Msn kaydol

By LovelessGent
Mar 9th, 2012
5 Comments
6992 Views

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde sizlere Msn kaydol konusunu resimlerle adım adım anlatmaya çalışacağım.. Burada hotmail kaydol yerine sık sık Msn kaydol kelimesini kullanacağız çünkü konumuz bu ama unutmayın ikiside yaklaşık olarak aynı şeyler.. Yani Msn kaydolduğunuz zaman hotmail kaydolmuş olursunuz.. Sebebi ise alacağınız msn adresini hotmail uzantılı almamız, bu e-posta adresi ile msn messenger kullanabilmemiz ve tabiki e-posta kutusuda kullanabilmemiz de bunun gerekçeleri. Öncelikle Msn Kaydol  ve msn nedir bunu bi inceleyelim ve bizlere ne gibi hizmetler sunuyor görelim.

Msn nedir?

Msn; Microsoft şirketi tarafından kurulmuş bir inetnet ağıdır yani gelişmiş ve çok kapsamlı bir internet portalıdır. MSN Türkiye de bir Microsoft hizmetidir, Hotmail, son dakika haberleri, spor, eğlence, magazin, hava durumu, yaşam, video, Messenger, çocuk ve daha fazla (Msn kaydol) ücretsiz içerik sunar. Bu gelişmiş portalın ellbette ki milyonlarca üyesi bulunmakta ve Microsoft bu üyeleri birbirleriyle tanışıp görüşebilmeleri, dosya alışverişi yapabilmeleri ve oyun gibi sosyal aktiviteler de bir araya gelebilmeleri için Msn Messenger’ı geliştirdi. Tabi ilk zamanlar messenger kullanmak için hotmail.com uzantılı bir mail adresi şarttı. Ancak şimdi böyle bir şart yok.

Daha sonraları msn messenger’ın aşırı talep görmesi ve tam bir sohbet programı olması sonucu Microsoft Msn.com sitesinde ki üyenin kat be kat fazlasına messenger sayaesinde ulaştı. Zamanla e-posta kutusu da çok sık kullanılmaya başlandı ve Microsoft, e-mail hizmetini de sınırsız depolama alanı ve virüs taraması gibi hizmetler ile donattı. Zamanla hotmail eb çok kullanılar posta hesapları arasına girdi. En azında ülkemizde birinci sırada halen dahi hotmail e-posta hesapları kullanılıyor.. Dünya genelinde ise şu an ve geçtiğimiz 4-8 yıllık sire zarfında en çok kullanılan e-posta hesaplarını şöyle sıralayabiliriz..

Msn Kaydol, hotmail kaydol

1 – Yahoo Mail

2 – Msn Hotmail

3 – Gmail

4 – Mail.ru

5 – Yeah.net

6 – Yandex

7 – Baidu

Msn Kaydol

Msn’e kayıt olmak gayet basittir. Daha önce herhangi bir web sitesine üye olabildiyseniz msn kaydolabilirsiniz.  Çünkü sıradan bir web sitesine kayıt olmaktan farksızdır. Mesela facebook kaydolma işlemi ile aynı diyemeyiz ancak mantık olarak farkı yok. Sizden istenen bilgileri girip kayıt ol demek tüm web siteleri için gerekli bir kural. Msn kaydolmak iki şekilde yapılabilir biri passport.net diğer ise live.com  ve ben size iki adresi de veriyorum..

(Passport.net) Msn Kaydol : https://accountservices.passport.net

(Live.com) Msn Kaydol : https://signup.live.com

İkisinin de mantığı ve amacı aynı ancak ben sadece Live.com üzeinden msn kaydolmayı anlatacağım (Microsoft tüm web sitelerini live.com üzerinden yayınladığı ve gelecekte sadece live olacağı için [msn kaydol])..

Msn kaydolmak için verdiğim adreslerden Live.com olana giriyoruz..Msn kayıt ol - Live.com

 

 

 

Eğer kullandığınız e-posta adresi varsa mynet, gmail,yahoo, ok.net vs. “E-Posta Adresinizi Kullanın” yazan yere yazıp msn üzerinden kullnmak üzere kayıt edebilirsiniz. Ancak! bu size hotmail.com uzantılı yeni bir mail adresi vermez.. Bizim amacımız Msn kaydol olduğu için yeni bir adres kayıt edeceğiz.Bunu için;

Kırmızı ok ile gösterdiğim  “Veya Windows Live e-posta adresi edinin” yazısına tıklayarak aşağıdaki gibi bir ekran oluşmasını sağlıyoruz..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hotmail Kaydol - Live.com

 

Msn kaydol mail adresi uzantısı:

 

Gördüğünüz gibi bize alabileceğimiz (kayıt edebileceğimiz) 3 adet s-posta uzantısı verdi. Biz buradan hotmail olanı kullanacağız.. Burada ki formu eksiksiz biçimde dolduruyoruz. (Bakınız aşağıda ki resim)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Msn Kaydolma formu - live

 

 

 

Mavi ok ile gösterilen alan e-posta hesabımızı gösteriyor.. Yani bizim adresimiz “[email protected]” olacak.. Sizde kendi belirlediğiniz bir kullanıcı adı yazın..

 

 Msn kaydol güvenli şifre:

Dikkat : Şifrenizi oluştururken a-z arası harfler, 0-9 arası rakamlar ve /*-()[]]}=?;:.,!’^+%&/ gibi karakterleri de mutlaka kullanın, çünkü bu sizin hesabınızın güvenliği için çok önemlidir.

Güvenli şifre oluşturma örneği:

Adınız : Mehmet

Yaşınız : 32

Yaşadığınız şehir : İstanbul

Örnek olarak şöyle bir şifre oluşturabilirsiniz.

-met32BUL**   bu şifre hacker’lar tarafından kesinlikle tahmin edilemez ancak şifre kırma programları tarafından da kırılamaması için şifremizi şöyle yapabiliriz. İlk şifrede son 3 rakam almıştık şimdide buna ilk 3 rakamı da ekleyelim.

-met32BUL**MEH23ist- bu şifreyi kırmak için heralde bir 2 hafta gerekir ki zaten kimsede 2 hafta bir e-posta şifresi için uğraşmaz 🙂

 

 

Formu eksiksiz doldurup güvenlik kodunu girdikten sonra kırmızı ok ile gösterdiğim Kabul ediyorum yazan butona tıklıyoruz..

Msn kayıt olma tamamlandı

 

 

Eğer buradaki gibi ekranı görüyorsanız Tebrikler “Msn kaydol” işlemini başarı ile tamamladınız demektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-posta kutumuza bakalım..

Ms (hotmail) posta kutusu

 

 

 

 

Evet arkadaşlar e-posta hesabımız diğer adıyla hotmail adresimiz başarılı bir şekilde oluşturuldu.

 Msn kaydol sona ererken:

Artık kaydettiğiniz hotmail.com uzantılı bu adres ile msn messenger da oturum açabilir ve msn, hotmail, live sitelerine giriş yapabilir ve e-mail adresini posta alıp göndermek için kullanabilirsiniz..

 

 

 

 

 

 

 

Msn kaydol makalemiz burada son buluyor. Takıldığınız yada herhangi bir sorunuz olursa yorum bırakın yardımcı olmaya çalışalım.. Bir makalenin daha sonuna geldik bizi takip eden arkadaşlara teşekkür ediyorum. Umarım {Msn kaydol} konusunda kafanızda soru işareti kalmamıştır. Yardımcı olabildimse ne mutlu bana.. Bir sonra ki makalede görüşmek dileğiyle.. Saygı ve selamlar.

5 Responses to “Msn kaydol”

 1. muhamet dedi ki:

  msn kurmak istiyorum

  • LovelessGent dedi ki:

   Msn kurmak istiyorum derken kastınız bilgisayarınıza Windows Live Messenger kurmak ise Windows live messenger tıklayın, açılan sayfanın sağ tarafında Şimdi Yükleyin yazan butona tıklayın ve gerekli kurulum dosyasını indirip çalıştırın. Daha sonra tüm ileri butonlarına sırayla tıklayarak Msn messenger (Windows Live Messenger) kurulumunu bitirin..

 2. msn kaydol dedi ki:

  teşekkürler

 3. funda can dedi ki:

  msn kurmak istiyorum

 4. […] üzere sosyal ağlar artık hayatımızın bir parçası oldu bu amaçla bu makalemiz de Facebook kaydol konusuna yer verdik.. Okulda, işte, tatilde yada evde kaldığımızda arkadaşlarımız ile, […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

twenty − 10 =