Motorola Atrix 2 inceleme

By LovelessGent
Haz 29th, 2013
1 Comment
797 Views

Motorola Atrix 2’yi sizin için araştırdık! Motorola Atrix 2011 yılında ilk çift çekirdekli telefonlardan biriydi ve AT & T ile ilgili bir Android telefon arıyorsanız saglam bir seçenek ama biz olumsuz yanlarını olduğunu da öğrendik. Bunlardan en önemlisi ekranın bazı sorunları vardı ve MotoBlur arayüz nerdeyse evrensel panoramik edildi. Vazgeçemeyeceğiniz bir telefon Motorola Atrix geri döndü, Ekim ayında Artix 2 olarak yayımlandı. Sonuç olarak her zamankinden daha iyi bir telefon.


Motorola Atrix 2 ile Tasarımı Hissedin

motorola atrix 2 4G

Motorola Droid 3, Droid X2, Droid Bionic ve Droid Razr gibi kendi Verizon telefonlarının daha katı tasarımlar yönünde eğilimi olmasına rağmen, Atrix 2 orijinal Atrix 4G kıvrımlı kenarları korumuş. Bizim kişisel düşüncemiz hepsinden daha çok güzel olduğu. Atrix 2 Photon gibi Gorilla Glass ekran için güzel bir çerçevesi vardır. Siyah desenli plastik kapağı parlak volkanik cam taşıyıcı onun arkasında gümüş kaplama ön ve dokulu kauçukla kapatılmış.

1328789075_motorola-atrix-2.jpg

Ağırlığına gelince Atrix 2 4 inçten 4,3 inç ekran boyutuna yükseltilmiş ve Atrix 2 10mm kalınlığıyla diğerlerinden biraz daha incedir. Bu çok gibi görünmeyebilir, ancak Atrix 2 de üst ve alt boyutlar aynı ve 10 mm. Diğer telefonlar gibi üst tarafı şişkin ve bombeli değil.

Motorola Atrix 2  4G / 8MP / 8GB

Yeni Droid Razr’ın aksine Micro HDMI ve mikro USB bağlantı noktalarının tümü sol alt tarafında, çünkü Atrix 2 Motorola’nın istasyonları ve çevre birimlerinin tümüne uyacak. Şansınız varsa herhangi bir Motorola Rhytim’i eBay’de veya Craigslist’te daha kolay bulabilirsiniz . Uzun yolculuklarınız esnasında  Navigasyon size oldukça iyi bir GPS arkadaşı olarak çalışır.

1328789283_40323317.jpg

Dediğimiz gibi, elle tutulması daha rahat telefonlardan biri. 4.3 inç büyüklüğündeki ekranı sayesinde, bu küçük elleri olanlar için büyük boyutlu olabilir, ama sağ üst köşesinde telefon ve güç düğmesi ile iyi bir tutuş elde etmek daha kolay ve iyi yerleştirilmiş ve Press butonu yeterince büyük. Motorola Atrix 2 geçiş tuşları boyutları ise tam tersidir. Çok kısa ve yanlara basmak zordur. Bir ses jakı cihazın üst merkezini süslüyor.

Motorola Atrix 2 Özellikler ve Ekran

Motorola Atrix 2  akıllı telefonların biraz gerisinde kalıyor ama bu çok fazla değil. En üst model telefonlar çoğunlukla 1.5 GHz çift çekirdekli ancak Atrix 2 daha iyi bir TI OMAP 4430 işlemci ile birlikte, kendinden önceki modellerle aynı 1GHz çift çekirdekli işlemci hızı korur. Geri kalan özellikleri oldukça tanıdık. Bu özellikler, dahili depolama 8GB 1GB RAM var ve 2GB kapasiteli bir microSD kart ile birlikte geliyor. Tüm varsayılan işlevselliği, Bluetooth desteği (sadece 2.1) gibi, DLNA, Haptik feedback, Hareket sensörü ve dijital pusula bulunmaktadır.

1328789303_atrix-2-650x366.jpg

İşletim Sistemi

Motorola Atrix 2 4G’nin Google işletim sistemine dahil olması demek MotorBlur ve NinjaBlur ara yüzlerinin sonu geldi demek olabilir. Atrix 2 Motorola NinjaBlur ara yüzü Android 2.3 (Gingerbread) Google‘ın işletim sistemi üstüne katmanlı olması çoğunlukla zararsız  çalışır, ancak işletim sistemini sadece biraz yorar. Başka bir Android cep telefonu  kullanıyorsanız  o telefondaki  tüm işlevselliğin mevcut  olması şansınıza kalmış ama Motorola için söylenebilecek bir şey var .Motorola iyi bir tasarıma sahip.

1328789853_1327973428.jpg

NinjaBlur en ilgi çekici araç seçimidir. Bu tam ekran ya da sadece birkaç blok alabilir böylece sosyal ağ aracı, müzik aracı ve takvim aracı oldukça güzel ve tam boyutlandırması bulunmaktadır. Özelleştirme de iyi değil mi? Eğer ekran etrafında simgeleri, nesneleri kendi yolunda hareket ettirdiğinizde hareket veya seçim olan yerlerde trade iyi çalışıyor. Ekran etrafında simgeleri, nesneleri  kendinize doğru hareket ettirdiğinizde hareket veya seçim olan yerlerde değiştirme iyi çalışıyor. Tipik AT & T büyük bellek sarfı var bu telefonda da. AT & T Gezgini, Lets Golf 2 ve Qik Hafifleştirilmiş Sürüm de dahil olmak üzere bu telefonda. Bunları istemiyorsanız bunları kaldırmak gibi bir şansınız yok ama diğer telefonlarda kaldırma imkanınız var.

Motorola en son teknoloji ürünü telefonların çoğu Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)  2012 yılının başlarında güncelleme olacağını söyledi, ancak henüz herhangi bir özellikleri yok.

Motorola Atrix 2 KAMERA

Atrix 2 hoş özel kamera tuşu, var, ama yavaş otomatik odaklı, yavaş çekim hızı, görüntü kalitesi ile sıradanlaşıyor. Arka kamerası 8MP özelliğe sahip. Görüntü kalitesi kendini gösteriyor ama mega piksel her zaman önemli değil. Motorola Atrix 2 de görüntü kalitesine öncelik vermemiş gibi görünüyor. Bir akıllı telefon satın alırken kaliteli resimler önceliklerinizden biri ise, size 4S bir iPhone veya yüksek kalite HTC telefon almanızı öneririz. Samsung Galaxy S II telefonlar, aynı zamanda iyi bir fotoğraf deneyimi sunuyor.

1328789115_atrix-2-verge-086.jpg

Atrix 2 fotoğraf çekme yeteneğine sahip ama sadece görüntüleri muhteşem değildir ve yavaş deklanşör / otomatik odaklı yanıt kayıp anları bir çok yol açacaktır.

Kalitesi ve veri hızı Çağrı

Çağrı kalitesinde Atrix 2 iyidir. Biz Manhattan, New York bölgesinden birkaç arama yaptığımızda hiçbir sorun yoktu diğer karşıdaki kişi rahatlıkla anlaşılıyordu. Motorola atrix 2 de bir arayan hoparlör kalitesi oldukça standart ve evdekilere bir şey olsa biz, her zamankinden daha net geliyordu. Arayan olduğu zamanda hoparlörün kaliteli ve netti.

1328789162_816189927.jpg

Motorola Atrix 2  4G

AT & T “4G” HSPA + ağı, New York bölgesinde scattershot performansı vardı. Bazen de saniye (Mbps) ve birkaç saniye başına 5 Megabit en aşağı 500Kbps (0.5 Mbps) olmak hızları elde edilebiliyor. Yükleme hızı maksimum 1.5Mbps dışarı, ancak zaman zaman çok daha düşük geldi. Bugüne kadar bir çift cihazlar (bu onlardan biri değil) sadece kullanışlı onun 4G LTE ağı, açık olarak AT & T şebekesi bazı tuhaflıklar yaşanıyor olabilir. Tüm deneyimlerin Verizon 8-10Mbps indirme ortalaması (ev Wi-Fi ile kıyaslanabilir hızı) ve 4-5Mbps yükleme (hızları çok daha hızlı çoğu evWi-Fi dışında) bir alâkası yok.

Pil Ömrü

Motorola 8.5 saat konuşma süresine sahip ve bu sizin için bir anlamı varsa eğer, 1785mAh pile sahip bir Atrix 2 için bekleme süresi 16 gün olduğu iddia ediliyor. Biz genel olarak bu telefonda oldukça standart bir pil ömrü gördük. Bu bir şarjla bir gün sürmelidir, ama bunu günde iki şarjla gitmek istemiyorsanız, tüm akıllı telefonlar gibi, her gece şarj edilmesi gerekecektir. Pil ömrü için belkide Droid Razr hariç, Verizon 4G LTE telefonları daha iyidir.

Motorola Atrix 2 inceleme SONUÇ:

Motorola Atrix 2 rakiplerinden çok daha az bir fiyatla harika bir telefon. Bir iki yıllık sözleşme ile, Atrix 2 AT & T ağındaki herkes 100 $ sahip olabilir. Motorola’nın NinjaBlur ara yüzü, fantastik 4,3 inç ekranı önceki telefonlardan bir adım ilerdedir, elinizle rahat kavrayabilirsiniz.

Artıları :

  • Çift çekirdekli işlemci
  • Yüksek kaliteli ekran
  • Rahat kullanım
  • Uygun fiyat

Eksileri :

  • Kötü ses geçiş
  • NinjaBlur arayüzü kötü
  • Kötü kamera kalitesi

 

Motorola Atrix 2 tanıtım videosu

 

 

 

1328789956_motorola-atrix-2-smartphone.jpg

One Response to “Motorola Atrix 2 inceleme”

  1. zmn dedi ki:

    mtorola artık googlenın artık motoroladan farklı seyler beklıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

11 + 13 =