İnternet üzerinden laptop siparişine 1 tabak gönderildi

By LovelessGent
In Haber
Eyl 22nd, 2013
0 Comments
563 Views

İnternet üzerinden yaptığı alışverişte dizüstü bilgisayar sipariş veren C. A.’ya kargoyla 1 adet tabak ve 3 adet kitap gönderildi.

Tanınan bir alışveriş sitesi üzerinden satışa çıkarılan laptop ilanını gören C. A., ilanı veren kişi ile irtibata geçti. İstenen 320 TL’yi ilan hesaba yollayan C. A., kargo ile gönderilen kutudan laptop yerine 1 adet tabak ve 3 adet kitap ile karşılaştı.

İlan sahibi H. B. ile irtibata geçmeye çalıştı, ancak tüm uğraşlarına rağmen ulaşamayınca C. A. dolandırıldığını anladı ve emniyete başvurdu.

İlanın internet kafeden verildiği ortaya çıktı

İnternet üzerinden laptop siparişine 1 tabak gönderildi
C. A.’nın şikayeti üzerine emniyet harekete geçti. Bilgisayar IP’sinden ilanın bir internet kafeden verildiği tespit edildi. İnternet kafenin sahibi Z. K. olayla ilgisinin olmadığını, C. A.’yı dolandıranın kim olduğunu bilmediğini dile getirdi. Z. K’dan olay gününe ait kamera kayıtları istenilmesi üzerine iş yerinde kamera kayıtlarının önceden bulunduğunu ama iş yerini kapattığı için kamera kayıtlarını sildiğini söyledi. Z. K. kapanan iş yerine ait vergi levhası ve çalışma ruhsatı örneğini ibraz edince şüpheli listesinden çıkarıldı.

Dolandırıcılıktan yargılanacak

Polis, C. K.’nın yatırdığı 320 TL’yi çeken şahsın hesabını takip etti. T. C. kimlik numarasından H. B.’ye ulaştı. H. B., dolandırıcılık suçunu inkar ederek, ilanı verenin kendisi olmadığını iddia etti. İfadesi alınan H. B., savcılığa çıkarıldı, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcılık, H. B. aleyhine “Dolandırıcılık” suçundan dava açtı. C.A.’yı dolandıran H.B. ‘ye 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istendi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

one + 17 =