RizeDC Hosting, Sunucu ve İnternet Hizmetleri

By LovelessGent
Kas 28th, 2013
1 Comment
1269 Views

RizeDC Hosting, Sunucu ve İnternet Hizmetleri web siteleri, 24 saat açık duran ve hızlı bir internet erişimine sahip, özel olarak yapılandırılmış, sunucu (server) adı verilen bilgisayarlarda barındırılırlar. Sıradan bir kullanıcının evinde 24 saat açık tutabileceği ve çok hızlı internet erişimine sahip bir bilgisayarın bulunma ihtimali düşüktür, bu nedenle bu işi yapan RizeDC gibi özel firmalar türemiştir. Firmalar sunucu bilgisayarlarını kurarak veri merkezi (datacenter) adı verilen özel merkezlerde, çok hızlı internet erişimiyle kullanıma sunarlar.

RizeDC Hosting, Sunucu ve İnternet Hizmetleri

Rizedc (Rize Datacenter) internet hizmetleri ile alan adı tescil ve alan adı sorgulama, uygun fiyata web hosting, vps server, vds server ve dedicated sunucu kiralama işlemlerini kolayca yapabilirsiniz..

İşte web sitelerinizi bu özel sunucularda depolayıp kullanıma sunma işine “barındırma” (hosting) denir. Bu işi yapan firmalara da “hosting firması” denir. Hosting firmaları, belli depolama alanlarına ve çeşitli özelliklere sahip hosting paketleri oluşturarak müşterilerine aylık veya yıllık olarak kiralarlar. Sizin de Joomla! veya WordPress tabanlı web sitenizi internette barındırabilmek için bir hosting paketi satın almanız gerekir. Piyasada bulabileceğiniz hosting paketlerinde genellikle iki farklı işletim sistemi kullanılır: Linux ve Windows. Up/down vds en uygun fiyat ve en iyi kalitede RizeDC’den satın alabilirsiniz..Bu noktada, kullanacağınız hosting paketinin sizin bilgisayarınızda yüklü işletim sistemiyle bir ilgisi olmadığını hatırlatalım. Yani Linux tabanlı bir hosting paketi satın alarak pekâlâ Windows tabanlı bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Web sitenizi barındırdığınız sunucunun konumu (lokasyonu) da önemlidir. Yurt dışında barındırılan sunucuların maliyeti genellikle daha düşük olduğu için hosting firmaları da yurt dışında barındırdıkları hosting paketlerini oldukça ucuz fiyatlara satabilirler. Hatta GoDaddy firması 10 GB alanlı hosting paketini aylık 6 dolara, DreamHost ise sınırsız alan ve bant genişlikli paketini aylık 10 dolara satmaktadır. Bununla birlikte, çok fazla alana ve bant genişliğine ihtiyacınız yoksa biz yurt dışında barındırılan sunucuları tercih etmenizi önermiyoruz. Örneğin RizeDC firması sziler için hem Türkiye lokasyonda hem de hatları en iyi olan ülkelerden Alamanya Lokasyonda inanılmaz derecede uygun fiyatlı ve gerçekten hızlı, yüksek kapasiteli web hostig, vps sunucu, vds sunucu ve dedicated sunucu hizmeti vermektedir.

RizeDC, Hosting için lokasyon önemli

rdc_1Türkiye lokasyonlu sunuculara Türkiye’den erişim genellikle daha hızlı olmaktadır. Ancak ülkemizde her ne kadar 1 gbit hat veriliyor densede en fazla 100 mbit civarında hat verilmektedir. Ancak yurt dışında 10 gbit hızlara kadar hat desteği verilebilmektedir. Üstelik ülkemizin yurt dışı çıkışlarında arıza olması halinde yurt dışındaki sitenize ulaşılamayabileceğini de göz önünde bulundurmalısınız. Tabii hedef kullanıcı kitleniz genellikle yurt dışında yaşıyorsa yurt dışında bulunan bir sunucudan daha fazla fayda sağlayabilirsiniz. Tercih edeceğiniz hosting firması, sunucularının lokasyonunu web sitesinde belirtmemişse firmayla iletişime geçerek sunucu konumunu mutlaka öğrenmenizi tavsiye ederiz. Günümüzde yıllık 10 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye lokasyonlu hosting paketleri bulmanız mümkündür. (Resim etiketleri: rizedc, web hosting, vps server, vds server, dedicated sever, sunucu, domain tescil, domain sorgulama, domain transfer, isimtescil, rize datacenter)

Siteniz için alan adı seçimi

Hosting paketinizi kullanabilmek için bir de alan adına (domain) sahip olmalısınız. Alan adı, isim.com, isim.net, isim.com.tr gibi bir adrestir. Gerçekte alan adının başında “www.” takısı yoktur, bunu bütün hosting paketleri otomatik olarak alan adınıza ekler. Hemen hemen bütün hosting firmaları aynı zamanda alan adı da satarlar.

Alan adı fiyatı ortalama yıllık 15 dolar olmakla birlikte her firmada fiyatlar değişiklik gösterebilir. .tr uzantılı alan adlarının satışı ise www.nic.tr adresinden yapılır. .tr uzantılı bazı alan adlarını satın alabilmek için belge göndermeniz gerekir; bu konuda ayrıntılı bilgiyi www.nic.tr adresinden alabilirsiniz. Alan adınızı ve hosting paketinizi birbirinden farklı firmalardan satın alabilirsiniz. Bu durumda hosting sağlayıcınız RizeDC gibi firmalar tarafından size verilen DNS (nameserver) adreslerini alan adı kontrol panelinize girmeniz yeterli olacaktır.

 

Rize DataCenter (RizeDC), Hosting, Sunucu ve İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.

+90 (850) 532 1 732

www.rizeDC.com

One Response to “RizeDC Hosting, Sunucu ve İnternet Hizmetleri”

  1. mehmet dedi ki:

    Rizedc den hemen sipariş veriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

7 + nineteen =