitimi veriyor. Satış teknikleri konusunda bilgi kazanmak, satış becerileri ve satış donanımı edinmek isteyenler, bu programa göz atmalılar.

İş yaşamına enerji sektöründe satış ve pazarlama uzmanı olarak başlayan ve sonrasında Peugeot Türkiye’de Satış Sonrası, Filo Satış, Satış Bölge Müdürlüğü, Araç Satış ve Dağıtım müdürü pozisyonlarında çalışan; 15 yıldan fazla süredir otomotiv sektöründe deneyim kazanan Olcay Arıcan,  programın eğitmenliğini üstleniyor.  Program kapsamında 4 hafta boyunca bilince yönelik pazarlama, satış, satış teknikleri, müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik iletişim gibi konularda eğitim verilecek. İlk hafta satış yetkinlikleri başlığı altında satış modelleri ve dünya çapında satışın örnekleri incelenek. İkinci hafta tüketici eğilimleri üzerine yoğunlaşacak eğitim, üçüncü hafta bir satışçının esnekliğini konu alacak. Son hafta ise üst düzey satışçılık ve satış liderliği konu alınacak.

Profesyonel dünyada yıllar boyu deneyim kazanmış sektör profesyonelleri Hakan Gündoğar ve Korkut Doğaneli de konuk eğitmen olarak programa katılacak.

İyi bir satışçı olmak isteyen ve satış eğitimleri ile kendini geliştirmek isteyenler İstanbul Business School’un bu programına mutlaka göz atmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

five + seventeen =