Fetih 1453 izle

By LovelessGent
Mar 18th, 2012
0 Comments
1806 Views

Fetih 1453 izle, Babası II. Murat’ın ölümü üzerine ikinci kez tahta çıkan II. Mehmet’in (“Fatih Sultan Mehmet” ile “Fetih 1453”) şimdi kafasında gerçekleştirmesi gereken ilk öncelik Bizans İmparatorluğu’nun son toprağı olan Konstantinapolis‘i (İstanbbul) Osmanlı Devleti’ne katmak ve 1453 fetih’i başlatmak.. Elebette ki Fetih 1453 izle uğrunda ne yapılması gerekiyorsa genç Fatih hiçbirinden feragat etmeyecektir. Osmanlı Devleti’ne çağ atlatarak imparatorluğa taşıyan Fatih Sultan Mehmet’in 1451 yılında henüz İstanbul’u alma planları yaptığı dönemden başlayan Fetih 1453 filmi, şimdiye kadar çekilmiş en büyük tarihi-kahramanlık projesi olma iddiasında olup en çok izlenen en büyük bütçeli film oldu bile şimdiden..

 

Fetih 1453 izle (Detaylar)

Yapım Tarihi : 2012 – Türkiye
Türü : Aksiyon, Macera, Savaş, Tarih
Süre : 165 dakika
Filmin Yönetmeni : Faruk Aksoy
Fetih 1453 oyuncuları : İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest, Recep Aktuğ, Şahika Koldemir, Sedat Mert, Volkan Keskin, Özkan Güngör, Cengiz Coşkun, Erdem Alkan, Murat Sezal, Mustafa Atilla Kunt, Raif Hikmet Çam, Hüseyin Santur, Öner As, , Emrah Akçaay, Faik Aysoy, Yilman Babatürk, Özcan Alişer, Namık Kemal Yiğittürk, Devrim Evin, Naci Adıgüzel, Edip Tüfekçi, Hüseyin Santurfetih 1453 izle

Fetih 1453 izle Müzisyen : Benjamin Wallfisch (Mehter ekibi ve dünyanın en büyük savaş müziği mehter marşının olmaması beni çok üzdü gerçekten)
Görüntü Yönetmeni : Mirsad Herovic, Hasan Gergin
Fetih 1453 senaristi : Atilla Engin, Faruk Aksoy, İrfan Saruhan
Yapımcı : Servet Aksoy, Faruk Aksoy, Ayşe Germen / Beyaz Perde de Fetih 1453

Yönetmen Faruk Aksoy “Fetih 1453 izle” ile gerçekten iddialı bir film yaptı. Türk sinemasının bu güne kadar ki en büyük bütçeli filmi Fetih 1453 yanılmıyorsam. İçerikte de iddialı olma hevesi fazlasıyla var. 672 yılında Hz. Muhammed (S.A.V)‘in evinde başlıyor. Sonra Sultan Mehmet’in ikinci kez tahta çıkışına gidiyor ve bu çok kısa süre içerisinde oluyor maalesef, karşımızdaki filmin tam bir ilkokul düzeyinde tarih müsameresinden fazlası olmadığı kanısına varıyoruz.Fetih 1453 için eBedava Gözlemleri!

160 dakikalık Fetih 1453 izle filmi, Türk sinemasında dalga geçilen nice tarihi filmin çok daha büyük bütçeli bir benzeri sadece. Zevk ve sefa düşkünü aynı zamanda  zekadan nasibini almamış Bizans soylular sınıfı, karton karakterlerin başında geliyor tabi her zamanki gibi. Fetih 1453 de her milletten insanın tıpkı yabancı uzaylı filmlerinde herkesin İngilizce konuşmaları gibi bunda da Türkçe konuşuyor olmasına takılmıyorum. Fakat herkesin günümüz İstanbul Türkçe’siyle ve günümüz ifadeleriyle, üstüne bu denli de kitabî cümlelerle konuşmasına takılmamak elimde değil. Zaten izlediğimiz film bizi o tarihi dönemine ve karakterlerin 15. yüzyılda yaşayan insanlar olduğuna Fetih 1453 izle inandırabiliyor mu ki?

Faruk Aksoy, 95 dakika boyunca asıl konuya gelmek yerine; dönemi, ilişkileri ve siyasal durumu anlatmaya çalışıyor olmasa, “bir aksiyon ve savaş filmi yapmak istemiş derdim sadece” ve buna saygı duyardım. Ancak Aksoy’un tarihi bir Fetih 1453 izle film yapıyor olmak iddiası da varya ve işte o zaman, karşımızdaki “Yeni Başlayanlar için Osmanlı ile Bizans ilişkileri ve Fetih 1453 izle” tadındaki basmakalıp tarih bakışı ile inandırıcı bir dönem çalışması yapılamamasına. Kusura bakmayın ama bence gülüyor birçok insan. Bütün bunlarda malzemeler, kostüm ve dekorların pırıl pırıl, hiç giyilmemiş ve içinde hiç yaşanmamış gibi gözükmesinin de payı muhakkak çok fazla.En azında biraz daha eski bir ortam yada malzeme kullanılsaydı Fetih 1453 izle de keşke.. Altta sizlere youtube video sitesinden alıntı bir Fetih 1453 fragmanı veriyorum, bu fragmanı izleyen herkes filmi sinemada izlemek için can atıyor..

Fetih 1453 izle Fragman

 

 • fetih 1453 indir
 • fetih 1453 filmini izle
 • fetih 1453 filmi izle
 • 1453 fetih filmi izle
 • fetih 1453 film izle
 • fetih 1453 filmi
 • 1453 fetih filmi
 • fetih 1453 film
 • fetih 1453 fragman
 • 1453 fetih fragman
 • fetih 1453 full izle
 • fetih 1453 izle full
 • 1453 fetih full izle
 • fetih 1453 izle
 • 1453 fetih izle
 • 1453 fetih
 • fetih 1453 filmi izle full
 • fetih 1453 filmi full izle
 • fetih 1453 fragman izle
 • fetih 1453 ne zaman vizyona girecek
 • fetih 1453 filmini full izle
 • fetih 1453 online izle
 • fetih 1453

Fetih 1453 izle’nin birçok teknik problemi de yok değil. Efektlerin çoğu fazla sırıtıyor. CGI olarak tasarlanan mekanlar, hele teknik olarak green-box uygulamaları pek başarılı değil. Surat çevrelerinde çok fazla flu alanlar, efektlerin içinde aşırı kaynamalar ve bozulmalar. Perdede böyle gözüken efektler de elbet televizyon ekranında iyice sırıtacaktır. Ses miksajı da özellikle savaş sahnelerinde, sadece gürültüden ibaret ve üstelik insanın başını ağrıtıyor. Bazı oyuncuların 23 nisan gösterisi gibi takma sakal bıyıklarla oynaması insanı filmden fazlasıyla kopartıyor. Böyle büyük bütçeli bir filmde, helede Fetih 1453 izle filminde mazur görülemeyecek amatörlükler bence.

fetih 1453 filmi ulubatlı hasan İbrahim ÇelikkolAncak şu var ki hepsinden önemlisi, “zayıf” diye niteleyebileceğim senaryo (Fetih 1453 izle Senaristi : Atilla Engin). Jenerik tarih kitabı bilgileri ve bakışıyla doldurulmuş gibi hani insan keşke bir tarih kitabını açıp okusaydılar da öyle senaryo hazırlasalardı. Belki de o zaman film sadece Türkiye de değil dünyada rekorlar kırardı. Dramatik bir yapı kurarken çeşitli çatışmaların oluşturulması gerektiğini bilen, bunları da klişe bile olsa kurmaya çalışan bir senarist, nedendir bilinmez  o çatışmaların bir kısmını tamamlamaya hiç gerek duymuyor. Hele Fetih 1453 izle’de Fatih Sultan Mehmet‘in yardımcıları arasındaki çekişmeler, mesela son kertede neye yarıyor ki yoksa ben mi anlamadım, nereye bağlanıyor bilinmez! Neden? fetihin arkasındaki savaş taktikleri ile yani zekaya daha çok girmeye ve ön plana çıkarma çalışmıyor senaryo? Artık savaşın kaybedilmekte olduğu son noktada, gemilerin karadan yürütülerek Haliç’e indirilmesi fikri nasıl ortaya çıkıyor mesela? uygulamanın fikirin bulunduğu ilk baştan son anına kadar ele alınmalıydı. Fetih 1453 de ayrıca Sultan Mehmet çevresinden ne tepkiler görür gemileri karadan yürütme fikri üzerine? Onları nasıl ikna etmektedir? Asıl dramatik malzeme de budur. Ancak Faruk Aksoy ve Fetih 1453 izle senaristi Atilla Engin ne yapıyor? Sultan Mehmet günlerce çadırından dışarı çıkmayınca hemen yardıma Akşemsettin Hoca çağrılıyor (gerçekte olduğu gibi köse değil, ak sakallı bir dede). Akşemsettin, Fatih Sultan Mehmet’i yürüyüşe çıkartıyor. Sen yaparsın diyor. Yani özetle gaz veriyor. Sonra bir bakıyoruz ki kızaklar kurulmuş, her şey bitmiş gemiler taşınıyor ve birde görüyoruz ki ordu karadan gemilerle geçmiş! Yani bu kadar basit mi? Bir kuşatma filminin (“Fetih 1453 izle”) dönüm noktası olan bu kısım laftan mı ibaret?

1453 fetih filmi ve Fatih Sultan Mehmet rolünde ki Devrim Evin

Aslında genel olarak daha yaşayan karaktere de gerçekçi bir tarihsel yaklaşıma yüz vermeyen Fetih 1453 filmi, belki gişe başarısı açısından çok daha zekice bir tavırla imana bastırıyor. Fatih Sultan Mehmet’in babasına layık bir evlat olma gayreti ve imanı, bu filmde her şeyin çözümü. Vahiy niteliğinde rüyalar gören, imanı kuvvetli bir sultan portresi gerçekleri yansıtıyor. Tabi buda yeterince ön plana alınmamış çünkü, Fatih; Rasulullah efendimizin müjdelediği komutan olma gayreti içindedir. Bu konu üzerine Fetih 1453 izle biraz daha çalışılması lazımdı. Bazı imanı zayıf insanlar bunu sırf gişe rekoru kırmak için yaptılar diyorlar ancak bu insanlar eminim ki hayatında bir tarih kitabı bile okumamış yada imanı sağlam değildir.

Yapımcılar iyi senaryo yazabilecek insanlardan mı korkuyorlar acaba? Fetih 1453 izle harcanan parayı birkaç misliyle geri döndürebilir belki ancak bunca emeğin karşılığının dört başı mağrur, iyi bir film olması beklenmez mi? İnsan bunca emeği göz göre göre kötü bir film için niye harcar ki? Yine de Fetih 1453 izle Osmanlı mitlerine hayran, yüksek beklentilerinin gazıyla gerçek beğeni arasındaki farkı ayırt edemeyecek kadar çok sayıda insan tarafından göklere çıkartılacaktır elebette.

Hiç mi iyi bir şey yok diyeceksiniz! {Fetih 1453} te hakkını vermem gereken kısımlar var tabi ki. Örnek verecek olursak, Bizans surlarının altından geçmek için tünel kazan lağımcıların küçük hikayesini çok etkili buldum. Her şeyin en görkemlisini ve çoğunu anlatmak yerine bu aşağıdaki insanların mini öyküsü üzerinden izleyeceğim bir film benim çok daha ilgimi çekebilirdi.

Oyunculuklar ve oyunculuk üslubu Fetih 1453 izle de genel olarak fazla problemli. Ancak Fatih Sultan Mehmet’i oynayan Devrim Evin kötü değil aksine çok iyi. Filmin esas yıldızı hiç kuşkusuz Ulubatlı Hasan rolündeki İbrahim Çelikkol’du.

Ulubatlı ile Giovanni Giustiniani arasında geçen uzun kılıç dövüşü sahnesi ise Fetih 1453 te biraz fazla “Kill Bill / Jason Bourne” melezi haline gelmiş olmasına rağmen çok başarılı uygulanmış. Sırf efekt göstermek için tasarlanmış çok sahne izledim ‘Fetih 1453‘te. Ancak bazılarının, özellikle de bu gibi iki kişilik kılıç dövüşü sahnelerinin çok iyi olduğunu kabul etmek gerekir.

Fetih 1453 izle biterken!

fetih 1453 izle namaz kılma sahnesi

Yiğidi öldür ancak hakkını yeme. Fetih 1453 izle’de bahsetmeyi atladığım ufak detaylar da vardır muhakkak ancak meramımı anlamışsınızdır herhalde. İzleyip izlememek size kalmış ama ne var ki [Fetih 1453 izle] gerçeği her ne kadar iyi yansıtıyor olmasa da emek verilmiş, çaba ve çok fazla para harcanmış kaliteli bir film. En azında bizimkilerin yapabildiği en kaliteli film diyebiliriz Fetih 1453 izle için..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

10 + nine =