Mafia 2 (ii) full indir

By LovelessGent
Nis 12th, 2012
1 Comment
1505 Views

Mafia 2 bundan tam 8 yıl önce ilk oyunu ile çıkışını yapmış ve genel bakımdan başarılı bir oyun sayılmıştı her ne kadar eksikleri olan bir oyun olsada yeterince ilgi görmüş ve ileride 2. Bir oyunun olabileceğinden bahsedilmişti. Mafia 2 (ii) full indir 8 yıl içinde kendini hazırladı ve biz oyuncular için hazır olduğu düşünerek karşımıza çıktı. ilk oyun ile hikaye bazında hiçbir bağlantısı olmayan oyun sadece zaman ve çevresel açılardan benzerlik gösteriyor. Tabikide çok daha iyi grafik,ses ve oynanabilirlik öğeleriyle…

Mafia 2 (ii) full indir

Mafia 2’de Empire Bay şehrindeyiz ve Vito Scaletta isimli karakteri yönetiyoruz. Vito aslında Sicilya asıllı bir vatandaş olmasına rağmen 4 kişilik ailesinin bir kız kardeşi olmak üzere geçim zorlukları nedeniyle babasının hayatlarının daha kolay geçebileceğini düşündüğü bir yer olan Amerika’daki Empire Bay şehrine göç etmiş olan bir karakter. Oyuna girer girmez sade ve kullanışlı bir menü arayüzü bizi karşılıyor. Bu menüden sisteminize göre yada kendinizin hoşlandığı ayarlamaları yapıp oyuna başlıyoruz. 3 zorluk seviyesi bulunan oyunda artık birçok oyundan alıştığımız; kolay, orta ve zor seçenekleri Mafia 2 de bulunmakta. Kendinize olan güven,tecrübe ve cesaret ile istediğiniz zorluğu seçerek oyuna başlıyorsunuz. Vito bizi elinde sigara yağmurlu bir havada, evinde çocukluk yıllarına ait birkaç resim olan fotoğraf albümü ile bizleri oyunun ilk ara videosuna sokuyor. Mafia 2 çocukluk yıllarını ve hayatının ana hikaye ile ilgili bir kısmını anlattıktan sonra bizi kendisinin eskide kalmış bir askerlik anısı ile yapımcıların oyuna alışmamız için koyduğu bir bölümün içine giriyoruz. Bu bölümde genelde karakter kontrollerine alışmaya çalışıyoruz. Ana hikaye ile bir bağlantısı olmayan bu bölümü geçerek, karakterimizin ana hikaye giriş yaptığı hikayenin başından sonuna kadar dostumuz olan Joe adlı karakterinde ana hikayeye katıldığı ara video ile oyuna devam ediyoruz.

Mafia 2 IIBu makale aşağıda etiketlenmiş terimleri içermektedir;

** mafia 2
** mafia ii
** mafia 2 ii
** mafia 2 full
** mafia 2 hileleri
** mafia 2 full download
** mafia 2 download full
** mafia 2 hile
** mafia 2 yama
** mafia 2 tr yama
** mafia 2 yamaları
** mafia 2 oyun
** mafia 2 full indir
** mafia 2 türkçe

Mafia 2’de yaşadığımız Empire Bay şehri her ne kadar büyük olsa da maalesef bu şehirde özgürce dolaşma hakkına sahip değiliz tabi siz bir asilikte bulunup görev noktalarına gitmemeyi tercih ederek şehirde dolaşmak istemezseniz… Evet Mafia 2’de sadece hikayenin bizi yönlendirdiği noktalara giderek görevleri bitirmeye çalışıyoruz. Mafia 2 ne başlangıçta nede oyunu bitirdiğimizde bize herhangi bir özgürlük vaadedilmiyor. Bu konuda oyunda Empire Bay’a adım attığınız ilk adımlarda şaşırabilirsiniz çünkü Mafia II yapımcıları gayet detaylı ve büyük bir şehir hazırlamışlar.

Grafiklerin ilk oyununa nazaran büyük bir gelişme kaydettiğini rahatça söyleyebilirim. Gerek ışıklandırmalar,gerek kaplamalar ve birçok grafiksel öğe yüksek bir kalite içeriyor. Tabi Mafia 2  bu grafiklerin hiç hatası yok değil. Bazı grafiksel buglar içeren oyun neyse ki çok fazla bug var diyebiliceğimiz kadar bug içermiyor genelde birbiri içine giren nesnelerden oluşan bu buglar oyun ve gerçekçiliği fazla bozmuyor. Işıklandırmalarda ise Mafia 2 de süper bir iş çıkarıldığı söyleyebilirim. Özellikle kışın günleri karların neden olduğu ıslaklıkların arabamızın ve karşıdaki arabaların farları yüzünden parlamasında gerçekçi bir iş çıkartılmış. Yüz detaylarında ise ana karakterler daha detaylıyken yan karakterler içinde orta seviyelerde ve bazen kötü seviyelere inen detaylarla karşılaşmaktayız. En kötüsü ise Mafia ii karakterlerin üzüntü ve sevinçlerini iyi belli edemeyen yüz animasyonlarına sahip olması… örnek olarak ilk bölümlerde Vito’nun askerlikten eve döndüğü sahnede,Vito’nun annesinin oğlunun gelmesine olan sevincini çok iyi bir şekilde ifade edememesi halini gösterebilirim. Bunlar dışında oyunun grafiklerleri gayet kaliteli olmuş ve tabiî ki de Mafia 2’nin tüm grafik nimetlerinden yararlanmak için yüksek bir sisteme sahip olmanız gerekmekte.

Mafia 2 (ii) full indir’de silah çeşitliliğini yeterli bulduğumu söyleyebilirim. Özelliklede ilerleyen bölümlerde açılan az da olsa modifiyeli silahların olması ana silahlarımızın çeşitliğini arttırmış. Oyundaki silahlı çatışmalarda ise vuruş hissinin çok iyi olmadığı ama çok da kötü olmadığını söylemeliyim. Mafia 2 de ki silah sesleri ise gayet başarılı olmuş ve patlama seslerinin ise silah seslerinden geri kalır bir yönü yok. Bu konuda iyi Mafia 2 için bir iş çıkartılmış… Hazır seslere değinmişken böyle devam edelim ve Mafia 2’de seslere bir kulak atalım. Bildiğiniz üzere görevlerde büyük bir şehir bizi beklemekte peki bu şehrin yaşadığını bize gerçekçi bir ortam yaşattığını nasıl hissedebiliriz? Tabiki de Mafia 2 ii full oyun çevre sesleri ile…! Gözünüzü kapatarak bir caddede yürüyün yanınızdan bir kamyon geçtiğini, yada bir insanın yanınızdan yürüdüğü gayet rahat bir şekilde Mafia 2 de duyabiliyorsunuz ve bu seslerin gerçekçiliği ise durumu daha da iyileştiriyor. Karakter seslendirmelerinde ise Mafia 2 diğer birçok ses efektinde olduğu gibi başarılı bir iş çıkartılmış. Karakterimiz o anki duygusunu yada karşısındaki korkuturken veya ondan korkmadığını söylerken ki ciddiyetini iyi bir şekilde belli ettiğini gördüm. Daha öncede bahsettiğim gibi yüz animasyonlarının donukluğu bir eksi sayılsada bu mükemmel sesler sayesinde bu eksiklik azda olsa kapatılabiliyor. Mafia 2 yapımcıları güzel yüz animasyonlarında kendimizi ara videolarda bir sinemada veya hikayedeki karakterlerin birer aktör olduğunu zannedebileceğimiz kadar iyi bir iş çıkarmışlar.

Mafia 2 ii full download

Mafia 2 ii full indirEmpire Bay şehrinde ise günlük hayatta bir insanın yapabildiği ana öğeleri yapabilirken GTA IV’de ki gibi Mafia 2 ii full indir arkadaşlarımızla bir bara gitmek yada dart oynama gibi aktiviteler bulunmamakta hele kendime süper bir kız ayarlarım diye düşünüyorsanız hayalleriniz maalesef suya düşecektir. Hiç mi aktivite yok elbette var giysiler alma,silah alma ve yiyecek ihtiyacımızı gidererek bazı oyunlardan alıştığımız canımızı doldurma tekniği ve aktiviteleri bu oyunda da mevcut bunların yanı sıra arabanızı modifiye etme imkanınızda var, ayrıca Mafia 2 de giysi değiştirme ve bahsettiğim araba modifiye etme noktaları bizim için önemli bir yer taşımakta çünkü polisler eğer arabanızın plakasını alırsa bir modifiye yerinde o plakayı değiştirene kadar bir sonraki caddede polis var mı yoksa çıkacak mı diye endişelenerek etrafta dolaşmak zorunda kalabilirsiniz. Öteki yandan eğer elbiselerinizi detaylı bir şekilde görürler ve diğer polis birimlerine sizi tarif ederlerse yukarıda plaka için duyduğunuz endişenin aynısını normal bir şekilde yürürken de hissedebilirsiniz. Öteki yandan herhangi bir görünüş tarifiniz veya plaka numaranızı almadan direk GTA serilerinden alıştığımız yıldızlı aranma tarzıyla Mafia 2 de de aranıyorsanız bu yıldızların sayısı çok yüksek olmadığı hallerde cezanızı ödeyerek polisten kurtulabilir yada rüşvet vererek oradan belasız bir şekilde uzaklaşabilirsiniz. Bu şekilde gerçekçi polis öğelerine yer verilmesi ise Mafia ii için gayet güzel olmuş diyebilirim. Polisler için son sözü de yapay zekaları hakkında bir cümle kurarak bitirmek istiyorum. Sizi kovalarken gazın sonuna kadar basmaya zorlayacak olan polisler Mafia 2  oyunun da sizi kovalamada gayet başarılı ama zaman zamanda bazı suçları gördükleri halde birşey yapmadan duran polislerle karşılaşmakta üzücü, ama yinede başarılı bir iş çıkartıldığını söyleyebilirim.
Düşman yapay zekaları hakkında ise Mafia 2 de pek parlak olmayan ama tatmin edici bir durum söz konusu genelde durdukları yerden ateş etmeyi tercih eden düşmanlarımız bizi vurmakta başarılı,arada sırada kendini korumak için siper alan ama değişik manevralar yapmakta başarısız bir performans sergiliyor.

mafia 2 hileleri, mafia 2 full, mafia 2 ii, mafia iiGörevden göreve koştururken en büyük yardımcımız kim olacaktır elbette altımızdaki arabamız ! Sürdüğünüzde kesinlikle bir Audi kullanmadığınızı hissettiğiniz eski model arabaların sürüş hissi ise gayet başarılı seviyelerde ilk zamanlarda çok zor kullanmama rağmen bir zaman sonra arabaların sürüş dinamiklerine iyice alıştığımı söylemeliyim. Hazır arabalarla görevden göreve gittiğimiz oyunda büyük bir eksik olarak bulduğum taksi çağırma sisteminin bu oyunda bulunmadığı,bunun bize olan zararlarından ve sıkıcılığından bahsetmek istiyorum. Mafia 2 oyunda herhangi bir yere taksi ile gidemediğiniz için bir göreve giderken istemeden de olsa polise bulaşabilir hem onlarla hem de uzun görev mesafelerini kat etmek zorunda kalabilirsiniz. Özelliklede görev mesafelerinin uzun olduğu noktalarda eğer araba simülasyonları ve sürüşlerinden zevk alan biri değilseniz bu durumun sizin için çok sıkıcı bir hale geleceğini belirteyim. Keşke yapımcılar bu konuda bir taksi sistemi geliştirseymiş.

Sonuç kısmına girmeden önce ise son olarak oynanabilirlikten bahsetmem gerekiyor haliyle önemli bir konu ve atlamak istemiyorum. Mafia 2 kontrol arayüzleri ve oynarkenki HUD (Can, silahımızın mermisi ve haritanın bilgilerini gösteren simgeler) ekranımız sade ve kullanışlı,herhangi bir zorluk yaşamadığım kontrollere ise alışmak gayet kolay ve arada sırada yaşadığımız sokak dövüşlerinin ise zevkli bir şekilde aşırı zorlanmadan rakibinizi yere devirebileceğiniz bir şekilde optimize edilmiş halde bulunmakta. Bildiğiniz üzere yada buradan duyacağınız üzere J Mafia 2’de multiplayer seçeneği veya co-op gibi online modlar bulunmamakta oyun tek kişilik moduyla sizi uzun yollar,kısa hikaye ve sizi şehirde özgür bırakmaması açısından biraz sıkabilir bu yüzden tekrar oynanabilirliği sıkıcı olan Mafia 2 ise ilk oynadığınızda hikayesini sürükleyici bulabileceğiniz bir “Mafia ii” oyunu.

Sonuç olarak “Mafia 2” ilk oyunun üzerine başarılı yenilikler yapmayı başarmış bir oyun. Yinede herhangi bir online mod içermemesi ve tekrar oynanabilirliğin sıkıcı olduğu bir yapım olmasına rağmen ilk oynadığınızda zevk alarak ve hikayeyi sürükleyici bulabileceğiniz bir yapım hele “ The Godfather” tarzı filmleri seviyorsanız Mafia 2 ii’yi kesinlikle denemelisiniz.

Mafia 2 (ii) Sistem Gereksinimleri:

Minimum;
İşletim Sistemi (OS) : Microsoft Windows XP (SP2 veya üstü) / Windows Vista / Windows 7
İşlemci (CPU) : Pentium D 3Ghz ya da AMD Athlon 64 X2 3600 + (Çift çekirdekli)
Bellek (RAM) : 1,5 GG
Boş alan (HDD) : 8 GB
Ekran Kartı (GPU) : nVidia GeForce 8600 / ATI HD2600 Pro

Önerilen;
İşletim Sistemi (OS): Microsoft Windows XP (SP2 veya üstü) / Windows Vista / Windows 7
İşlemci (CPU) : 2.4 GHz Quad Core işlemci
Bellek (RAM) : 2 GB RAM
Boş alan (HDD) : 10 GB
Ekran Kartı (GPU) : nVidia GeForce 9800 GTX / ATI Radeon HD 3870

PhysX / APEX Sistem Gereksinimleri;
İşlemci (CPU) : Minimum 2.4 GHz Quad Core işlemci / Önerilen 2.6 GHz i7-920
Bellek (RAM) : 2GB
Ekran Kartı (PhysX) : Minimum iyi grafik için Nvidia GeForce GTX 260, PhysX için Nvidia GeForce 9800 GTX / Önerilen Nvidia GeForce GTX 470
Ekran Kartı (APEX) : Minimum Nvidia GeForce GTX 470 / Önerilen Nvidia GeForce GTX 480

 

Mafia 2 II full video:

Mafia 2 ii full indir download linkleri:

Turbobit tek klasör 4 part (oyun 4 parttır)

Turbobit tek klasör 2 part (oyun 2 parttır)

Mafia 2 tarzı pek olmasa da benzer bir oyun tavsiyesi:
Call of Duty Black Ops indir full

Arkadaşlar sizlere iki ayrı yüklemenin linklerini veriyorum internet hızınıza göre Mafia 2’yi dilediğinizden indirin. İlk seçenekte Mafia  ii 4 part olarak yüklenmiş diğerinde ise 2 part.. Unutmayın sadece bağnatılardan birini indireceksiniz. Ya 4 part olanı yada 2 part olanı.. Mafia 2 (ii) full indir makalemiz burada sona eriyor umarım yardımcı olabilmişimdir.. İnceleme alıntıdır. Mafia 2 (ii) full oynamadığım için sizlere kendimce bir asnlatım yapmamın yanlış olacağını düşündüm bu yüzden de alıntı yapıyorum. Mafia ii oyununu yada daho doğrusu makalesini beğenenler veya indiren arkadaşlar da facebook, twitter ve google +1 de Mafia 2 makalemizi paylaşımda bulunurlarsa sevinirim..

One Response to “Mafia 2 (ii) full indir”

  1. fatih dedi ki:

    sağolnuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

two − one =