Facebook hesap sil veya hesabını dondur

By LovelessGent
May 18th, 2012
6 Comments
5067 Views

Merhaba arkadaşlar bu makalemiz de sizlere Facebook hesap sil veya hesabını dondurma nasıl yapılır resimlerle adım adım anlatacağım. Facebook sosyal paylaşım sitesinin ilk ilk günlerinde ki gibi olmadığını ve artık suistimal mekanı olduğunu düşünüyorsanız ve hesabınızı silmek yada geçici süre dondurmak istiyorsanız bu makaleyi sonuna kadar okuyun. Facebook hesap dondur demek geçici süreliğine devre dışı bırakmak iken Facebook hesap sil demek tamamen hesanınızı ve tüm bilgilerinizi (Face’de bulunan resim, müzik, video ve anlık iletiler dahil) tamamen silmektir. Bu işlemlerden Facebook hesabını silme işleminden emin değilseniz hiç kurcalamayın.. Aksi halde aynı hesabı tekrar geri alamazsınız yanı facebook hesabınız kalıcı olarak siliniz.

Facebook hesap sil veya hesabını dondur

Öncelikle sizlere Facebook hesap dondur konusunu anlatacağım. Tekrar hatırlatmak istiyorum hesabınızı silmek istediğinizden emin değilseniz vede face kullanmayı da istemiyorsanız kesinlikle hesabınızı sadece dondurun silmeyin.. “Facebook Hesabı Dondur” kısmından dondurursanız, profiliniz ve onunla ilişkili tüm bilgiler diğer Facebook kullanıcıları için anında erişilemez hale gelir.. Şimdi resimlerle facebook hesabı nasıl dondurulur onu öğrenelim..

Bu makale aşağıda etiketlenmiş terimleri karşılamak için hazırlanmıştır..

 • facebook hesabını sil
 • facebook hesabı sil
 • facebook hesap sil
 • facebook hesabını dondur
 • facebook hesabı dondur
 • facebook hesap dondur
 • facebook hesabı silme
 • facebook hesabı dondurma
 • facebook hesabını silme

Facebook  hesabını dondur

Sosyal ağ hesabınızı dondurmak için  “Hesap > Hesap Ayarları” menüsü menüsünü kullanacağız. Hesabınızı dondurma, profilinizi ve hesabınızla ilişkili içerikleri Fecebook’tan kaldıracaktır. Ayrıca, kullanıcılar aramalarda sizi bulamayacak veya bilgilerinizi göremeyecektir. Hesabınızı yeniden etkinleştirirseniz, profiliniz tamamen geri gelecektir (arkadaşlar, fotoğraflar, ilgi alanları vs.). Hesabınızı yeniden etkinleştirmek için hesabın giriş e-posta adresine erişiminizin olması gerektiğini lütfen unutmayın..

1 – Facebook hesabı ile dondurmak istedğimiz hesapta oturum açıyoruz ve menüden “Hesap Ayarları” menüsüne giriyoruz..

Facebook hesap dondur

2 – Resimde de numaralandırdığım gibi önce 1’e basıp menüyü açıyoruz. Ardından sırasıyla Hesap Ayarları > Günevlik > Hesabı Dondur bağlantılarını takip ediyoruz.

Facebook hesabını dondur

3 – Bize 1. numara da gördüğünüz gibi  Facebook hesabını neden dondurmak istediğimizi soruyor. Siz kafanıza göre birini işaretleyebilirsiniz. Burada ki ama insanları Facebook’u neden terkettiği hakkında bilgi toplamak.  Ve 2. numarada ki Onayla butonuna tıklıyoruz.

Facebook hesabı dondurma

4 – Resimde 1. numara da gördüğünüz şifre alanına yere face book şifremizi yanıyoruz ve 2. numarada yazan Deactive Now (Şimdi devredışı bırak) butonuna tıklıyoruz. Bu aşamadan itibaren facebook hesabımız dondurulmuş oldu.

NOT: Tekrar aktif etmek için normal giriş yapar gibi hesabınıza giriş yapacaksınız ve hesabınızın dondurulmuş olduğunu söyleyecek. Facebook HesabınıAktif Et butonuna tıklayıp güvenlik kodunu da girdikten sonra hesabınız aynı şekilde geri yüklenecek. Resimler, iletiler, videolar v.s dahil.

 

Facebook hesap sil (facebook hesabını tamamen silme)

Eğer facebook size eskisi gibi tat vermiyor ve Recep İvedik gibi artık çok amele kaynıyor bende çıkmak istiyorum ve bir daha aynı hesabı kullanmayacağım diyorsanız, hesabınızı aşağıda resimlerle anlatacağım şekilde kalıcı olarak yani geri dönüşümü olamayacak şekilde silebilirsiniz. Şimdi Facebook hesap sil işlemlerimi adım adım resimlerle öğrenelim..

1 – Öncelikle facebook hesabımız silme bağlantısını açmak için Facebook Yardım > Gizlilik > Hesaplar > Hesap Sil bağlantılarını takip ederek aşağıda vereceğim Facebook hesap silme sayfasına ulaşıyoruz.

Facebook hesap silme sayfasıhttps://www.facebook.com/help/delete_account (Unutmayın facebook ta oturumunuzun açık olması gerekli)

Facebook Hesap Sil

2- Bu sayfa da önce 1. numarada uyardığım gibi öncelikle adres satırına www.facebook.com yazdığından emin olun. Eğer herhangi bir sorun yoksa 2. numarada Hesabımı Sil yazan butona tıklıyoruz.

Facebook hesabını sil (Facebook Hesap Silme)

3 – Karşımıza gelen uyarı ekranında 1. numaraya Facebook hesabı şifremizi,  2 numara güvenlik kontrol kodunu giriyoruz ve Tüm hesap bilgilerimizin, arkadaş ve sayfa, grup bilgilerimizin, resim, video, oyun ve iletilerimizin silineği bilincinde 3 numara da gördüğünü Tamam butonuna tıklıyoruz. Bu noktadan sonra Facebook hesabımıza 14 gün hiç giriş yapmıyoruz. 14 gün sonra hesabımız ve tüm içeriklerimiz Face book sunucularından tamamen ve kalıcı olarak siliniyor.. Artık facebook ta tekrar bulunmak istiyorsanız yani facebook’u yine kullanmak isterseniz yeniden kayıt olmanız gerekmektedir. Bu konuda sizlere Facebook kaydol makalemiz yardımcı olabilir.

Facebook hesap sil veya hesabını dondur

Evet arkadaşlar Facebook hesap sil yada Facebook hesabını dondur isimli makalemiz burada son buluyor. Elimden geldiğince basit ve temiz bir anlatım yapmaya çalıştım. Umarım sayfamıza geldiğinize ve makalemi okuduğunuza değmiştir, en azından pişman olmamışsınızdır. Makalem de sürekli hatırlattım  ve son kez hatırlatmak istiyorum Facebook hesap dondurma işlemi geçicidir ve tekrar giriş yaptığınızda hesabınız aktif olur. Ancak, Facebook hesap silme işlemi tamamen kalıcıdır. Kesinlikle geri dönüşü yoktur. Hesabını sildikten sonra 14 gün boyunca hesabınıza giriş yapmamınız gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyorum ve Facebook hesap sil makalemi bitiriyorum.

Türkiye’nin en iyi cialis satış sitesi.Geciktirici etkisi ile efsane olan stag sprey kullanabilirsiniz.En etkili bayan azdırıcı ürünlerini bulabilirsiniz.

6 Responses to “Facebook hesap sil veya hesabını dondur”

 1. poker chip dedi ki:

  Teşekkürler hocam güzel anlatmışsınız.

 2. Burak İşci dedi ki:

  Halka arz edilmesinden sonra Mark’ın siteyi hissedarlarının baskısıyla reklamlarla doldurması bekleniyor, bu durumda da aşırı derece de bir hesap kapatılması yaşanacaktır.

 3. emelyalçın dedi ki:

  Facebook bölümüm açılıyor ama öyle kalıyor hiçbir şekilde işlevi yok kızımdadaaynısı oluyor anlayamadık yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

 4. […] facebook ile baglanabilirsiniz […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

17 − 5 =