Call of Duty Black Ops indir full

By LovelessGent
Nis 9th, 2012
2 Comments
1644 Views

Call of Duty Black Ops indir Treyarch tarafından yapılan ve Activision tarafından dağıtımı yapılan Call of Duty serisinin yedinci, Treyarch’ın üçüncü oyunudur. 30 Nisan 2010’da açıklanan oyun Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360, Wii ve Nintendo DS, Playstation Portable platformları için geliştirilmiştir ve 9 Kasım 2010 tarihi itibariyle piyasaya sürülmüştür. Call of Duty Black Ops indir full oyunu dijital olarak Steam adlı içerik sağlayıcı platformdan da yüklenebilmektedir.

Call of Duty Black Ops indir full:

Oyun Soğuk Savaş döneminde geçmektedir. Oyuncu SOG adında gizli bir ekibin üyesidir. Bu ekip Ural Dağları, Laos, Küba, Vietnam gibi yerlerde varlık göstermektedir. Oyunda Call of Duty: World at War’dan Sgt. Reznov da yer almaktadır. Call of Duty oyunlarında klasikleşmiş araç kullanmada ise oyuncu bir SR-71 Blackbird ve Mil Mi-24 pilotu olacaktır. Çok oyunculu modda ise Call of Duty: Modern Warfare 2 ve Call of Duty: World at War’daki özellikler birleştirilmiştir. Oyuncular kendi silahlarını ve perklerini yaratabilmektedirler. Yeni perk olarak napalm füzesi ve uzaktan kumandalı bomba arabası açıklandı. Zombi modu oyunda bulunmakta fakat haritaları sadece veteran ve hardened versiyonlarındadır. Oyun ilk çıktığı gün sadece PlayStation 3 platformu için 1 milyondan fazla satmıştır. Zombi haritaları Call of Duty World at War‘dakiyle aynıdır. Treyarch Call of Duty: Black Ops için bir harita paketi duyurdu. İçinde 4 yeni çok oyunculu haritası ve 1 zombi haritası vardır.

Call of Duty Black Ops  Konusu

Call of Duty Black Ops indir full

Oyun 1961 ile 1968 yılları arasında geçmektedir. Oyunun işlenişi iki adamın ana karakter Alex Mason’ı sorgulaması sonucu Mason’ın geçmişini hatırlaması halindedir. İlk anısı Domuzlar Körfezi Çıkarması skandalında Fidel Castro’ya düzenlenen suikasttir. Ekibi (Woods, Bowman) ile görevi başardıklarını sansa da Mason yakalandıktan sonra sadece Castro’nun dublörünü öldürdüğünü anlar. Castro da onu Dragaovich’e “yeni ilişkilerinin şerefine” hediye eder. Dragovich, Mason’ın beynini yıkamak üzere Vorkuta’da bir gulaga götürür. Vorkuta’da beyni yıkanan ana karakterimiz Mason’ın, gulagdan kaçmasına Victor Reznov adında İkinci Dünya Savaşı’nda da savaşmış biri yardım eder. Mason, sorgulayanların her sorusunda hafızasının derinliklerindeki anılarını hatırlar. Vietnam Savaşı da bunlardan biridir. Reznov, Mason’ın hayatını birkaç kez kurtarmış olsa da sorgulayıcılar Viktor Reznov diye birinin olmadığını söylerler. Aslında her şey oyunun sonunda açığa çıkar. Reznov’un bir hayali vardı, Steiner’ı, Dragovich’i ve Kravchenko’yu öldürmek… Reznov bu hayallerini fırsat buldukça Mason’a hatırlatırdı. Mason da aynı öfkeyi onlara karşı duymaya başlamıştı. Ama Reznov diye birisi yoktu. Call of Duty Black Ops indir full ne Vietnam’da, ne de Küba’da. Gulag’daki isyanda hayatını kaybetmişti. Beyni yıkanan Mason, kişilik değiştirip halisülasyonlar görmeye başlamıştı. Düşen helikopterden ya da Spetsnazlarla dolu düşman hatlarından Reznov ile değil, tek başına kurtulmuştu. Reznov onun beynine kazınan, Mason’ın ikinci baskın kişiliğiydi. Oyunun sonunda yayın merkezi olan Rusalka’ya baskın yapılır ve Mason Dragovich’i öldürür. Ana karakterimiz Mason, gerçekte yaşamış biridir. Mason, 1978 yılında “Operation Charybdis” adında bir baskında hayatını kaybetmiştir. Ama arkadaşları Jason Hudson ile Grigori Weaver o operasyondan sağ kurtulmuşlardır. Aslında oyunda Frank Woods öldü diye biliniyor. Ama “Revelations” bölümünde bir bilgisayarda yazan mesajda Xray adında bir muhbirden söz edilmektedir ve “Xray”, Woods’un lakabıdır.

 

Call of Duty Black Ops Karakterleri

Call of Duty Black Ops indirYüzbaşı Alex Mason: Ana oynanabilen karakter ve oyunun baş kahramanı. Call of Duty oyunlarında aynı zamanda hem sesini hem de görünüşünü görebildiğimiz ilk oynanabilir karakter. Oyuna başladığınızda rütbesi çavuş olan, son bölümde yüzbaşı rütbesine geliyorsunuz.

Çavuş Frank Woods: Liderimiz olmasa da bize liderlik eden asil bir adam. Onunla savaşmak oyunu eğlenceli hale getiriyor. Kravchenko’yu öldürürken kendisini ve Kravchenko’yu camdan attı.
Ajan Jason Hudson: Diğer bir oynanabilen karakter, Mason’ un CIA deki patronu üst düzey ve yetenekli bir C.I.A. ajanı.
Ajan Grigori Weaver: Bir C.I.A. ajanı. Kravchenko’nun gözüne bir bıçak saplamasıyla sol gözü kör olmuştur.
Viktor Reznov: World at War’da gördüğümüz, oyunun başında Vorkuta adındaki bir yerden Alex ile birlikte kaçarken gördüğümüz, Alex’in arkadaşı.
Dr. Fredrich Steiner Oyunun hedefindeki karakterlerden biri. Mason’un beynini yıkayan kişi.
General Kravchenko Düşmanımız olan Rus albay ve oyunun hedefindeki karakterlerden biri.
Dragovich Oyunun ana hedefindeki karakter. Counter strike 1.6 indir benzeri oyunun en son bölümünde Mason onu boğarak öldürür.

 

Call of Duty Black Ops indir Zombie Mod:

İlk olarak Black Ops’a ait iki tane harita var. Kino der Toten burada bir Nazi sinema salonundasınız ve zombilerle savaşıyorsunuz ve Five burada John F. Kennedy, Robert McNamara, Fidel Castro ve Richard Nixon oynanabilen karakterlerdir. Zombi haritaları Hardened ve Prestige Edition alanlara World at War’dakiyle aynı fakat silahları Black Ops’a göre ayarlanan harita paketi var ve bir diğer harita paketi olan First Strike’ta Ascension adında bir harita var.

Oyunu oynarken bana vaybe dedirten beklide tek şey karakterlerin yüz ifadeleri oldu…Gerçekten çok başarılıydı.Karakterlerin gözlerindeki ifadeler,gerçekçilik daha önceden hiçbir oyunda görmediğim kadar başarılıydı. Call of Duty Black Ops indir yapımcıların Victor Reznov’un suratındaki terİ bile düşünmesi gerçekten takdire şayan bir ayrıntıydı…Bunun dışında yine takım arkadaşlarımızın hal ve hareketleri,koşmaları,yürümeleri vs önceki cod oyunlarından da alıştığımız gibi gayet başarılıydı (her ne kadar zaman zaman düşmanla aralarında 20 cm olduğunda dahi birbirlerine nişan alıp iç içe geçmelerine şahit olsamda iyidi) Zaten rakibi Moha tek büyük farkı buradan atıyor.

Call of Duty Black Ops
Sesler ise oofffff aman Allahım…şu müzik bir dakka durmaz mı? Bir oyunda silah sesleri bu kadar mı kulak tırmalar? Sesleri sadece oyunun durduğu zamanlarda beğendim (bu anlar oldukça az) .Sebebi ise çok iyi bulduğum karakter seslendirmeleri oldu.Zaten profesyonel kişiler tarafından seslendirilmişti.Ancak ses konusunda cod:bo gerçektende rakibi Moh tan oldukça okkalı bir tokat yemiş…
Patlama efektlerini pek beğenmesemde özellikle el bombası attığımızda bombanın tepkisi iyi ayarlanmış diyebilirim.Bunun dışında kaplamalar yeterli ayrıntıda ve kalitede değil.Grafik konusuna pek değinmeyeceğim. Nedeni fps oyunlarında en son baktığım şey olduğu için ben böyle düşünüyorum yani…ama yinede bu yöndende bir atılım yapması gerekiyor seri çünkü oyundaki grafikler mw2 nin ilerisine mi gitmiş gerisine mi bir türlü kestiremedim.Bazı yerlerde görsel sunumlar başarılıyken bazı yerlerde kendimi cod 2 oynuyormuş gibi hissettim.Silah kullanımında yan taraflardan mermi kovanların boşalma efektleri ise vay be dememe yol açacak kadar büyük bir olay olmasada güzel yapılmış yüzümde ufak bir tebessüme yol açtı yani atlanılmamış hoş bir ayrıntı olarak dikkatimi çekti. (Tabi bu efekti görebilmek bu oyunda her babayiğidin harcı değil,hemen yanlış anlamayın oyun bir dk durmuyorki oyunu inceleme fırsatınız olsun)
Bunların dışında cod serisinin en büyük (+) özelliklerinden birisi olan ustaca yapılmış optimizasyonuda unutun.Oyun makineniz çok güçlü olmaz ise kasa kasa oynarsınız.Üstelik bu grafiklere rağmen…üstelik bu buglara rağmen… (İlf defa bir cod oyununda ayağını duvarın içinden gezdiren bir adam gördüm)
İşte sıra geldi oyunun paçasını kurtaran şeye…Oyunun multiplayer için çıkarıldığını düşünürsek gayet başarılı diyebiliriz (mi) ? Yanıt yine hayır.Ama oyunun en başarılı kısmı yine bu oluyor her ne kadar laglar olsada… her ne kadar teknik aksaklıklar atmalar çökmeler olsada…Zombiler sayesinde geliştirilmiş perk sistemi sayesinde işi kıvırmışlar diyebilirim…

 

Call of Duty Black Ops indir Oyun Hileleri

Bilgisayar’da oynarken:

Elleriniz bağlı sandalyede otururken aşağı doğru bakın ve art arda “Sapce” tuşuna basarak ayağa kalkın. Odanın içindeki bilgisayarı bulduktan sonra aşağıdaki kodları sisteme girin.

Playstation 3’te oynarken:

Ana menüde sağ analoğ çubuğunu aşağıya çekerek ellerinize bakarsanız tutuklu olduğunuzu göreceksiniz. L2 ve R2 tuşlarına tekrar tekrar basarak oturduğunuz sandalyeden kurtulun. Yerinizden kalkıp arkadaki duvarı inceleyin. Burada küçük bir siyah beyaz bilgisayar terminali bulabilirsiniz. Bu bilgisayara aşağıdaki hile kodlarını girebilirsiniz.

Aynı şekilde Bilgisayar’da hileyi yapmak için;sandalyeden kurtulup bilgisayarları bulun ve alttaki kodları girin.

 

Hile Kodları:

call of duty black ops zombie mod* DOA – Bu hileyi yazarak Smash TV tarzı Dead Ops Arcade mini oyununu oynayabilirsiniz.

* 3ARC INTEL – Bu hile oyundaki tüm istihbarat dosyalarını açarak okumanıza olanak tanır. Bu hileyi kullandığınız takdirde Closer Analysis trophy’sini kazanamazsınız.

* 3ARC UNLOCK – Tüm bölümleri ve call of duty zombie mod bölümlerini açan hile kodudur.

* ZORK – 1980′lerin meşhur yazı tabanlı macera oyunu Zork I: The Great Underground Empire’ı açan hiledir. Oyunun tamamını bu konsoldan oynayabilirsiniz.

* HELP – Konsolla etkileşime geçmek için kullanacağınız komutların listesini verir.

* DIR – CAT komutuyla açabileceğiniz ses dosyalarının listesini verir. (ör: CAT NoteX.txt)

* WHO – RLOGIN fonksiyonunu kullanarak giriş yapabileceğiniz kullanıcı adlarının listesini verir (girişler şifre gerektirmektedir)

Uyarı: Call of Duty Black Ops hilelerinden bazıları trophy kazanmanızı olanaksız kılabilir. Söz konusu hile vey a hileler ile ilgili bilgiler verilmiştir. Örneğin 3ARC INTEL hilesi Closer analysis trophy’sini iptal eder.

 

Call of Duty Black Ops Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP Windows Vista ve Windows 7

İşlemci: Intel Pentium 4 3.2 GHz ya da AMD Athlon 64 3200 + işlemci ya da daha iyisi

Bellek: 1 GB RAM

Ekran Kartı: 256 MB NVIDIA GeForce 6600GT ya da daha iyisi ATI Radeon 1600XT yada daha iyisi

DirectX: Microsoft DirectX (R) 9.0c

Sabit Disk: 12 GB boş alan

Ses: %100 DirectX 9.0c uyumlu ses kartı

Internet: Geniş bant bağlantısı Multiplayer bağlantı için gerekli internet

Call of Duty Black Ops indir full video:

call of duty black ops hileleri

 

 

Call of Duty Black Ops indir full download:

Turbobit tek klasör download

Rar şifresi: www.gabya.net

 

Call of Duty Black Ops beni bu yıl mafia 2 den sonra en büyük hayal kırıklığına uğratan 2. Oyun oldu. Oyun modern çağ ile ww2 arasında kalmış resmen ve bu pek hoşuma gitmedi sanki beynim ikiye bölünmüş gibi oldu (ww2: world war 2; 2. Dünya savaşı) Oynanabirlik olarak oyun 10 sene öncesine ait ancak senaryo düzeyi fps noktasında gelinen son nokta diyebilirim. Keşke bu son noktayı güzel bir oynanabilirlikle güzel bir şekilde sunabilseydiler…  Ama yinede Call of Duty Black Ops indir uzun bir oynanış süresi (en azından mohtan uzun) var ve coddur taştan da olsa oynanır fakat asla bir efsane olamaz.

 (inceleme: alıntıdır)

2 Responses to “Call of Duty Black Ops indir full”

  1. kaan dedi ki:

    oyun oynamak istiyorum

  2. […] bir fps oyunu. Belki şu an için biraz eski ne de olsa Crysis 2 gibi, Medal Of Honor yada  Call Of Duty Black Ops gibi oyunlar ortalığı kasıp kavuruyor ancak. CS 1.6 her zaman bir efsane olmuştur ve öyle […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

sixteen − 7 =