SanDisk 512 GB Kapasiteli SD Kart Yaptı!

By LovelessGent
Kas 6th, 2014
0 Comments
1349 Views

Akıllı cihazlardaki kamera yetenekleri arttıkça, depolama birimleri de genişliyor. İşte SanDisk’in 512 GB kapasiteli SD kartı bunlardan biri.  Depolama ürünleri geliştiren SanDisk firması yabancı olduğumu bir isim değil. Daha önce dünyanın ilk 4 TB kapasiteli SSD diskini ve ilk 128 GBkapasiteli SD kartını da üretmişti SanDisk. Her türden, her formatta dosya depolama ürünü sunan SanDisk, bu sefer de dünyanın ilk 512 GB kapasiteli SD kartını yarattı.

SanDisk 512 GB Kapasiteli SD Kart Yaptı!

Bilgisayarlardaki harddisk kapasitelerini bir düşününce, ilk bakışta 512 GB’lık bir SD kart çok manasız gibi gelebilir. Fakat yaklaşık 800 dolar’lık fiyatı ile bu profesyonel seviye kart zaten günlük işlerde SD kart kullanan tüketiciler için değil.  SanDisk bu devasa SD kartı, 4K çözünürlükte çalışan fotoğrafçılar ve film çekenler için üretmiş.

sandisk-512gb-01

SanDisk Extreme PRO serisinden 512 GB SDXC UHS-I tipi kart, saniyede 95 MB veri transfer hızı ve saniyede 90 MB çekim hızı ile alanında rekor kırıyor. 4K video çekimleri için ideal olan kartta, bir dakikalık 4K video 5 GB yer kaplıyor. Eğer normal HD video depolamak için kullanılırsa, bu kart yaklaşık 30 saatlik HD video tutabiliyor.

SanDisk 512 GB Kapasiteli SD Kart

SanDisk’in 512 MB kapasiteli SD kartını piyasaya sürmesinin üzerinden 10 yıl geçtikten sonra şimdi aynı boyutta 512 GB sunması, depolama teknolojisinin geldiği yeri bizlere gösteriyor. Ama daha gidilecek çok mesafe var, uzmanlar bu boyutta kartlara gelecekte 2 TB veri depolanabileceğini tahmin ediyorlar.

Kaynak: Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

20 − 13 =