Facebook kaydol

By LovelessGent
Mar 15th, 2012
14 Comments
16806 Views

Herkese merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere sosyal ağlar artık hayatımızın bir parçası oldu bu amaçla bu makalemiz de Facebook kaydol konusuna yer verdik.. Okulda, işte, tatilde yada evde kaldığımızda arkadaşlarımız ile, çevremizdekiler ile bağlantıda kalmak ve onlarla sürekli iletişim kurmak için sosyal ağları kullanıyoruz. Peki neden Facebook kaydol? Hepimizi kabul ettiği bir gerçek var ki şu anda en büyük sosyal ağ facebook.. Ardından Facebook kaydol, twitter ve google plus gelmekte.. En azından birçok dünya ülkesi gibi bizim ülkemizde de bu böyle. Makalemizin amacı facebook sosyal ağına resimli ve videolu anlatım ile birlikte, sizlere en basit ve temiz bir şekilde “Facebook kaydol” konusunu anlatmak..

Facebook’un bu önlenemez büyümesinin bir gerekçesi olarak sizde henüz kayıt olmadıysanız makalemizi sonuna kadar okuyup [Facebook kaydol] işlemizi gerçekleştirin. Önlenemez diyorum ancak! belki duymuşsunuzdur; İslam alemi için bazı zengin iş adamlarının destek ve kaynak verdiği İslami Sosyal Ağ sitesi olması planlanan ve halen dahi tasarımı devam eden Salam World belki facebook’un (Facebook kaydol) pabucunu dama atabilir.

Peki Facebook nedir?

Facebook'un Kurucusu, eski Harvard Üniversitesi Öğrencisi Mark ZuckerbergFacebook, insanların arkadaşlarıyla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal paylaşım web sitesidir. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 sınıfı öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Daha sonra [Facebook kaydol] Boston civarındaki okulları da içine kapsayan facebook, iki ay içerisindeki Ivy Ligi okullarının tamamını kapsadı.

İlk sene içerisinde de; Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm okullar facebook’da mevcuttu. Üyeler önceleri sadece söz konusu okulun e-posta adresiyle (.edu, .ac.uk, vb.) üye olabiliyordu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 2006 tarihinde ise facebook tüm e-mail adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler..

Facebook Ağustos 2011 itibariyle kullanıcı sayısı tüm dünyada 700 milyonu aşmıştır. Artış halen devam etmektedir. Aşağıda farklı ülkelerde Facebook kaydol kullanıcı sayısı istatiği bulunmaktadır. Facebook’un Kurucusu, eski Harvard Üniversitesi Öğrencisi “Mark Zuckerberg” (Wikipedia 2011)..

Facebook Kaydol

Öncelikle Facebook kaydol işlemini yapabilmemiz için bize gereken tek şey 1 adet geçerli e-posta adresi (Eğer bir e-posta (mail) adresiniz yoksa Msn kaydol makalesini kullanarak kendinize bir e-mail adresi edinebilirsiniz).

Dikkat etmeniz gereken yazım hataları nedeniyle facebook diye insanları kandırmak için hazırlanmış binlerce web sitesinden birine denk gelebilirsiniz! Öncelikle adres satırında “www.facebook.com” yazıyorsa doğru adrestesiniz demektir. Aksi halde o siteyi hemen tek edin ve google da “Facebook kaydol” arayın ilk sırada zaten facebook çıkacak ona girin.. Birde facebook kaydolma sayfasında “Facebook kaydol – Ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır” ibaresi vardır..

E-posta adresiniz varsa yada sitemizde ki makaleyi kullanarak hotmail adresi aldıysanız hemen Facebook kaydol işlemine geçebiliriz.. Aşağıda sizlere “facebook kayıt” ve “facebook giriş” adreslerini yazıyorum, bu adresleri kaydolmak yada giriş yapmak için kullanabilirsiniz.

Facebook Kaydol adresi : http://tr-tr.facebook.com/r.php

Facebook Giriş adresi : http://tr-tr.facebook.com

İlk yazdığım {Facebook kaydol} adresine tıkladığınızda karşınıza aşağıda ki ekran çıkacak.. Bu ekranda gördüğünüz alanları eksiksiz olarak doldurun (Gerekli bilgiler: Ad, soyad, e-posta, şifre, cinsiyet ve doğum tarihi (Not: 13 yaşından küçüklerin kayıt olmasına izin verilmez)).

Nasıl Facebook kaydolacağım!

Resimleri inceleyin ve Facebook kaydol işlemi için altlarında ki açıklamaları mutlaka okuyun..

Facebook Kaydol Sayfası

 

Bilgilerimizi aşağıda ki gibi eksiksiz olarak doldurduktan sonra altta bulunan yeşil renkli “Kaydol” butonuna tıklıyoruz..

Facebooka kaydolmak için bilgilerimizi girdik

 

Bu sayfada girdiğinizi bilgiler dışında hiçbir bilgi girmeseniz de olur. Kaydol butonuna tıkladıktan sonra kaydınız yapılmış olur ancak hesabınız aktif etmeyi unutmayın. Bundan sonra sizden istenecek tüm bilgileri opsiyonel olarak (gerekli değil/formalite icabı) girebilirsiniz yada girmeden de facebook hesabınızı kullanamaya devam edebilirsiniz.

Kaydol butonuna tıkladık ve “Facebook kaydol” işlemimiz aşağıda ki aşamaya geldi..

e-posta adresinde ki arkadaşlarını facebooka ekle

 

Bu aşamada bizden e-posta adresimizde ki arkadaşlarımızı bulmamızı ve arkadaş listemize eklememizi istiyor. Dilerseniz email adresinizi ve şifrenizi girerek  messenger arkadaşlarınızı facebooka arkadaşı olarak ekleyebilirsiniz ama önce Facebook kaydol işlemini bitirmemiz lazım.. Yada daha önce de dediğim gibi sorunlu bilgi olmadığı için ok ile gösterdiğim gibi “Bu adımı geç” diyerek bir sonra ki aşamaya geçebilirsiniz..

Eğitim / Okul bilgileri

 

Eğitim bilgilerinizi girmeniz sizin arkadaşlarınızı bulmanız içindir. girmeden de devam edebilirsiniz ancak  girmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü; amacımız zaten arkadaşlarımızı bulmak ve onlarla bağlantıda kalmak değil mi? O halde hayatımızın büyük bir bölümünü işgal eden okulumuzda ki arkadaşlarımızı da bulalım..

Lise ve Üniversite bilgilerimizi girip “Kaydet ve Devam Et” butonuna tıklıyor ve devam ediyoruz..

Facebook arkadaş önerileri

 

Okul bilgilerimizi girdik ve birde baktık ki bizimle aynı dönemde okumuş/mezun olmuş arkadaşlarımız karşımıza öneri olarak çıktı! Facebook kaydol işlemi devam ederken aynı zaman da “+1 Arkadaş Ekle” butonuna tıklayarak bu kişilere arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz.. Yada “Geç” veya direk “Kaydet ve Devam Et” butonuna  tıklayıp bir sonraki aşamaya (Facebook resim yükle) geçebilirsiniz..

Facebook resim yükle

 

Buradan facebook hesabımıza profil resmini yükleyebiliriz (yüklemeden devam etmek için “Geç” yazan linke tıklayarak devam edebilirsiniz).. Eğer resminiz bilgisayarınızda ise “Bir Fotoğraf Yükle” bağlantısına tıklıyoruz (resminiz yoksa web kameradan anında çekmek ve facebook’a aktarmak için “Bir Fotoğraf Çek” bağlantısına tıklayın dilerseniz Facebook kaydol işlemi bittikten sonra da yapabilirsiniz)..

Bir fotoğraf yükle dedik ve karşımıza resim yükleme aşaması geldi burada “Dosya Seç” diyerek bilgisayarımızda ki bir resmi seçip yüklüyoruz..

Facebook için resim seç

Facebooka yüklemek için bilgisayarınızdan bir resim seçin

Bilgisayarımızdan resmimizi seçtik ve aç dedik hemen resmimiz yüklenmeye başlıyor ve Facebook kaydol işlemimize devam ediyoruz..

Face book kaydol profil resmi ekle

 

Evet rtık profil resmimiz de yüklendiğine göre devam edebiliriz.. Bu aşamadan sonra size kalan sadece e-posta adresinize gönderilen “hesap aktifleştirme linki“ne tıklamak ve hesabınızı onaylamak. Not: Hesabınızı onaylamazsanız 7 gün sonra hesabınız silinir ve Facebook kaydol için fuzuli bir işlem yapmış olursunuz ayrıca bu yedi gün içerisinde yapacağınız her içerik paylaşımı yada arkadaşlık istekleri için sizden güvenlik kodu girmeniz istenir..

Facebook Profil Sayfası

Evet arkadaşlar işlem burada bitti sayılır. Artık “facebook” hesabımız kullanıma hazır.. Artık yeni arkadaşlar bulabilir, var olan arkadaşlarınızla iletişim kurabilir, video, resim, müzik yükleyebilir ve izleyebilir.. Bağlantı paylaşımlarında bulunabilir ve tüm bu paylaşımlar için (arkadaş listenizde ki kişilerin paylaşımları dahil) yorum yazıp başkalarına tavsiye edebilirsiniz..Özellikle webmaster ve işyeri sahibi (kurumsal) arkadaşlar için ne kadar çok takipçi o kadar çok reklam hemde bedava..

Facebook kaydol biterken!

Profiliniz diğer insanlar tarafından nasıl gözüküyor isterseniz bir de onu görelim (başkasının gözünden hesabınızı görmek için sağ üstteki “Başkasının gözünden gör” yazan butona tıklayın). Buradan tüm bilgilerinizi hızlı ve kaolayca değiştirebilirsiniz.. Not: Sadece arkadaş listenizdekiler bu şekilde görür! Arkadaşınız olmayan kişiler adınız ve profil resminizden başka bir şey göremezler..

Face profil görünümü

 

Bir arkadaşınız bulmak ve listenize eklemek için sayfanın üst kısmında ki (Facebook logosunun sağında) arama kutusuna ismini yazıp “Enter” tuşuna basın.. Gelen sonuçlar arasından arkadaşınızın karşısında bulunan “+1 Arkadaşı Ekle” butonuna tıklayın.

Facebook arama da ebedava.com sonuçları

 

Evet arkadaşlar bir makalenin daha sonuna geldik ve Facebook kaydol işlemimiz burada son buluyor.. Msn kaydol makalesinde de dediğim gibi Facebook kaydol da da söylüyorum nereye kayıt olursanız olun 3 temel işlemi yaptığınız da kayıt olma işini halletmiş olursunuz..

1 – Sizden istenen profil bilgilerini girin,

2 – (Varsa) güvenlik kodu ve e-posta/şifre tekrralarını doldurun,

3 – Kullanım sözleşmesini kabul edin.

Olay bu kadar.. Bu şekilde istediğiniz web sitesine üye olabilirsiniz, bu site ister facebook ister twitter olsun hiç fark etmez aynıdır.. MetaKafe sitemiz de yayınladığımız Facebooka kaydolma videomuzu da “Facebook Kaydol” bağlantısına tıklayarak izleyebilirsiniz.. Makalemiz burada bitiyor, sabrınız ve okuduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum.. Umarım Facebook kaydol işlemin de sizlere yeterinde yardımcı olabilmişimdir. Eğer bir sorunla karşılaşırsanız yada Facebook ayarları yada Facebook kaydol konusu hakkında sorularınız varsa yorum ekleyin yardımcı olalım.. Başka bir Facebook kaydol gibi makalelerde görüşmek dileğiyle aygı ve selamlar..

14 Responses to “Facebook kaydol”

 1. MUSTAFA dedi ki:

  SÜPER

 2. android dedi ki:

  gerçekten süper ötesi

 3. […] ve oynamanız yada makalemizden memnun kalmanız halinde sizlerden tek bir ricam var. Sadece facebook, twitter, google +1, linkedin gibi sosyal ağlarda “Sniper ghost warrior” makalesini […]

 4. zmn dedi ki:

  makalenız guzel olmus ellerınıze saglık 😀

 5. […] Üye Olma konusunda herhangi bir sorun yaşarsanız, sizlere yardımcı oluruz. Facebook Kaydol ve Facebook hakkında diğer sorularınız için sitemizde konuları incelyebilir, cevap […]

 6. beren dedi ki:

  ben nasıl açıcam

 7. […] gibi ortamlarda kullanarak birşeyler çıkarmak durumunda kalacaksınız. PHP api yardımı ile facebook özelliklerinin kullanımına başka dökümanda yer […]

 8. mehmet baran dedi ki:

  nasıl açıcam

 9. ali dedi ki:

  ben faceyekorumatılmak istiyorum

 10. Mukaddes Aktaş dedi ki:

  Bu harika bir şey keşke beni de alsalar…

 11. Ayşe Arıoğlu dedi ki:

  Feacbook var. Telefonda bir türlü düzene girmedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

5 × two =