İnternet Dünyasından: İftar, Tatil ve Oyunlar

By LovelessGent
In Makale
Tem 11th, 2013
0 Comments
562 Views

Bugün sizlere internet aleminden bir kaç site tanıtmak istiyoruz. Öncelikle ramazan ayının başlaması ile beraber iftar saatleri nedir, hızlı bir şekilde il il iftar vakti nasıl öğrenilir; işte bunu cevaplayan bir siteyle başlayalım.

Başlık: İnternet Dünyasından: İftar, Tatil ve Oyunlar

Öyle ki, “Bir kimse Ramazan ayında bir oruçluya iftar verirse, günahları af olur. Cenab-ı Hak onu cehennem ateşinden azat eder. O oruçlunun sevabı kadar ona sevap verilir. Ashab-ı kiram dediler ki: Ya Resulallah! Her birimiz bir oruçluya iftar edecek, onu doyuracak kadar zengin değiliz. Bunun üzerine Allah Rasulü şöyle buyurdu: Bir hurma ile iftar verene de, yalnız su ile oruç açtırana da, biraz süt ikram edene de bu sevap verilecektir. Bu ayda bir oruçluya su veren kimse kıyamet günü susuz kalmayacaktır”.. “İftar zamanında, oruçlunun ağız kokusu, Allahu Teala’ya her kokudan daha güzel gelir”.. “Her iftar vaktinde Allah tarafından (cehennemden) azat edilen kimseler bulunur. Bu, (Ramazan’ın) her gecesinde olur.”

 

Malum sıcak yaz aylarında tutan oruç sonrası güzel bir tatil hepimizin hakkı. Tatil planları için araştırmaya başlayabileceğiniz 2 site var. Bunlardan ilki http://www.gezinomi.com diğeri ise http://www.hmstatil.com . Tatile gitmeye karar verdiğiniz zaman herkesin aklına ilk şu soru gelir “Nereye gidelim?”. Bu sorunun yanıtı tamamen size bağlıdır. Size birçok kişi, kurum ya da acente fikir verebilir ama asıl önemli olan sizin nasıl bir tatil istediğinizdir. Çoğu insan tatil yöreleri hakkında pek bir fikir sahibi olmayabilir. Bu durumda yapmanız gereken güvenilir bir yerden öneri almaktır. Eğer hiçbir fikriniz olmadığı halde tatil yapacağınız yeri kendiniz seçmeye kalkarsanız hata yapabilir ve tatilinizin kötü geçmesine neden olabilirsiniz. Bu nedenle güvenilir acentelerden veya farklı yerlerden fikir alabilirsiniz. Nasıl bir tatil istediğinizi onlara söylerseniz onlarda size, gidebileceğiniz uygun tatil yerlerini göstereceklerdir. Bunun size farklı yararları da olacaktır. Tatil yapacağınız yeri orada belirledikten sonra hemen Rezervasyon işlemlerinizi de yapabilirsiniz. Böylece daha uygun fiyata tatil yapma fırsatını elde edebilirsiniz.

 

Tanıtmak istediğimiz son site ise çocuklar için flash oyun sitesi. Oyun çeşitleri günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle birlikte oldukça farklı türlerde oyun türleri oyun severlerin beğenisine sunulmaktadır. Bu oyun çeşitlerinin kimi bilgi ve eğlenceye kimi ise beceri ve eğlenceye yönelik oyunlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyun çeşitlerinin gelişmesiyle birlikte kişiler için oyun alternatifleri sayısında da oldukça artış yaşanmıştır. Ancak genelde kişilerin seçimi genel bir seçimdir. Bilgi oyunu severler yine bilgi oyunlarına beceri oyunlarını sevenler ise beceri oyunlarına yönelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

13 − thirteen =