Google SEO ile yükselmek!

By LovelessGent
May 22nd, 2012
2 Comments
1404 Views

Google SEO yapmadan kelime bazlı yükselmek, google dahil tüm arama motorlarında çok zordur. Bu işe çok para harcayanlar olmuştur. Her kelimenin de ayrı bir değeri vardır. Google’da “Haber” kelimesinde 1. olmak var(çooook zor..!) bir de “haber abc” kelimesinde yükselmek var. Tabi herkesin hedefi farklı  (Google SEO) olabilir. Çok fazla sonucun olduğu bir kelimede yükselebilmeniz gerçekten çok zordur doğrusu. Peki biz Google’da nasıl yükseleceğiz? Örneklendirerek anlatmak faydalı olacaktır. Bir mobilya mağazası için ana sayfa hazırladınız. Ana sayfanızda, Mağazanızın telefon numarası, adresi vs. falan var. Buradan müşterileri mağazanıza yönlendirmeyi planlıyorsunuz. Hepsi kolay da ziyaretçi çekmek  (Google SEO) zor olan işte o..

Google SEO ile yükselmek!

Nasıl yükseleceğinizden genel olarak bahsedeceğim. Öncelikle site içi Optimizyon yapalım.

Google’da Kelime Bazlı Yükselmek! Ana sayfayı Google’da yükselmek için genel olarak şöyle hazırlayacağız.

**************************************************************

ABC Mobilya
Telefon no: 555 5 555 55

Adres: Ahmet sokak mehmet apartman vs vs.

——————————-

WordPress blogunuzdan son başlıklar

***************************************************************
Tabi burada resimler vs. kullanabilirsiniz. Amaç şu, ana sayfamızda her zaman güncellenen bir alan bulundurmak. Böylece güncel kalacağız. Yani google’da yükseleceğiz. Google’ın güncel siteleri ne kadar sevdiğini hepimiz biliyoruz. Bir sayfa oluşturup ömür boyu öyle kalarak yükselmesini bekleyemezsiniz.

Yani Google’da yükselirken WordPress kullanacağız.

WordPress Kullanmamızın Nedenleri

 1. Site içi optimizyonunun neredeyse kusursuz olması.
 2. Google’a ping atma  (Google SEO) gibi konularda kolaylık sağlaması
 3. Güvenli olması

Site içi optimizyondan çok asıl merak edilen konu dış bağlantılar. Yani backlink nasıl yapacağız. Bu şemaolarak çizdim:

Google SEO ile kelime bazlı yükselme!

Google Seo ile kelime bazlı yükselme!

Paint’den bu kadar çizilebiliyor ama anlatmak istediğim şeyi anlatabildiğimi düşünüyorum. Özetliyecek olursak  Google SEO:

 1. Ana Bağlantı oluşturuyoruz. Yani bizi asıl yükseletecek sayfayı. Bu sayfayı kendimiz oluşturmamız daha sağlıklı olacaktır. Unutmayın bu sayfa yükselirse siz de yükselirsiniz. Bu ana bağlantıyı Blogcu’dan açmanızı ve sitenizin konusuyla alakalı olmasını tavsiye ediyorum. Blogcu ile hem pagerank değerinizi yükseltebilirsiniz hem de Google’da iyi bir konuma sahip olabilirsiniz.
 2. Sonra ücretli ya da ücretsiz aldığınız bağlantıların çok büyük bir bölümünü bu ana bağlantıya yönlendiriyorsunuz. Mesela 5 link aldıysanız 4′ünü ana bağlantıya 1′ini asıl sayfanıza yönlendirin. Sonuçta ana Backlink’inizi yükseltmeniz daha kolay olacaktır. Çıkıntı bağlantı dediğim 5 linkden  (Google SEO) birisi oluyor. KAfanıza takılmasın.

Google SEO ile yükselmek!

Neden Bütün Linkleri Direk Ana Sayfaya vermiyoruz?

blogcu.com dan açacağınız blog sayfalarının zaten google’da özel bir yeri vardır. Yani zaten çabuk yükselecektir. Orası çabuk yükselsin ki asıl sayfanız da çabuk yükselsin. Unutmayın google’da durmadan yenileniyor ve bu eski numaraları pek yemiyor. Günümüzde moda bu.Google seo ile yükselmek!

 • google webmaster
 • seo
 • google seo
 • site seo
 • seo link
 • google motoru
 • google arama motoru
 • seo optimize
 • arama motoru optimizasyonu
 • google optimizasyon
 • google optimizasyonu
 • seo optimizasyonu
 • google seo nedir
 • google da yükselmek
 • google seo eğitimi
 • google seo teknikleri

Blogcu kullanmamızın nedeni!

Blogcu kendi içinde sağladığı optimizasyon sayesinde (Google SEO) kendi alt sayfalarının (yani bizim) pagerankımızın yüksek olmasını sağlıyor.

Google SEO ile yükselmek!

Google diyor ki Hiç Kimse Google‘da birinci sıra garantisi veremez. Google için sıralama garantisi veren, Google ile “özel ilişkisi” olduğunu ileri süren veya Google ’a “öncelikli gönder” hizmetinin tanıtımını yapan SEOculara karşı dikkatli olun. Google için öncelikli gönderme yoktur. Aslında, bir siteyi doğrudan Google?a göndermenin tek yolu URL Ekle sayfamızı kullanmak veya bir Site Haritası kullanmaktır. Üstelik bunun için hiçbir ücret ödemeniz gerekmez.
Yukarıda ki ifadeler ile birlikte, Google orijinal makalesinde şöyle devam ediyor;
SEO, “arama motoru optimizasyonu” veya “arama motoru optimize edici” için kullanılan bir kısaltmadır. Bir SEO ile çalışmaya başlamak önemli bir karardır. Bir SEO, sitenizi iyileştirip size zaman kazandırabileceği gibi sitenize ve itibarınıza zarar da verebilir. Elde edebileceğiniz avantajların yanı sıra sorumsuz bir SEO?nun sitenize verebileceği zararı da araştırmayı unutmayın. Pek çok SEO ve diğer acente ve danışmanlar, web sitesi sahiplerine faydalı hizmetler sunar. İşte bu hizmetlerden bazıları:

Google SEO için araştırma aşamaları:

• Site içeriğinizin veya yapınızın incelenmesi
• Web sitesi geliştirme konusunda teknik öneriler: örneğin, barındırma, yeniden yönlendirmeler, hata sayfaları, JavaScript kullanımı
• İçerik geliştirme
• Çevrimiçi işletme geliştirme kampanyalarının yönetimi
• Anahtar kelime araştırma
• SEO eğitimi, optimizasyon eğitimi
• Belirli pazarlarda ve coğrafyalarda uzmanlık.

Google’ın da deklare ettiği gibi; “hiç kimse sizin kaçıncı sayfa, kaçıncı sırada çıkacağınızı garanti edemez“.. Bununla birlikte Google’ın webmasterlar için SEO (optimizasyon) bilgilendirme sayfalarında açıkladığı kurallara göre hazırlanmış web sayfaları bunu Google SEO yapmayan rakiplerine göre daha değerlidir ve Google tarafından öncelikli gösterilirler. Tamamen bu çerçevede yaklaştığımız Google SEO (optimizasyon) uyumlu web sitesi yapımı konusunda aşağıdaki kriterleri yerine getiren web siteleri hazırlamaktayız.

1. Web 2.0 teknolojili tasarım,
2. Full CSS kodlama,
3. Sayfa bazlı Google SEO, sayfa bazlı optimizasyon
4. XHTML ve CSS de w3.org standartlarında sıfır hata. (şuan için Google tarafından deklare edilmeyen, fakat yeni çalışmalarımızda özen gösterdiğimiz bir madde)
5. Özel URL tanımlama, her sayfada kendine özgü Title, Key Words, Description alanları, Hx taglarının kullanıldığı full dinamik içerik ve ürün yönetim sistemleri.

Yukarıda sıraladığımız ve bizim tarafımızdan gerçekleştirilen tasarım ve kodlama çalışmalarının dışında, web sitesi sahibi firma olarak sizinde yapmanız gereken çalışmalar var, bunlar;
1. Web sitenize özgün içerik sağlamak,
2. Web sitenizi güncel tutmak,
3. Page Rank’ı yüksek sitelerden, sitenize anahtar kelimelerinizde web sitenizin linkinin verilmesini sağlamak.

Tüm SEO (optimizasyon) çalışmaları yerine getirildiğinde Google’in sitenizi ziyaret periyoduna bağlı olarak, siteniz 1 ila 3 ay içerisinde bariz bir şekilde Google’da ön sıralarda listelenecektir.
İlk sayfaya çıkması tamamen sitenizin sürekli güncel tutulması ve ziyaretçi profiline bağlı olacaktır.

SEO terimi Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. İngilizce olarak kavramlaşan ve bilinen bir kelime olduğu için biz de Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen Google SEO  ‘yu kullanıyoruz.

Google SEO  tamamen pazarlama alanına giren bir konu olup, tasarladığımız web sitesinin, hedeflediği kitleyle arama motorları üzerinden buluşmasını sağlar. Buluşulan hedef kitleyle web uygulamaları sayesinde etkileşime girilebildiği için, doğru yapıldığında pazarlama açısından kitlesel medya kullanımına göre daha avantajlıdır. Bu nedenle Google SEO  internet üzerinden pazarlama, etkileşimli pazarlama, interaktif pazarlama, SEM (search engine marketing), arama motoru pazarlaması, e-pazarlama gibi kavramlarla anılan bu yeni alanın yani Google SEO önemi günümüzde giderek artmaktadır.

2 Responses to “Google SEO ile yükselmek!”

 1. seo dedi ki:

  guzel yazı. tebrik ederim sizleri.

 2. […] en güncel işletim sistemi, Nexus 6 ve Nexus 9 tabletlerle önyüklü olarak gelecek. Ancak Google‘ın önceki Nexus cihazları olan Nexus 4, Nexus 5 akıllı telefonlar ve Nexus 7 ile Nexus […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

three × 3 =