Antik Çağ v6 (Tarihi Online Strateji Oyunu)

By LovelessGent
In Makale
Tem 24th, 2013
1 Comment
1871 Views

Bilgisayarın ve internetin icadından beri belkide en fazla ilgi duyulan konu oyunlardır. İnsanların oyunlara gösterdiği ilgi her geçen gün daha fazla artmaktadır. Bu kapsamda en fazla ilgiyi de online oyunlar daha net bir ifadeyle online strateji oyunları (tribal wars, tanoth, antik çağ, ogame gibi) ve fps oyunları almaktadır. Fps oyunlar belki pahalı oldukları için belki de yüksek performanslı PC istediği için olsa gerek insanlar tarafından hep ikinci plana itiliyor. Tabi oyun tutkunlarını bu konu dışında tutmak en doğrusu olacaktır, çünkü bir strateji oyunu onlar için çocuk oyunu olarak değerlendiriliyor. İnsanlık tarihi boyunca daima savaşlar yapmış ve sürekli göç etmekle yada yeni şehirler fethetmek ile uğraşmıştır. Uygarlıklar sürekli büyüyüp imparatorluk olabilir yada başkaları tarafından işgal edilip yerle bir olabilir..

Antik Çağ v6 – Tarihi Online Strateji Oyunu

Antik Çağ tarihi online strateji oyunu

Antik Çağ oyunu sizlere hem online bir strateji oyunu hemde bir uygarlık geliştirme ortamı sunar.. Bu oyun tarayıcı üzerinden oynanan tarihi ve gerçek zamanlı bedavabir online strateji oyunudur. Her oyuncu, Antik Çağ‘da şan, şöhret ve güç kazandırması gereken bir köyün hükümdarıdır. Amaç köyünüzü (uygarlığınızı) hem düşmanlardan korumak hemde başka köyleri fethedip yeni imparatorluklar kurmaktır.. Oyun 2 yılı aşkın süredir ve 12K+ aktif oyuncusu ile sayılı strateji oyunları arasına girmeyi başarmıştır. Oyunun son versiyonu v6 ile yeni ve gelişmiş özellikelr oyuna dahil edilmiştir. Yeni versiyon ile ana sayfa ve hesabım sayfası değişmiştir. Ayrıca aşağıda ki özelliklerde oyunumuza eklenmiiştir..

 1. Gelişmiş saldırı ve savunma uyarı sistemi
 2. Uyku modu
 3. Toplu asker üretimi
 4. Toplu teknoloji araştırma
 5. Kaynak üretim sayacı
 6. Puan ile asker satın alma
 7. Harita köy detay bilgileri
 8. Kışla ve Markette hızlı ulaşım bağlantıları
 9. Şövalye ve Şövalye geliştirme ile malzeme toplama
 10. Gelişmiş casusluk sistemi (bina ve asker bilgileri toplama)
 11. Aktif ödül ve rozetler

Antik Çağ v6  sürümü

İnternette zamanınızı boş yere harcamayın. Antik Çağ’a sizde katılın ve hem yeni arkadaşlaıklar edinin hemde online bir strateji oyununda eğlenceli vakit geçirin. Bu oyunda şu an için 3 profesyonel sunucu bulunmakta ve bu sunuculardan birincisi Speed server, tamamen hızlandırılmış bir online strateji oyunu ve savaşın kol gezdiği çılgınca bir güç gösterme ortamıdır. Bu ortamda ki oyunlar belirli tarihlerde başlar ve oyun hızı maksimum seviyelerdedir. Öyle ki bir saat içerisinde 10 köye sahip olabilirsiniz. oyun süresi 12 saat ile 40 gün arasında değişmektedir.

ikincisi Antik server, daha yavaş ve gelişim süreçleri birinci oyuna göre uzatılmış kesintisiz devam eden bir oyundur.. Oyun süresinde bir sınır yoktur ve yıllarca devam edebilir. Vakti az olan ve ara sıra uğrayabilecek köyünü kontrol edip bina kademeleri basacak, asker yetiştirecek veya saldırılar yapacak kişiler için idealdir. Saldırı için orduyu gönderdiğinizde belkide 3-4 sonra savaş bölgesine ulaşır. Bu süre zarfında rakip oyuncu saldırıya hazırlık yapar ve savunma için köyüne dost köy ve ittifakında ki arkadaşlarından destek toplar..

Üçüncüsü Pluss server, online strateji oyunları arasında imparatorluk ve köy kurma bölümünde ki en büyük online server, normal kademelere nazaran 10-30 kat daha fazla kapasiteye sahip binalar ve askerler ile tüm Antik Çağ’a siz hükmedin. Bu server  güç gösterme ve kaba kuvvet meydanıdır. Üretim ve gelişim hızları neredeyse speed server kadar hızlıdır. Ancak bina kademeleri onun kadar düşük olmadığı için gelişim o kadar da kolay değildir…

Oyunu arama motorlarında bulabileceğiniz anahtar kelimeler;

 • stratejik oyun
 • antik çağ
 • savas oyunu
 • strateji oyunu
 • strateji oyunları
 • online strateji oyunu
 • online strateji oyunları
 • tarihi oyun
 • köy kurma
 • antik çağ oyunu

Antik Çağ oyununu mutlaka denemenizi öneriyoruz. Vaktinizi iyi geçireceğiniz, güzel ve kalıcı arkadaşlıklar kurabileceğiniz, seviyeli ve dürüst bir ortama sizleri de bekliyoruz.. Bu oyun (antikcag.com) gönüllüler tarafından kurulmuş ve maddi manevi tüm desteğini oyuncuların karşıladığı kar amacı gütmeyen ücretsiz bir servistir. Oyunun facebook.com/antikcag , Twitter.com/antikcag yada forum.antikcag.com adreslerinden takip etmeniz sizinde desteğinizi sağlar.. Oyunumuzda son olarak 20 Temmuz da 1 haftalık beta sürümü yayınlanan en yeni ve son versiyon olan v6 sürümü gelişmiş özelliklerle 27 Temmuz da resmen yayınlanmıştır..

One Response to “Antik Çağ v6 (Tarihi Online Strateji Oyunu)”

 1. güzel oyunlardan bır tanesı stratejı oyunu seven bırı olarak bu oyunu tavsıye ederım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

3 + three =