Cep Telefonlarında Yüksek Çözünürlük!

By LovelessGent
In Makale
May 10th, 2014
1 Comment
857 Views

Japonların teknolloji devi telefon ekranların piksel yoğunluğu ile ilgili inanılmaz bir boyut taşıyor. Geçtiğimiz yıl 543 ppi akıllı telefonlarını üreterek devrim yarattı. Japonların teknoloji devi olarak bilinen Sharp’ın yeni teknolojilerle ilgili cevapları var. 600 ppi’li akıllı telefon ekranları üretmeyi amaçladıklarını ve telefon piyasasındaki yerini korumaya ise niyetli olduklarını göstermek için çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Cep Telefonlarında Yüksek Çözünürlük!

Sharp’ın üretmiş olduğu 5.5 inç boyutunda bulunan ve her inçinde 600 piksel yer alan 600 ppi ekranlar yakında piyasaya çıkacak gibi görünüyor. Bu teknoloji sayesinde telefonlarda artık 4K çözünürlüklü videolar oynatılabilecek. Hangi markaların Sharp ile anlaşacağı henüz belli değil fakat örnek vermek gerekirse iPhone 5S’in ekranı 326ppi piksek yoğunluğunda olup Galaxy S5 ise 432ppi piksel yoğunluğunda. Piyasada en yüksek çözünürlük şuan için Samsung’un. Sizce Sharp ile hangi markalar anlaşacak?

One Response to “Cep Telefonlarında Yüksek Çözünürlük!”

  1. […] olanağına sahip oluruz.Uluslararası Telekomünikasyon Birliği üçüncü nesil (3G) mobil telefon standartlarını gelişimin hızlanması, bantgenişliğinin artması ve daha geniş uygulamaların […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

4 × five =