Makyajın İnceliklerini Öğrenmek İster misiniz?

By LovelessGent
In Makale
Eyl 21st, 2013
0 Comments
619 Views

Özellikle çalışan bayanlar açısından günlük bakımın olmazsa olmaz bir parçasıdır makyaj. Makyaj tek başına bir “güzellik” dalı olmamakla birlikte, kozmetik sektörünün bir alt dalı olarak ortaya çıkmıştır. Kozmetik kavramı bir şeyin görsel noksanlıklarını ve zayıf yönlerini, çeşitli tekniklerle kapatmak anlamına gelmektedir. Oysa makyaj yalnızca kusurları gidermek için yapılmamaktadır. Bakımlı bir görünüm iş kadınının günlük yaşantısının bir vazgeçilmezi haline gelmekle birlikte, özensiz bir görünümün iş dünyasında son derece olumsuz bir bakış açısı ile değerlendirildiği de aşikârdır. Bunun yanı sıra, makyaj kişinin kendisine olan saygısından yola çıkarak, iyi bir görünüme sahip olma, güzel görünme isteğinden kaynaklanmaktadır.

Makyajın İnceliklerini Öğrenmek İster misiniz?
Unutulmamalıdır ki moda gibi değişken bir kavramın da parçası olan makyaj, kullanılacağı ortam ve saate göre farklı uygulanması gereken bir işlemdir. Günlük makyaj olarak tabir edilen ve daha çok iş kadınlarının tercih ettiği makyaj uygulamalarında abartılı allık ve ruj kullanımından kaçınılmalı, dikkat çekicilikten ziyade özenli ve kendinden emin bir duruşu simgelemek için makyaj yapılmalıdır. Ancak bir gece makyajı söz konusu olduğunda işin rengi değişmekte ve makyaj malzemeleri arasından parlak kırmızı rujlar, dikkat çekici göz farları gibi malzemeler çıkarak “ben buradayım” diyen bir makyaj uygulaması gün ışığına çıkmaktadır. Bu bağlamda doğru makyaj nasıl yapılmalıdır üzerine hazırlanmış bir makyaj rehberi bayanlar için son derece önemli bir detay olmaktan çıkmış ve bir ihtiyaca dönüşmüştür.

Erkekler açısından makyaj söz konusu şartlara göre farklı yorumlanmaktadır. Eğer makyaj yapmakta olan bayan kendisine yakın olan eş, kız arkadaş, kız kardeş gibi bir bireyse, “ne gereği var, doğallık çok daha güzeldir” bakış açısını dillendirmekte olan erkekler, söz konusu yeni tanıştıkları hoş bir bayansa, makyajın çağın gereksinimler listesinde yerini alabileceğini savunmaktadırlar. Bu esprili yaklaşımın ötesinde, erkeklerin tepkisine yol açan nokta, bayanların makyaj konusunda yaptıkları hatalardır. Peki, asla yapılmaması gereken bu makyaj hataları nelerdir? İşte bu tip sorularınıza cevap vermekte olan birçok kaynak arasında, internetin geniş dünyasında yerini almakta olan kadın siteleri devreye girmektedir. Ancak aynı içerikleri tekrar tekrar kelimelerde değişiklikler yaparak paylaşan internet sitelerinin sayısı gün geçtikçe artmakta olduğu için, kaliteli bir kadın sitesi bulmak gün geçtikçe daha da zorlaşmaktadır. Bayanların merak ettikleri makyaj ve moda gibi konularda gelişmelerden ve ipuçlarından bahseden kaliteli kadın sitesi olarak hizmet vermekte olan haspa.net ise bu alanda hizmet veren siteler arasında özel bir yere sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

12 + eighteen =