En ucuz hosting firmaları

By LovelessGent
May 24th, 2012
0 Comments
1171 Views

Merhaba arkadaşlar bu makalemiz de sizlere “En ucuz hosting firmaları” araştırmamı yayınlayacağım. Aslına bakarsanız başlık olarak En ucuz hosting firmaları başlığını seçtim ancak bizimkisi hem en ucuz hemde en güvenilir hosting firmaları. Google’da arama yaptığınız zaman karşınıza binlerce sonuç (hosting firması) çıkıyor ve fiyatları da bir çoğunuz çok ucuz. Öyle ki bu “fiyata host olur mu kardeşim” dedirtiyor. Aslında doğru oluyor ancak şu da var ki; işte bu firmaların amacı sizi soymak. Size en uygun fiyata hosting  satıyorlar ve bir aya kadar sonra (bazen bu 15 sürebiliyor)  başlıyorlar size uyarılarda bulunmaya ve sizi bıktırıyorlar. Bıktırma işi uyarılarla da olsa iyi ikide bir hesabınızı askıya alıyorlar ve türlü bahanelerde bulunuyorlar. Örneğin: yüksek CPU kullanımı, yüksek bellek kullanımı, trafik ihlali, hosting alanını kötü niyetli kullanım v.s.. İşte bu tür hatalara yani tuzaklara düşmemeniz için En ucuz hosting firmaları makalesini hazırlamaya karar verdim. Unutmayın burada size tanıtacağım firmaların hepsi bizzat çalıştığım ve kesinlikle memnun kaldığım firmalardır..

En ucuz hosting firmaları !

Bazı web sitelerinde sizlere en yi 10 hosting firması filan diye çeşitli incelemelerde bulunarak  çıkarılmış listeler sunulabilir. Ancak; aklınızda bulundurmanız ve kesinlikle göz ardı etmemeniz gereken konu bu sitelerin “En ucuz hosting firmaları” yada “En kaliteli hosting firmaları” diye anlattığı firmalar sadece reklam kazancı içindir. Yani sizlere asıl amacı tanıtım yapmak değil. Size seçme hakkı vermek yerine seçilme hakkını vermektedir. Hiç biri “bak kardeşim bu site de trafik sıkıntısı yaşarsın” demiyor. Sen git adamın linkiyle satın alda iyiymiş kötüymüş umurunda değil.. Doğru dürüst açıklama  vermeden  sadece fiyat ve kaba özelliklerini sunan web sitelerine kesinlikle aldanmayın..

En ucuz Hosting Firmaları aynı zamanda en kaliteli de olabilyorBurada bu tür tuzakları göz önünde bulundurarak sizlerle beraber birkaç büyük ve kaliteli firmayı artı ve eksi yönleriyle inceleyeceğiz. İndirim kuponlarını bulup uygulayacağız ve en karlı ve kaliteli firmaya beraberce karar vereceğiz. İnceleme paketimizin tümü yabancı firmalardan oluşuyor. Türk firmalarının hiç birisine kefil olamadığımız için onları inceleyip de sizlere yalan yanlış bilgiler vermek istemiyorum. Malum bizim insanımız parayı güvenden daha çok sevdiği için onlarla hiç münakaşaya girmeden uzak duruyoruz. Ben onlara dokunmam onlarda benden uzak dursun..

En ucuz hosting firmaları nasıl seçilir?

Öncelikle inceleyeceğimiz firmalar; Godaddy, HudsonValley, Cirtex Hosting, CH-Center, My Hosting, Host Gator, Dualrack, Sitevalley … Bu firmaların en ucuz ve güvenli paketlerini inceleyip en güncel kupon kodlarını alacağız..

Şahsım için daha önce yaptığım bir araştırma tekniğini burada uygulamaya karar verdim. Tablolar oluşturup bizim için en önemli olan sunucu özelliklerine belli puanlar vererek, bu puanlar doğrultusunda hosting şirketimize birinci, ikinci, üçüncü v.s karar vermiş olacağız. Öncelikle olmazsa olmaz bazı özelliklerimize 100 üzerinden bölerek belli oranda puan verelim;

 • Web alanı : 18 puan
 • Trafik : 16 puan
 • İşlemci kullanımı (%) : 15 puan
 • Fiyat : 11 puan
 • Host edilebilir domain : 10 puan
 • Kontrol paneli : 8  puan
 • Veritabanı : 8 puan
 • Hediye domain : 7 puan
 • Hediye IP adresi : 4 puan
 • Media server (ffmpeg hosting) :  3 puan

Şimdi de firmalarımızı yazıp hepsine durumlarına göre puanlarımızı verelim ve bakalım hangisi en yüksek puanı elde edecek ve derece alacak. Puanlama sistemimizin şekline gelince en yüksek değere sahip olan maksimum puanı alacak ardından gelenler de 1’er puan düşerek yine puanlarını alacaklar. Bahsi geçen özellik firmanın paketinde mevcut değilse sıfır vereceğiz. Aklınızda bulunsun bunlar sadece standart web hosting paketleridir, Dedicated server, VPS hosting yada VDS hosting paketleri incelemeye alınmamıştır. Geçelim önce firmaların özelliklerine;

    Firma  Web alanı (GB)    Trafik (GB)     CPU Kull. (%)    Host Dom.   Kont. Paneli     MySQL  Hediye Domain  Hediye IP Adres Media Server Fiyat ($)   Kupon Kodu**
Godaddy  10  Sınırsız  % 16 (4GH)  1  Godaddy panel  10  X  X  Var  4.74

 iapwd15ord

(% 15 indirim)

Hudson Valley   0.5  25 % 8  1  CPanel Sınırsız  X  X Var  3.50 april2011(% 45 indirim)
Cirtex Hosting  Sınırsız  Sınırsız  % 8 7  CPanel 25  1 X Var  4.99 25PROMO (% 25 indirim)
Ch Center  2 Sınırsız  % 8 6 CPanel  6  X  1  Var  2,50  twitterCH(% 5 indirim)
My Hosting  Sınırsız  Sınırsız  % 8  Sınırsız  CPanel  3  X  X Var 4.95  SUMMER295(% 70 indirim)
Host Gator  Sınırsız Sınırsız  % 12  1  CPanel Sınırsız  X  X  Var  5.56 HG25OFFCOUPON(% 25 indirim)
Dualrack  5  100  % 8 10  CPanel Sınırsız  X X Var 3.00 OCEAN(% 5 indirim)
Site Valley  1  Sınırsız  % 8 1 CPanel  1 1  X X  2.50 followme(% 25 indirim)

 

 

 

**Fiyatlar yazılırken KUPON KODLARI göz önüne alınmamıştır. Alışveriş yaparken kullanabilirsiniz. Öreğin alttaki resim MyHosting firmasından alınan 1 yıllık paket görüntüsüdür. Gördüğünüz gibi sepete eklenen paketin 1 yıllık fiyatı 95.40$ iken kupon kodu kullanılmış ve 60$ indirim sağlanmış.Sonuç olarak ödenecek tutar 35.40$ olmuştur.

En ucuz Hosting firmaları - my hosting

Evet arkadaşlar firmaları listeledik ve özelliklerini tek tek yazdık şimdi bu listeye göre bir tanede puanlama listesi hazırlayalım..

 

    Firma  Web alanı (GB)    Trafik (GB)     CPU Kull. (%)    Host Dom.   Kont. Paneli     MySQL  Hed. Domain  Hed. IP Adres Media Server Fiyat ($)  TOPLAM PUAN
Godaddy  17 16 15 6 7  6 0 0 3 8 78 / 4
Hudson Valley   13 14 13 6  8 8 0 0 3 9 74 5
Cirtex Hosting  18 16 13 8  8 7 7 0 3 6 86 1
Ch Center 15 16 13 7 8  5 0 4 3 11 82 2
My Hosting  18  16 13  10  8  4 0 0 3 7 79 3
Host Gator  18 16 14 6 8 8 0 0  3 5 78 4
Dualrack 16 15 13  9  8 8 0 0 3 10 82 2
Site Valley 14  16 13 6 8 3 7  0 0 11 78 4

En ucuz hosting firmaları sonuç:

En ucuz hosting firmaları değerlendirmemizi hep beraber yaptık ve sonuçları gördük. Şimdi birde bu firmaları kullanım ve destek yönünden detaylıca inceleyelim..

Godaddy: (Sıralamadaki yeri : 4  )

 • Artıları: Yüksek işlemci kullanım izni. % 100 uptime garantisi (test edildi). Süper performans sunucular.
 • Eksileri: Yönetim paneli tek kelimeyle işkence. Az sayıda site host etmek isteyenler için ideal.

HudsonValley: (Sıralamadaki yeri :  5 )

 • Artıları: Ödeme ve işlemci yüklenmesine karşı en duyarlı firma. Anlayış ve destek sisteminde 1. numara. En kaliteli firma denilebilir.
 • Eksileri: Kısıtlı web alanı (Çok cüzi miktarda fark ile yükseltilebilir).

Cirtex Hosting: (Sıralamadaki yeri :  1  )

 • Artıları: Uygun fiyata hem domain hemde sınırsız hosting.
 • Eksileri: En ufak bir CPU yüklenmesine anında hesabı askıya alma. Anlayış neredeyse sıfır. Yüksek hitli siteniz varsa kullanmayın.

CH-Center: (Sıralamadaki yeri :  2  )

 • Artıları: Beraberinde Dedicated Ip adresi büyük avantaj.
 • Eksileri: Blog ve forum sitesi dışındaki siteler için kısıtlı alan.

My Hosting: (Sıralamadaki yeri :  3  )

 • Artıları: Alan, trafik ve host edilebilir domain sayısı sınırsız. Video sitesi için ideal.
 • Eksileri: Diğer özelliklerinin sınırlı olmasına karşın MySql veritabanı sayısı 3 adet ile sınırlanmış. Fazla sayıda site için veritabanlarını birleştirmek gerekebilir.

Host Gator: (Sıralamadaki yeri :  4 )

 • Artıları: İyi derecede işlemci kullanımının yanı sıra veritabanı da sınırsız tutulmuş. Tam bir video paylaşım sitesi sunucusu. Destek sistemi çok iyi..
 • Eksileri: Diğer özelliklerinin sınırsız olması host edilebilir domain sayısının 1 ile sınırlanması tam bir fiyasko. Bir üst paket ile aşılabilecek engel.

Dualrack: (Sıralamadaki yeri :  2  )

 • Artıları: Sınırsız veritabanı ve host edilebilir 10 domain gayet iyi. destek sistemi de ayrıca çok iyi.
 • Eksileri: 5 GB alan ve en önemlisi 100 GB trafik çok kötü. Bu trafik ile ancak CDN servislerini kullanan bir blog yada forum kurabilirsiniz. Yada bir firma sitesi iyi gider.

Sitevalley: (Sıralamadaki yeri :  4 )

 • Artıları: 1 adet hediye domain vermesi çok güzel, 10$ lık isim masrafından kurtarıyor.
 • Eksileri: Alan çok düşük (1 GB), host edilebilir domain ve veritabanının 1 adet olması ise berbat bir durum. Kişisel bir siteniz varsa ve dosya upload etmiyorsanız kullanılabilir.

Bu makale aşağıda etiketlenmiş terimleri içermektedir ayrıca bahsi geçen tüm firmalar yurt dışı lokasyon olup, kullanılan ve de kesinlikle önerilen firmalardır;

 • en ucuz hosting
 • hosting firmaları
 • iyi hosting firmaları
 • en iyi hosting firmaları
 • en ucuz web hosting
 • türkiye hosting firmaları
 • web hosting firmaları
 • en ucuz radyo hosting
 • türk hosting firmaları
 • en ucuz domain ve hosting
 • güvenilir hosting firmaları

En ucuz hosting firmaları ve aynı zamanda En kaliteli hosting firmaları

Evet arkadaşlar sonuç olarak; yaptığımız kritik değerlendirmeler sonucunda yukarıda gördüğünüz gibi Cirtex Hosting 1. geldi ancak ne var ki o da işlemci kullanımı konusunda çok hassas. En ufak bir yüklenmede hesabı askıya almaya bayılıyor. Lakin içlerinden bu konuda en başarılı firma olan, hem ödeme konusunda hemde CPU ve hesabı kurcalama konusunda kesinlikle en iyisi HudsonValley firması.. Bunların ikisinin de hem hızlı sunucu hemde CPU konusunda toleranslı firmalar Godaddy, My Hosting ve Host Gator firmaları var fakat bunlarda fiyat olarak biraz pahalı.

En ucuz hosting deyip geçmeyin ve sonuç olarak hosting almadan önce yukarıda ki Kupon Kodlarını kullanmayı sakın unutmayın. En ucuz hosting paketini de alsanız yine de size verdiğim kupon kodları ile üstteki resimde gördüğünüz gibi indirim kazanabilirsiniz. Yaptıracağınız indirimler hizmet kalitesini kesinlikle etkilemez. İncelemeleri yaptık ve sonuçları beraberce gördük. Şimdi karar sizin acaba En ucuz hosting firması mı yoksa En iyi hosting firması yada daha bir genelleme gerekirse En kaliteli hosting firması mı! Lakin tabloları inceleyin ve kararınızı verin. Şahsım adına bu firmalara ben kefilim. En ucuz hosting firmaları ile iş mi olur derseniz tek söyleyeceğim bu firmalar ile kesinlikle sorun yaşamazsınız..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

one × 3 =