ProgDVB indir full (Prog DVB 6.84.1 ve vPlug resimli kurulum)

By LovelessGent
Nis 4th, 2012
1 Comment
8782 Views

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde bilgisayarımızdan dijital tv izlemeden tutunda şifreli kanalların şifresini kırmaya kadar birçok işlemi tek başına (eklenti beraberinde) yapabilen ProgDVB programını nasıl indireceğimizi ve resimlerle nasıl kurulum yapacağımızı anlatacağız. Öncelikle şunu söyleyeyim lig tv şifresini kırmak çok zor! Birçok arkadaş sırf bunun için ProgDVB programını indirebilir. Ancak unutmayın Lig TV şifrelerini (ligtv bisskey) sürekli değiştiriyor.. Ancak diğer yüzlerce kanalın şifresini Prog DVB ile kırmak, Tv yayınlarını HD kalitede kaydetmek veya kayıtlı yayınları izlemek ProgDVB ile mümkün. Hep beraber Progr DVB nasıl kurulur nereden indirilir ve nasıl bir sistem gereksinimleri varmış görelim..

ProgDVB programı son derece kullanışlı ve hızlı bir dijital tv programıdır. Özellikle Skystar 2 ve Avermedia dijital tv kartlarında harika performans sağlamaktadır. Prog DVB kanal listesi de ayrıca sitemizden indirebilirsiniz. 

ProgDVB indir full / Prog DVB 6.84.1 ve vPlug resimli kurulum ile kanal listesi

ProgDVB sistem gereksinimleri;
İşletim sistemi (OS) : Windows 7 / XP / 8/ 2000
Ekran kartı (GPU) : 256 mb (şifre kırma işlemlerinde ortalama 1 gb 256 bit tavsiye edilir)
Boş alan (HDD) : 150 mb boş alan
İşlemci (CPU) : 1.8 ghz (şifre kırma işlemlerinde Core2 duo 2.66 / Amd Athlon 2.8 tavsiye edilir)
Bellek (RAM) : 512 mb (şifre kırma işlemlerinde ortalama 1 gb ve üstü tavsiye edilir)
Dijatal TV kartı (DVB) : Skystar 2 / Avermedia / Dark / Videohome / Sigma / Pinnacle / Leadtek / Inca

ProgDVB resimli kurulum;

Resimli ProgDVB Kurulumu - Aşama 1

 

ProgDVB’nin çalışabilmesi için sürücü paketi ile birlikte gelen Server4PC yazılımının bilgisayarınıza yüklenmiş olması gerekiyor. Bu yüklemeyi yapmadan program çalışmamaktadır. Sürücüyü yüklerken bu yüklemeyi de yapmış olmalısınız. ProgDVB 6.84.1 ücretsiz sürümlerini buradan ((ProgDVB 32 bit / ProgDVB 64 bit)) indirebilirsiniz. Programın 4.x ve 6.x olmak üzere iki versiyonu mevcut. 6. sürüm .Net mimarisi üzerine kurulu olduğu için XPkullanıyorsanız Microsoft .NET Framework paketini yüklemek zorundasınız. Windows 7 için gerekli değil. Bilgisayarınıza indirdiğiniz ProgDVB install dosyasını çalıştırıyoruz. Next butonuna basıp devam ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

Resimli ProgDVB Kurulumu - Aşama 2
Lisans anlaşmasını kabul ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resimli ProgDVB Kurulumu - Aşama 3
ProgDVB ‘yi yüklemek istediğimiz yeri seçiyoruz. C:Program FilesProgDVB içine isterseniz farklı bir klasöre programı kurabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resimli ProgDVB Kurulumu - Aşama 4
Açılan pencereden ProgDVB ayarlarının hesaplarınız için nasıl saklanması gerektiğini belirliyoruz. Burada üç seçeneğiniz var;

1. Her kullanıcı için ProgDVB ayarları ayrı ayrı saklanır. (C:Documents and Settings”Kullanıcı Adınız” Local SettingsApplication DataApplication Data ProgDVB içinde)

2. Tüm kullanıcılarla paylaşımlı ayarlar. (C:Documents and SettingsAll UsersApplication Data ProgDVB içinde)

3. ProgDVB ana klasörü içinde ayarlarınız saklanır. C:Program FilesProgDVB klasörü içinde.

Sizin için uygun olan ayarı seçin ve Next butonuna basın.

 

 

 

 

 

Resimli ProgDVB Kurulumu - Aşama 5
Kullandığınız kartı listeden seçiyorsunuz. Eğer Internet TV özelliğini kullanmak istiyorsanız. Internet TV kutucuğunu işaretlemelisiniz. IPTV adı üzerinde IPTV servisine sahipseniz seçin. Client for Prog Media Server yerel ağınızda ProgDVB ile paylaşıma açılmış bir yayını alacaksanız seçmelisiniz. Analog TV device seçeneğini eski analog tv kartınızı ProgDVB ile kullanacaksanız seçebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 ProgDVB indir

Resimli ProgDVB Kurulumu - Aşama 6
ProgDVB dilini şimdilik İngilizce seçiyoruz. Skin altında tercih ettiğiniz görünümü seçin. Timeshift yayını geri sarmak içindir. Disable ayarı timeshift özelliğini kapatır. Timeshift açıkken yayın belli bir süre kaydedilir ve siz yayını geri sarmak istediğiniz de kaydedilmiş görüntü gösterilir. İşte bu kaydın hafızada mı (in memory) yoksa dosyada mı (in file) tutulacağını buradan belirliyorsunuz. Bu özelliği kullanmayacaksanız Disable yapın.

 

 

 

 

 

 

 

 

Resimli ProgDVB Kurulumu - Aşama 7
Prog Media Server module; yayını ağda paylaşıma açmak için.

PID Recorder module; herhangi bir kanalın tv, radyo veya data yayını yapılan pidlerindeki ham veriyi kaydetmek için kullanabileceğiniz bir eklentidir. Bir uydu kanalında ses görüntü ve şifreleme bilgilerini taşıyan farklı pidler bulunur {ProgDVB}.

Elecard MPEG-2 codec seçeneğini kesinlikle boş bırakın.

Remote control type altındaki listeden uzaktan kumanda aygıtınızı seçiyorsunuz. WinLirc ile kullanılan bir uzaktan kumandanız varsa WinLirc, kartınızda dahili kumanda girişi varsa none or other type, USB den bağlanan donanıma sahipseniz HID Remote control seçeneğini seçin ve Install butonuna basın.

 

 

 

Kurulum tamamlandıktan sonra. ProgDVB ‘yi başlatmadan önce Elecard MPEG-2 codec paketini indirin. Aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayın.

1) Filters klasörü içindeki tüm dosyaları C:Program FilesProgDVBFilters içine kopyalayın.
(Dosya değişimini onaylayın)

2) register.bat dosyasını çalıştırın (çift tıklayın).

3) elecard.reg dosyasına çalıştırın.

Prog DVB ‘yi Türkçeleştirmek için turkish_6x arşivi içindeki tr-TR klasörünü ProgDVB dizini içine atın. (Dil seçimini / Settings – Language altından yapıyorsunuz ayarların etkin olması için Prog DVB ‘yi yeniden başlatmalısınız) Bu işlemlerden sonra programı çalıştırabilirsiniz.

Resimli ProgDVB Kurulumu - Aşama 8

 

 

 

ProgDVB ‘yi ilk defa çalıştırdığınızda diseq ayarlarını yapmamızı isteyecektir. Eğer diseq kullanmıyorsak None seçilip sağ taraftaki kartımızın isminin altında bulunan empty yazısına çift tıklıyoruz yada seçili hale getirip Add LNB butonuna basıyoruz.

 

 

 

 

 

 

Resimli ProgDVB Kurulumu - Aşama 9
Resimde de gördüğünüz gibi LNB ayarlarını yapacağımız pencere açılıyor. Type altında kullandığımız LNB tipini LOF 1, Switch, LOF 2 değerlerini belirliyoruz. Kullanmakta olduğunuz LNB üzerinde bu bilgiler bulunmakta. Ancak bu ayarlar standart ayarlar olduğu için değişiklik yapmanıza gerek yok. Satellite listesinden antenimizin çevrilmiş olduğu uyduyu seçiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Resimli ProgDVB Kurulumu - Aşama 10

 

 

Diseq kullanıyorsanız Switch seçilmeli. Böylece sağ bölümde dört adet port açılacaktır. Sırasıyla diseq de 1. porta hangi uydu bağlıysa resimdeki 1 nolu empty portuna o uyduyu ekliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Resimli ProgDVB Kurulumu - Aşama 11
Yandaki resimde iki farklı durum için ayarlar gösterilmiştir. Büyük olan diseqsiz ve Türksat uydusu ayarlı. Siyah çerçeve içinde ise diseqli durum gösterilmiştir. Positioner, motor kullanmanız durumunda seçilecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resimli ProgDVB Kurulumu - Aşama 12
Kullandığımız sistemde Türksat ve Hotbird uydusuna ayarlanmış iki adet antenimiz var. Türksat uydusuna çevirilmiş antendeki LNB den gelen kablo, diseqde 1. porta (LNB1), Hotbird uydusuna çevirilmiş antendeki LNB den gelen kablo, diseqde 3. porta (LNB3) bağlı. Ok butonuna basıp ayarları kaydediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resimli ProgDVB Kurulumu - Aşama 13
Uyduyu aratmak için Channel List (Kanal Listesi) kısmından sırasıyla önce Türksat uydusu üzerine geliyor ve uydu adına tıklıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resimli ProgDVB Kurulumu - Aşama 14
Uydu taranmaya başlayacaktır. Eğer sadece istediğimiz frekans veya frekansları aramak istiyorsak bu sefer Channel List (Kanal Listesi) yerine bir altındaki Scan Transponder (Transponder Tara) seçeneğine girmeli ve burada karşımıza çıkan pencerede uyduyu ve frekansı seçmeliyiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resimli ProgDVB Kurulumu - Aşama 15
Tarama işlemi tamamlandıktan sonra. Ok butonuna basarak kanalları kaydediyoruz. Aynı tarama işlemini diğer uydumuz içinde yapıyoruz. Channel List (Kanal Listesi) kısmından Hotbird uydusu üzerine geliyor ve uydu adına tıklıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resimli ProgDVB Kurulumu - Aşama 16
Kanal listesinden herhangi bir kanala tıklıyoruz. Eğer görüntü alamazsanız.

1) Settings – Options penceresini açın.

2) Video sekmesine gelin. MPEG-2 ‘nin sağ bölümünden Elecard MPEG-2 Video Decoder seçin.

3) Audio sekmesine gelin. MPEG ‘in sağ bölümden Elecard Audio Decoder seçin.

4) Herhangi bir kanalı açın ve izlemeye başlayın.

 

 

 

ProgDVB kendi başına çalıştığında sadece şifresiz (fta) kanalları izlemenizi ve bunları kayıt etmenizi sağlar. Şifreli kanalları izleyebilmeniz için vPlug yazılımını kullanmanız gerekiyor. Şifreli kanalları izlemek için yapılması gerekenleri de aşağıda resimlerle anlatıyorum..

ProgDVB için vPlug resimli kurulum;

Uydularda bulunan şifreli kanalları izlemek için SoftCam yazılımları kullanılmaktadır. Bu yazılımlar uydu alıcısında kullanılan kartların yaptığı işi yapmaktadır. Günümüzde güncelliğini koruyan ve geniş bir sistem desteği olan vPlug en çok kullanılan yazılımdır. Bu dokümanımız da size şifreli uydu kanallarını nasıl izleyebileceğinizi anlatacağız. Bunun için önce vPlug güncel sürümünü buradan bilgisayarımıza indiriyoruz.

Şifreli kanalları izlemek için vPlug Kurulumu - Aşama 1

 

 

 

İndirdiğimiz dosyaya çift tıklıyoruz. Açılan pencerede kullandığımız DVB Oynatıcı programının ilgili klasörünü hedef klasör olarak seçiyoruz. ProgDVB kullanıyorsanız “Plugins” klasörünü AltDVB kullanıyorsanız “Plugins/Av0” klasörü gibi.

 

 

 

 

 

Şifreli kanalları izlemek için vPlug Kurulumu - Aşama 2

 

 

DVBDream için Pluginspip00 klasörünü seçiyoruz. Yükle düğmesine basıp yüklemeyi yapıyoruz. Böylece yüklemeyi tamamladık.

 

 

 

 

 

 

 

Şifreli kanalları izlemek için vPlug Kurulumu - Aşama 3

 

 

 

 

Plugins klasörü içindeki dosyaları kısaca tanıyalım. v_keys.db dosyası (3 nolu)
vPlug ‘ın kullandığı keyleri içeren dosyadır. S2emu key dosyası olarak SoftCam.key formatını kullanırken vPlug bundan farklı olarak v_keys.db dosyasını kullanmaktadır.

 

 

 

 

vPlug.dll (1 nolu) yazılım dosyasıdır. v_sids.db (4 nolu) dosyası güncel dcw, biss keylerini ve kanal bilgilerini içerir. DCW key nedir? kısaca değinmek gerekirse kanalın kullandığı sistem bazen askıda kalır ve o an ki şifre tespit edilerek yayınlanır sizde bu keyleri kullanarak sistem tekrar kendini yenileyene kadar kanalı izlersiniz. Bu bir kaç günde olabilir bir kaç saatte. vplug.ini

(2 nolu) vPlug ayarlarının saklandığı dosyadır, v_sids.db ise örneğin BISS ile şifreli bir kanalı izlemek için elde ettiğiniz şifreyi vPlug ana pencerede ki (Show Monitor) DCW bölümüne el ile gireceksiniz yada bir kanal veritabanı görevini gören v_sids.db dosyasına bunu ekleyip değişine kadar her seferinde key girmenize gerek kalmadan kanalı izleyeceksiniz.

 

Şifreli kanalları izlemek için vPlug Kurulumu - Aşama 4

 

Programın ana ekranına DVBDream de Eklentiler – Show Monitor ile ulaşıyoruz.

 

 

Şifreli kanalları izlemek için vPlug Kurulumu - Aşama 5

 

 

Açılan pencereden vPlug ile ilgili tüm ayarlara, kanalın kullandığı şifreleme sistemi hakkında bilgilere o anki kullanılan key bilgisine ulaşabilirsiniz.

1 nolu düğme güncel softcam.key dosyasını import etmek için kullanılır. Buraya tıkladığınızda sizden bir softcam.key dosyası seçmeniz istenecektir. Bu sayede vPlug için gerekli v_keys.db dosyasını oluşturmuş oluyorsunuz.

2 nolu düğme ile vPlug ayarlarına ulaşabilirsiniz.

3 nolu düğme ile vPlug Editor aracına ulaşırsınız. Burada v_keys.db ve v_sids.db dosyaları üzerinde değişiklik, arama yapabilirsiniz. Örneğin herhangi bir kanalı aratıp, mevcut ise DCW yada biss keylerini değiştirebilirsiniz.

4 nolu düğme log almak için kullanılır. O anki tüm vPlug bilgileri sıkıştırılarak arşiv dosyası içinde saklanır.

5 nolu düğme şifreleme sistemi ilgili çeşitli araçlara ulaşabileceğiniz bölümdür.
Burada Quick constant DCW en fazla işinize yarayacak araçtır. Eğer bir kanalın 32
karakterden oluşan DCW keyini yada 12 karakterli biss keyini biliyorsanız Quick constant DCW ‘ye tıklayın açılan pencerede keyleri yazın ve Ok düğmesine basın. Böylelikle kanalın DCW veya biss keyini v_sids.db dosyasını eklemiş oldunuz. Bu 12 karakterli biss keyi nedir biraz açıklayalım. İnternette bulduğunuz biss keyi 123456789abcdefg gibi 16 karakterden oluşuyorsa vPlug için bunu 12 karaktere düşürmemiz gerekir. Bu da 16 karakterli keyin baştan 7. ve 8. karakteri ile sondaki iki karakterin atılması ile yapılır. Sonuç olarak 1234569abcde şeklinde 12 karakterli keyi elde ederiz. vPlug ile izlenebilen şifreli uydu kanallarının listesini aşağıdan görebilirsiniz..

Uydularda bulunan şifreli kanalları izlemek için SoftCam yazılımları kullanılmaktadır. Bu yazılımlar uydu alıcısında kullanılan kartların yaptığı işi yapmaktadır. Günümüzde güncelliğini koruyan ve geniş bir sistem desteği olan vPlug en çok kullanılan yazılımdır.

vPlug ve güncel keylerle izlenebilen şifreli kanalların listesi [ProgDVB için] ile bu kanalların bulundukları uyduları aşağıda bulabilirsiniz.

Sirius 4 5.0°E

11420 H 23145 TV 3 Stockholm,TV 3 Norge, TV 3 Danmark, TV 6 Sweden, TV 4 Sweden(NDS)
11766 H 27500 TET(Constant CW-BISS)
11785 V 27500 SVT1, SVT2(NDS)
11823 V 27500 DR1, DR2(NDS)
11862 V 27500 ZTV Sweden(NDS)
11881 H 27500 SVT 1, SVT 2, SVT 24, Barnkanalen(NDS)
11938 V 27500 TV 3 Sverige(NDS)
11958 H 27500 3+ Latvija, 3+ Eesti, TV 3 Latvia(NDS)
11977 V 27500 TV 3+, Viasat 4(NDS)
12015 V 27500 NRK 1, NRK 2, NRK Super TV NRK3(NDS)
12054 V 27500 TV 3 Stockholm, TV 3 Norge, TV 3 Danmark, TV 6 Sweden(NDS)
12073 H 27500 OSK-Odessa, 1+1 International(Constant CW-BISS)
12092 V 27500 TV 7 Sweden(NDS)
12111 H 27500 Blue Hustler, Global 2, Espn Europe, Hustler TV, Romantica1-2, TNT Germany, Travel(Cryptoworks)
12476 V 27500 TV 2(NDS)

Hot Bird 6/7A/8 13.0°E

Polsat Paketi (NAGRA3)

10723 H 29900 Jetix (Cryptoworks)
10992 V 27500 Rai Due, Rai Tre, Rai Uno Rai 4 (Seca1)
11034 V 27500 Berbere Television, Boomerang, Tele Melody, W9 (Seca2)
11296 H 27500 Sat2000 (Constant CW-BISS)
11585 V 27500 TV Globo (Nagra2)
12245 H 27500 Mezzo (Via1)
12380 V 27500 EQUIDIA PRO, EQUIDIA PRO P1 (Seca2)

Eutelsat W2 16.0°E

12568 H 3703 SIC Internacional (Via1)

Astra 1F/G/H/KR/L 19.2°E

Premiere Paketi (NAGRA3)

11817 V 27500 Mezzo (Seca2)
12012 V 27500 Trace TV, Motors TV, France 2-3 (Seca2)
12168 V 27500 France 4 (Seca2)
12207 V 27500 France 5 (Seca2)
12324 V 27500 Sailing Channel (Seca2)
10832 H 22000 ORF-1 HD (Cryptoworks)
12692 H 22000 ATV+, ORF1, ORF2, ORF2 B, ORF2 K, ORF2 N, ORF2 O, ORF2 S, ORF2 ST, ORF2 T, ORF2 V, ORF2 W (Cryptoworks)

Astra 1E/3A 23.5°E

Kabel Deutschland Paketi(NAGRA2)

Thor 2/3 & Intelsat 10-02 1.0°W

DigiTV Paketi(NAGRA2)

Amos 1/2 4.0°W
10722 H 27500 TRK Kyiv, Megasport, 1+1 International (Constant CW-BISS)
11260 H 27500 4, a storyteve, anime+ Hungary, anime+ Romania,Filmmuzeum, hirTV, Musicmax Adult, Minimax (Seca1)
11423 H 2894 5 Kanalas (Constant CW-BISS)

Atlantic Bird 3 5.0°W

11065 H 16277 ENTV (Constant CW-BISS)
12543 H 27500 MCM Belgique (Via1)
12543 H 27500 Fox Life France (Constant CW-BISS)

Nilesat 7.0°W

12283 V 27500 Al Jazeera Sport Channel +1,2,3,4 (SIDSA)

Atlantic Bird1 12.5°W

11177 H 6510 Fox TV Serbia (Constant CW-BISS)
11188 H 5722 National Geografic Channel German, Fox Germany (Constant CW-BISS)
11387 H 27500 MTV Pulse, Idol (Via1)

Telstar 12 15.0°W

12645 H 3255 Earth TV (Constant CW-BISS)

Hispasat 1C/1D 30.0°W

11474 H 3400 TV Canaria La Gomera (Constant CW-BISS)
11535 V 24500 Canal Hollywood, Odisseia, Canal Panda, Sol Musica Espana, Canal Historia, Canal Hollywood Portugal, The Biography Channel, Canal Cocina, Decasa TV (Nagra1)
11731 H 28126 Canal 4 (Constant CW-BISS)
11931 H 27500 Libertad Digital Tv (Constant CW-BISS)
12092 V 27500 AXN (Constant CW-BISS)

Amazonas 61.0°W

Telefônica TV Digital Brasil (Nagra2)

EchoStar 61.5°W 3 & Rainbow 1

Dish Network Paketi (Nagra2)

Nimiq 1 91.0°W & Nimiq 2 82.0°W

Bell ExpressVu Paketi (Nagra2)

{hotbird şifreli kanallar | hispasat | echostar | telstar | vplug | uydu şifre kırma | nilesat | eutelsat | uydu şifre | amos | hot bird | sirius | uydu frekans | astra | şifre | thor}

ProgDVB indir full

Prog DVB 2012 en güncel sürüm (ProgDVB 32 bit / ProgDVB 64 bit)

vPlug 2012 en güncel sürüm Download

ProgDVB 32 ve 64 bit + vPlug yazılımı beraber tek part indir

Webnet en güncel sürüm Microsoft .NET Framework

Rar şifreleri: www.gabya.net

Evet arkadaşlar makalemiz baya uzun oldu ama işinize yarayacağından eminim. Makalemizi atlamadan ve sadece göz gezdirerek değilde düzgünce okuduysanız hata yapma imkanınız yok ve kesinlikle ProgDVB programını (donanım sorununuz olmadığı sürece) rahatlıkla kurabilir ve vPlug Softcam eklentisi sayesinde de hem benim verdiklerim hemde aklıma gelmeyen yüzlerce şifreli kanalı rahatlıkla ve sorunsuzca izleyebilirsiniz. Beğenen veya istifade eden arkadaşlardan ricam “ProgDVB indir full (Prog DVB 6.84.1 ve vPlug resimli kurulum)” makalesini facebook, twitter, linkedin yada google+1 gibi sosyal ağlarda paylaşıp bize destek olun.. Destek olun ki bu gibi yeni anlatımlar, yeni ve güncel yazılımların devamı gelsin dimi 🙂 hepinize teşekkür ediyorum ve ProgDVB makalesinin faydasını görmenizi diliyorum..

One Response to “ProgDVB indir full (Prog DVB 6.84.1 ve vPlug resimli kurulum)”

  1. musa dedi ki:

    çok aşırı zor arkadaş 2002 den beri pc ile uğraşmaktayım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

8 − 1 =