Paypal Türkiye’ye Geri Dönecek mi!

By LovelessGent
In Haber
Ağu 30th, 2016
0 Comments
885 Views

Paypal Ülkemize Geri Dönmeye Hazırlanıyor..

Paypal Türkiye’ye Geri Dönecek mi!, Türkiye’de yasalara uymadığı gerekçesi ile kendini ülkemizden geri çeken Paypal tekrar faaliyet göstermek için kolları sıvadı.

Paypal, dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan para yatırma, çekme, gönderme ve birçok işlem ile geniş kapsamlı olan dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan bu sistem ülkemiz yasalarına uymadığı gerekçesi ile geri çekilmişti. Bunun nedenlerinden biri vergi vermeme gibi durum söz konusu. Birçok ülke de serverları bulunan ve vergiye tabi olan bu sistem ülkemize serverlarını taşımak yerine, hizmeti durdurmuştu.

 

Paypal Geri Dönecek!

paypal geri dönecekOysaki bu büyük bir hata idi. Bunu tabi Paypal şirketi zamanla anlamış olacak ki yasalara uygun şekilde ülkemize dönüşü an meselesidir.

Paypal kendini Türkiye’den çekince başka mecralara yönelmeye başladılar ve buda o sistem için zarar anlamına gelmektedir. Ancak bizler Paypalı oldukça çok kullanan kişileriz, sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Bu yüzden geri gelmesi hem bizim için hemde kendileri için iyi bir adım olacaktır.

Fakat insanlar bu şirketin yokluğuna kısa zamanda alıştı diyebiliriz. Geri gelse bile eski kıvamını tutturabilecek mi bilinmez. Bunu zaman gösterecek. Ama sanmıyorum ki eskisi gibi rayına oturması uzun bir zaman alabilir.

Çünkü Paypal geri çekilme kararı ile insanları bilgilendirdi ve bu şirketin sistemini kullanan onlarca insan da başka sistemlere gittiler ve belkide orayı daha çok beğendiler. Şimdi geri geldiğini düşünürsek, bu değişiklik yapan insanlar acaba tekrar bu eski sisteme geri dönecek mi? Benim şahsi görüşüm dönmeyebilir. Çünkü sürekli sistem değiştirmek ve alıştığı sistemi bir anda bırakmak bizler için kolay olmuyor. Ama unutmakta zor olmuyor.

Paypal giderken şu mesajı bırakmıştı:

 

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme
PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.
Türkiye’deki müşterilerimiz bundan böyle PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz hala PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.
Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan başka bir seçeneğimiz bulunmamaktadır.
Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.
PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.
Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

 

Paypal hangi tarihte dönüş yapacağını henüz belirmiyor, bununla ilgili çalışmalar devam ediyor bilgisini aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

8 + twenty =