İnternet Veri Kotanızı Azaltmanın Yolları!

By LovelessGent
Tem 26th, 2014
0 Comments
1199 Views

Android işletim sistemli telefonunuzda internet kotanızı nasıl daha verimli kullanabileceğinizi bilmek ister misiniz?  Bu web tarayıcıları sunmuş olduğu özellik sayesinde internette siz dolaşırken üçüncü parti bir sunucu üzerinden sıkıştırarak  gönderme işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca size direkt olarak ulaşmadığından dolayı indirme hızınız eğer yavaşsa bunu bile yükseltebiliyor. Bazı durumlardan hızlanmanıza sebeb olabilecek olan bu web tarayıcıları kotanızı aşmanızın önüne geçecektir. 

 

İnternet Veri Kotanızı Azaltmanın Yolları!

Telefonunuzun yüksek veri tüketimini engellemek adına kotanızın daha yavaş tükenmesi için yapabileceğiniz birkaç durum var. Mobil web tarayıcılarının bazıları veri tüketimini en aza indirmeye yönelik hazırlanmıştır.

Bu web tarayıcıları sunmuş olduğu özellik sayesinde internette siz dolaşırken üçüncü parti bir sunucu üzerinden sıkıştırarak  gönderme işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca size direkt olarak ulaşmadığından dolayı indirme hızınız eğer yavaşsa bunu bile yükseltebiliyor. Bazı durumlardan hızlanmanıza sebeb olabilecek olan bu web tarayıcıları kotanızı aşmanızın önüne geçecektir.

Bir başka veri sıkıştırma yöntemi ise Onava Extend! Telefonunuzda bulunan tüm uygulamalar ile birlikte çalışan başka bir mobil veri sıkıştırma çözümünün olduğunu söylemek mümkün. Daha önce piyasada yer alan uygulama şu sıralar rakiplerinin gölgesinde kaldığından dolayı gözünüze pek iyi görünmeyebilir. Videoları sıkıştırma işlemini gerçekleştirmiyor  fakat Opera Max’a göre daha verimli internet kullanmanıza çözüm sağlıyor.

Mobil cihazınızda bulunan Chrome’nin veri tüketimini azaltma işlemini kullanabilirsiniz. Google’ın uygulamasına entegre edilmiş olan Veri Kullanımını Azalt işlevi sayesinde Chrome ile internet üzerinde dolaşırken tasarruf etmeniz mümkün oluyor.

Bu işlevi etkinleştirebilmek için Chrome uygulamasına girin Ayarlar bölümüne dokunun ve Bant genişliği yönetimi > Veri kullanımını azalt yolunu izlemeniz gerekiyor. Son olarak Veri Kullanımını Azalt işlevini açık hale getirerek daha verimli olarak çalışabilirsiniz.

Opera’nın tam sürümü de sıkıştırma işlevine sahip olduğu gibi Opera Mini de aynı görevi görüyor. Off-Roadmodu ile bilgisayarınızdaki veri sıkıştırmasından faydalanabiliyorsunuz. Bu işlemi aynı şekilde mobil cihazınızda da gerçekleştirmeniz mümkün görünüyor.

Peki siz veri tüketimi için hangi yöntemleri kullanıyorsunuz?

Kaynak: Veteknoloji.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

16 + six =