Bedava backlink kazanın hemde Tynt ile içeriğinizi koruyun!

By LovelessGent
Nis 30th, 2012
4 Comments
1769 Views

Herkese merhaba bu makalemizde sizlere Bedava backlink kazanmayı (Tynt ile içeriğinizi korumayı) anlatmadan önce neden böyle bir makale yazmaya ihtiyaç duyduğumu belirtmek istiyorum. Arkadaşlar yazdığımız onlarca makalenin, o kadar emeğimizin başkaları tarafından saniyeler içinde çalınması sonucu birçok defa içeriklerimizin çalındığına hepimiz mutlaka şahit olmuşuzdur. Her ne kadar birçok önlem alsak ta, içeriğimizi çalmak isteyen içeriğimizi çalabiliyor, tıpkı bir film sitesinin film kaynağını gizlemesinin sadece 3 tık ile görüntülendiğini bulmak gibi.. Ancak biz buna karşı Bedava backlink almanın yanı sıra çeşitli önlemler alabiliriz. Bu defa içeriğimizi gizlemek yerine Bedava backlink kazanmamızı sağlayan, içeriğimizi de koruma altına alan yöntemi resimlerle anlatacağım, özellikle de RSS ile içeriğimizi çalanlar için tavsiye ediyorum.

En son olarak sitemde ki içeriklerin çok fazla çalınması üzerine birkaç arayış içine girmiştim. Çünkü emeğe saygısız bazı webmaster arkadaşlar özgün yazılan yazıları alarak sitelerine koyuyorlar. Kaynak bile belirtmeye gerek duymuyor herifler. Oysa ki webmaster emeğe saygı duyması gereken kişidir. Bu yüzden böyle içeriklerimizin koplaya/yapıştır veya botlar yoluyla çalınması , çalınan içeriğin altında sizin sitenizin linkini veren bir uygulama buldum bir nevi backlink programı yani size Bedava backlink kazandırma programı gibi birşey. Size tanıtımını, kurulumu ve kullanımını resimlerle anlatacağım bu Bedava backlink kazanma programı ve de içerik koruma sisteminin adı Tynt..

Bedava backlink kazanın hemde Tynt ile içeriğinizi koruyun!

Peki Tynt nedir ?

Kısaca arkadaşlar biri sizin sitenizden içeriğinizi yani yazdığınız, emek verdiğiniz özgün bir makaleyi hem de hiç düzenlemeden direk kopyalayıp sitesine eklediğinde diğer bir ifadeyle kaynak göstermeden üstelik sizden de izinsiz aldığında , alınan içeriğin altına sizin sitenizde ki konunun linkini otomatik koyar. Bu sayede de birçok Bedava backlink kazanırsınız. Epeyce de gelişimiş seçeniğle size hizmet sunan Tynt uygulaması ayrıca size günlük olarak seo, kelimelere tıklanma, gösterim sayısı vb. özellikleri içeren otomatik bir mail yolluyor. Şimdi size uygulamayı nasıl kullanacağınızı resimlerle anlatacağım.

Öncelikle TYNT uygulamasının sitesine giriyorsunuz (sağ tıklayıp yeni pencerede aç deyin).

Tynt (Bedava backlink kazan) resimli anlatım;

TYNT ana sayfa

1 – Start here. It’s free! butonuna tıklıyoruz.
Tynt Üye Kayıt Formu

2 – Gelen sayfada gerekli yerleri doldurduktan sonra “next” butonuna basıyoruz.
Bedava Backlink kazanın hemde Tynt ile içeriğinizi koruyun!

3 – Formu doldurduktan sonra karşınıza böyle bir sayfa gelecektir , burada size verilen kodu sitenizin <head>…….</head> etiketleri arasına eklemenizi istiyor. Kodumuzu aşağıda ki resimde ki gibi ekliyoruz (Head etiketleri arasına eklemezseniz Bedava backlink üretilemiyor)..

Tynt bedava backlink kazan

4 – Bu işlemi (verilen kodu ekledik) tamamladıktan sonra bir önce ki resmin sağ tarafında gördüğümüz “Finish” yazan butona tıklıyoruz ve gerekli işlemleri bitiriyoruz..

Finish yazan butona tıklıyoruz ve gerekli işlemleri bitiriyoruz

5 – Önemli işlemleri tamamladık ve bize sonuçların iletilmesi için 24 saat gerektiğini söylüyor.. Bu noktadan sonra yapacağımız işlemler backlink düzenleme amaçlıdır..Önce X işaretine tıklayıp mesajı kapatıyoruz ve MAVİ OK ile gördüğümüz yere tıklayıp alacağımız Bedava backlink için KOD ayarlarına giriyoruz..

bedava backlink için KOD ayarları

6 – Resimde gördüğünüz gibi “Customize Attribution” yazan butona tıklayıp bedava backlink ayarlarını açıyoruz. Göreceğiniz gibi aslında ayarlama çok basit..

Tynt ile bedava back link kazanın - 2

 

*Prefix” kısmına “Kaynak” yazın, isterseniz burayı değişik bir şey yazabilirsiniz. Ancak kaynak yazmanızı öneriyorum.

*Creative Commons License” bölümüne ellemeyin , “none” olarak kalsın orada. Şimdilik asıl ayarlar bu kadar daha detaylı bir ayarlama için lütfen “save” butonunun üstünde ki “Advanced Settings” yazısına tıklıyoruz.
*Link” yazan bölümü “Page Title” olarak seçmeniz size daha fayladı olacaktır. Bu sayede içeriğini çalan sitede konunun altında sizin sitenize eklediğiniz konunun adı gözükür, eğer “url” bölümünü seçerseniz, kaynak yazısının yanında konunuzun linki olur.

*Placement” kısmında ise kaynak yazısının sitenin üstünde mi altında mı olacağına karar veriyorsunuz. Bence burayı değiştirmeyin , normal ayarlar da kaynak bölümü konunun altında bulunur.
*Suffix” kısmı arkadaşlar pekte önemli bir yer değil , boş bırakmanızı öneririm.Bu bölüme bir şey yazarsanız kaynak bölümünden sonra gözükür.
Daha sonra “SAVE” yazısına tıklıyoruz.

Tynt kod ekleme ve backlink ekleme

7 – Ardından size arkadaşlar yukarıda ki gibi yeni bir kod verilecektir , bu kodu siteniz de </head> tagları arasına yerleştirdiğiniz kod ile değiştirin. WordPress sistemini kullanıyorsanız kodu “header.php” ye ekleyiniz. Daha sonra kodumuzun çalıp çalışmadığını kontrol etmek için aynı sayfanın altında bulunan kontrol bölümünü kullanacağız..

Tynt Sistem Kontrol

8 – “Enter URL to test” bölümüne site adresimizi yazıyoruz , ardından “Test My Script” butonuna tıklıyoruz ve sistem kodun çalışıp çalışmadığını test ediyor aksi halde Bedava backlink kazanamayız.

Backlink scripti kontrol

9 – Evet OK ile gösterildiği gibi Bedava backlink script kodumuz başarışı bir şekilde çalışıyor..

Bedava mail ayaraları - backlink programı bilgisi

10 – Ok ile gösterildiği gibi Posta Kutusu butonuna tıkladığımızda karşımıza çıkan sayfadan raporların bize hangi sıklıkla gelmesini seçiyoruz. Daily‘i seçerseniz size günlük rapor gelir , weekly’i seçerseniz haftalık rapor gelir , never’ı seçerseniz hiç rapor gelmez. Daha sonra “Save” butonuna basıyoruz ve işlemlerimizi tamamlıyoruz.

bedava backlink kazanın hemde Tynt içeriğini koru

Bedava backlink kazan!

Bundan sonra biri sitemizden berimiz olmadan  içerik alıp sitesine eklediğinde altında otomatik olarak kaynak gözükecektir. Bizim de bu sayede ciddi anlamda Bedava backlink’imiz olacaktır.. Neden ciddi anlamda diye soracaksınız.. Çünkü, bizim içeriğimizi çaldığına göre yaklaşık aynı kategori de bir site demektir ve de bildiğiniz üzere içerikle verilen bağlantı aynı olursa arama motorları çok beğeniyor. Bu da bize kaliteli ve Bedava backlink üstelik aynı içeriklere sahip bir siteden bağlantı sağlayacaktır. Arkadaşlar bu kadar emeğe de artık bir yorum atarsanız çok sevinirim. Unutmayalım ki Webmaster emeğe saygı gösteren adamdır değil mi! …

 

 

Türkiye’nin en iyi cialis satış sitesi.Geciktirici etkisi ile efsane olan stag sprey kullanabilirsiniz.En etkili bayan azdırıcı ürünlerini bulabilirsiniz.

4 Responses to “Bedava backlink kazanın hemde Tynt ile içeriğinizi koruyun!”

 1. vale dedi ki:

  güzel paylaşım teşekkürlerr

 2. Adnan güney dedi ki:

  Merhaba Fatih Arkadaşım.İnsanlar neden emeğe saygı duymaz anlamadım gitti.Şu yazdığın yazıyı bende kullanıyorum.Haftalık raporları da alıyorum.Çok güzel bir uygulama.Burada yazdığın yazının en az 2 saatte yapıldığını biliyorum.Hangi aşamalardan geçtiğini de biliyorum.Bu paylaşımda vatandaş alıyor, kullanıyor.karşılığında bir yorum dahi yazmaya tenezzül etmiyor.İnsanları bazen anlamakta zorlanıyorum.Bildiğim bir konu olmasına rağmen ben dahi tekrar okudum.Bazen küçük bir detay atlamnabiliyor.Tekrar okumanın hiçbir zararı yok.Bilgi yenilemesi diyelim.Umarım gereken değeri vermeyi zamanla bu insanlarda alışır.Kolay gelsin diyorum.
  Guney59 Paylaşım

 3. rulman dedi ki:

  Çok teşekür ederim emeğiniz için ayrıca başarılarınızın devamını dilerim

 4. rulman dedi ki:

  Paylaşımınız ve güzel makaleniz için size çok teşekür ederim
  saygılarımızla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

7 − 3 =