Kredi Kartı Taksitlendirme İşlemi

By LovelessGent
In Genel
Eyl 11th, 2013
0 Comments
849 Views

Kredi kartı borçlarınızın sırtınızda büyük bir yük olmasına artık son verin! Bankaların size dayattığı kredi kartı asgari ödeme tutarlarını ödemekte dahi zorlanıyorsanız büyük bir borç batağının eşiğindesiniz demektir. Siz de her yıl sayıları daha da artan kredi kartı mağdurlarının arasında yer almak istemiyorsanız bu durumdan en sağlıklı ve en hesaplı şekilde çıkmanın yolunu tercih etmeniz gerekiyor. Bu yol kredi kartı taksitlendirme uygulamasından başka bir metot değildir. Bankalar tarafından değil, bankalar ile anlaşmaları bulunan aracı firmalar tarafından verilen bu hizmet sayesinde kredi kartınızın toplam borcu kapatılıyor ve sizin için özel taksitlendirme uygulaması yapılıyor.

Kredi Kartı Taksitlendirme İşlemi

Kredi Kartı Taksitlendirme İşlemiBir anlamda borcunuz ödeyebileceğiniz düzeylere indirgeniyor ve taksitlere bölünüyor da diyebiliriz. Son derece kolay bir şekilde kredi kartı taksitlendirme sisteminden faydalanabileceğinizi hatırlatalım. Bu işlem için kefil bulma telaşına düşmeniz gerekmiyor çünkü sizden kefil istenmiyor. Ayrıca resmi kurumların kapısını çalarak bazı evraklar talep etmeniz, toplamanız da gerekmiyor çünkü sizden resmi evrak da istenmiyor. Kart şifreniz asla sorulmuyor ki, soran bir firma ile karşılaşırsanız asla itibar etmemeli, kredi kartı şifrenizi hiçbir firma ile paylaşmamalısınız. Sadece telefon görüşmesi yaparak taleplerinizi, borç miktarınızı bildirmeniz kredi kartı taksitlendirme işleminizin yapılması için yeterli olacaktır.

Talepleriniz alındıktan ve gerekli kısa bir inceleme yapıldıktan sonra ”kredi kartı taksitlendirme işlemi”nin sonlandırılması için cep telefonunuza tek kullanımlık bir şifre gönderilmektedir. Bu şifreyi kullanarak işleminizin sonlandırılmasını sağlayabilirsiniz. Kredi kartı asgari tutar üzerinden değil toplam kart borcu üzerinden taksitlendirme işleminin yapılacağını unutmayın! Taksitleriniz elbette sizin ödeyebileceğiniz bir orana indirgeniyor. Bunun için gerekli görürseniz borcunuzun tam bir yıl taksitlenmesini yani 12 aylık dilimlere ayrılmasını dahi talep edebiliyorsunuz. Zira talepler genellikle 12 aylık taksitler şeklinde oluyor.

Hangi Firmalar Seçilmeli:

Elbette firmalara bir miktar vade farkı ödemeniz de gerekebiliyor. Bu fark firmalara göre değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden net bir oran belirtmek güç olsa da genellikle toplam borcunuz üzerinden % 12 gibi bir oranda vade farkı talep ediliyor. Bu farkı tek seferde ödemek zorunda değilsiniz. Fark toplam borcunuza ekleniyor ve yine 12 aylık taksitlerinizi öderken bu farkı da ödemiş oluyorsunuz. Çünkü kredi kartı taksitlendirme uygulamasının amacı zaten kredi kartı kullanıcılarını yüklü ödeme yapmak derdinden kurtarmak oluyor. Bu yüzden her ne kadar vade farkı oranı düşük rakamlara tekabül etse de kredi kartı sahiplerinden bu rakam tek seferlik bir ödeme ile talep edilmiyor.

Bazı kart kullanıcılarında vade farkı ödemesi tedirginlik yaratabiliyor. Oysa kredi kartı borç faizi ödemeleriniz bu farktan daha yüksek rakamlara ulaşıyor. Yani seçiminizi her ay kartınızın asgari ödeme tutarı miktarını ödemek yerine kredi kartı taksitlendirme uygulamasından yana yaptığınızda daha hesaplı bir tercihte bulunmuş oluyorsunuz. Toplam miktar hesaplamaları yaparak bu farkı siz de görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

16 + 7 =