Ground Control 2: Operation Exodus indir

By LovelessGent
Tem 22nd, 2012
0 Comments
996 Views

Ground Control 2 oyun sitelerine ilk olarak 99″larda düşmüştü. O zamanlar Sierra bu oyunu piyasadaki en iyi görüntülere sahip olarak tanıtıyordu. Aradan 5 sene geçmiş olmasına rağmen bu durumun çok da değişmediğini söyleyebilirim. Şu an için tartışılabilir olsa da Ground Control 2 halen piyasadaki en iyi görünen RTS bence. Ünite modellemelerinin ve arazilerin aşırı detaylı olması GC2″nin türdaşları arasında daha gerçekçi ve güzel görüntülere sahip olmasını sağlamış. Yine de ağzı açık bir soru var, içinin doldurulması gereken: Acaba nasıl oynanıyor? Sonuçta herkes sadece güzel gözüktüğü için 70 milyon bağışlamak istemez; oyunun iyi oynanması da gerekir.

Ground Control 2, ilkinin hikayesinin bittiği yerden başlıyor. NSA (Kuzey Yıldızı İttifakı [yani NATO değil]) ve Impler birbirlerinin boğazlarını sıkmaya devam ediyorlar. Fakat yeni oyunda, ortama yeni bir oyuncu katılıyor: göçebe bir uzaylı ırkı olan Vironlar. Oyuncular gelecek vaat eden genç bir NSA ordu kaptanını Başkomutanlığa kadar uzanan yolunda yönlendiriyorlar.

Ground Control 2: Operation Exodus indir

Hikaye üzerinde daha çok durmak gereksiz. Genel olarak bakıldığında oldukça klişe bir ilerleyişe sahip olduğunu söyleyebilirim. Biraz uzaylı, büyük güçlere sahip eski uzaylı kalıntılarıyle karıştırılarak yapılmış, bugünlerin bilimkurgu rts”lerinde alışık olduğumuz birçok motife sahip. Böylesi orjinal olmayan hikayenin yanı sıra, GC2″de bir video oyunu için bile aşırı sırıtan zayıf diyaloglar mevcut.

Ground control 2 Operation Exodus indirGC oyunlarında kaynak yönetimi diye birşeyin olmadığını hatırlatayım. Bu oyunlar aksiyon tabanlı strateji yapıyorlar. GC2″de de oyuncular belli sayıda ünite ile başladıkları oyunda sayıca artmak için iniş sahalarını ele geçirip yardımcı kuvvetler taşıyan uçakları çağırıyorlar. Aksiyon üzerine inşa edilmiş oynanışa sahip bu oyun. Strateji elementleri, ünitelerin ikinci modlarının kullanılması, önemli noktaların alınması, düşmanın hareket sahasının daraltılması oyunda büyük önem arzediyor. Ek olarak Vironlar (ikinci kampanyada yöneteceğiniz) daha güçlü ve daha çok özelliklere sahip üniteler elde edebilmek için ünitelerini birleştirebiliyorlar.

 

Ground Control 2  Operation Exodus Çılgınlıktır

Takipçileri çok iyi bilirlerki Ground Control 2 şimdiye kadar hazırlanmış olan en iyi aksiyon yapımlarının başında gelmektedir. Sevenleri ile arasına uzunca bir zaman koyan bu oyunumuz sonunda yepyeni hikayesi ile karşımızda ve yine bizim aklımızı başımızdan alakacak gibi gözüküyor. Ground Control 2: Operation Exodus oyunumuz çok fazla reklam yapmadan sessiz sedasız bir şekilde oyun dünyasına ger dönüş yaptı. Yaptığı gibi de aslında reklama hiç ihtiyaç duymadığını kanıtladı.

Ground Control 2: Operation Exodus RTS kategorisine geldi ve haftalarca en çok tercih edilen yapımlar arasına adını altın harflerle yazdırdı. Bu oyununda hikayesinin yanı sıra grafikleriyle oyuncularını etkileme yolunu seçen oyunumuz özellikle de ünite modellemeleri ile hayranlarını bir kez daha kalpten vurdu. Hazırlanmış gerçekçi oynayış sistemi ile sizi saf bir aksiyona davet eden oyunumuza hayran kalacaksınız. Özellikle Ground Control 2 Operation Exodus indir size verilen görevleri tamamlamak için arazilere çıktığınız andan itibaren ne demek istediğimi anlayacaksınızı ve grafiklerin nasıl bu kadar gerçekçi olduğunu anlamayacaksınız.

Ground control 2 Operation Exodus
Şimdide gelelim oyunumuzun hikayesine. Bundan önceki oyunu oynadıysanız işte tam orda kalın ve hikayenin hiç bitmemiş gibi devam ettiğini düşünün. Bilmeyenler için ise şöyle kısa bir özet geçelim ve hemen oyunumuza alalım.

Ground Control 2 Operation Exodus oyunumuzda NSA olarak bilinen yani açılımı Kuzey Yıldızı İttifakı olan bir gruba üye olacaksınız. Impler diye de karşı bir grup olacak ve bu iki grup arasında malum olduğu gibi pek sıcak ilişkiler kurulmaz ve zamanla bu ilişkiler kanlı bir savaşa dönüşür. Sizde hem size verilen görevleri yerine getirmeye çalışacak hem de hayatta kalma mücadelesi vereceksiniz. Birde size yeni oyun süprizi olarak farklı bir ırk gelecek.

 

Vironlar adı verilen bu garip şeyler ne insan ne yaratık. Garip bir uzay canlısı olacak… Yani işiniz oldukça zor…

Ground Control 2 Operation Exodus sistem gereksinimleri:

İşletim sistemi: Windows 98/2000/ME/XP
İşlemci: 800 MHz
RAM: 128 MB
Ekran Kartı: 32 MB
HDD: 1500 MB

Ground Control 2 Operation Exodus oyun hileleri:
Oyun sırasında 2 kez [“] (veya [é]) tuşuna basıp konsolu açın:

godmassive : ölümsüzlük
gomassive : tüm görevler açılır
fps : ekran tazeleme hızınızı (frames per second) gösterir
fps2 : Fps’yi gösterir (ekran tazeleme hızını)

Ground Control 2: Operation Exodus video:

Ground Control 2: Operation Exodus indir

Demoyu Tek Part indirin

Ground Control 2 Operation Exodus indir, bunlara rağmen, çoğu zaman GC2 planlama ve taktik manevralardan çok, çatışmalardan ibaret. Hızla tepki vermek ve emirlerinizi verirken klavye kısayollarıyla ünite modlarını ayarlamak galibiyette anahtar görevi görüyor (eğer siz de buna taktik stratejiler adını veriyorsanız, size kalmış, bence değil). Burada benim asıl ilgimi çeken şey, her ünitenin son detayına kadar özenle modellenmiş olması. Mesela düşman kara askerini el bombasıyla patlattığınızda cesedi havaya fırlayıp parçalara ayrılıyor, Ground Control 2 Operation Exodus indir alanı kan kaplıyor ve sonunda da havadan bir çift bot düşüyor. Savaş esnasında işe yaramasa da sonuna kadar zoom yaptığınızda bu 3d motorun potansiyeli hakkında biraz bilginiz oluyor.. Çok iyi fiziksel modellemelere sahip bir oyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

1 × 5 =