Alexa Değeri Yükseltme Yolları (Alexa Sıralama Yükseltme)

By LovelessGent
Haz 10th, 2017
1 Comment
13458 Views

Son zamanlarda önemi bir kez daha anlaşılan Alexa‘da değerinizi daha yüksek yapabilmeniz için size bir kaç yöntem vereceğim.

Alexa Değeri Yükseltme Yolları

Öncelikle webmaster forumlarına üye olun çünkü webmasterların bir çoğu Alexa Toolbar kullanıyor ve bu sizin site değerinizi arttırmada daha etkili olacaktır. (wmaraci,r10,iyinet,vb)

Mutlaka sizde Alexa Toolbar kullanın Alexa Toolbar’ı buradan indirebilirsiniz.

İndirip kurduktan sonra mutlaka tarayıcada gezerken bi yandanda siteniz yan sekmede hep açık dursun arada bir siteden sayfa değiştirin.

Alexa değerinizi kendi başınıza sadece 1 milyona kadar indirebilirsiniz.

Webmaster forumlarının Site Tanıtım bölümlerinde sitenize dair konular açın “Sitem nasıl, Sitem için öneriler” gibi konularda açabilirsiniz bu sizin alexa değerinizi arttırmanızda büyük rol oynar.

Site ziyaretçilerinize mutlaka Alexa Toolbar’ı tavsiye edin.

alexa değeri yükseltme yolları ve alexa sıralama yükseltmeSitenizde webmaster ve SEO’ya yönelik makaleler paylaşın bu sayede sitenize webmasterların girmesini sağlayarak değerinizi yükseltebilirsiniz.

Düzenli olarak içerik paylaşın ve içeriklerinizi güncelleyin.

Bu verdiğim yöntemleri denerseniz alexa değerlerinizde değişim olacağının sizde farkına varacaksınız.

Önemli olan alexa ve google’nin sitenizi sevmesidir.

Alexa Sıralama Yükseltme

Bu yazımızı okuyan bazı okurlarımızın aklına ilk olarak bu “Alexa” denilen şey tam olarak nedir ki sorusu gelecektir. Öncelikle bu sorunun cevabıyla yazımıza başlayalım. Alexa sıralaması, sizin kendi verilerinizi paylaşmış olduğunuz sitenizin diğer bir çok siteye göre hangi sıralamada olduğunu sayısal verilerle gösteren bir ölçüm çeşididir. Bu Alexa sıralaması sizin sitenizin almış olduğu ilgiyi, ziyaretçi sayısını değil ayrıca diğer sitelerinde ilgi ve ziyaretçi sayısının oranlarıyla ilişkili bir durumdur.

Alexa Sıralaması Nedir ?

Alexa sıralamasının ölçülmesi ise şu şekilde gerçekleşmektedir. Alexa sistemi sadece sizin değil tüm sitelerin son 3 ay içerisindeki ziyaretçi sayısı ve sayfa görüntülenme sayılarının ortalamalarını hesaplar. Bu son 3 ay içerisinde en çok görüntülenen ve en çok ziyaretçisi olan site bu sıralamada birinci sırada yer alır. Bu değerlerin yükselmesinde bazılarının merak ettiği gibi hosting veya sunucu taraflı bir etki yoktur demek doğru değildir. Çünkü ne kadar kaliteli hosting kullanırsanız ve siteniz ne kadar hızlı açılırsa o kadar fazla sayfa dolaşır ve sitenizde ziyaretçiler o kadar fazla kalır.

Alexa sistemi sitelerin sıralamasını nasıl yapar? sorusunun yanıtı ise şu şekilde gerçekleşmektedir. Öncelikle sahip olduğunuz sitenin tekil ve çoğul ziyaretçi sayısına bakılmaktadır. Siteniz içerisinde geçirilen zamana ve siteye giriş yapanların siteden ayrılma sürelerine bakılmaktadır. Özellikle son 3 ay içerisinde yapılan toplam sayfa görüntüleme sayısına bakılır. Sitenizin arama motorundaki kalitesine ve siteniz hakkında yapılan olumlu, olumsuz yorumların sayısı ve oranlarına bakılarak sıralamanız yapılmaktadır.

Alexa sıralamanızı arttırmanın / yükselmenin birkaç yolu

Sitenize araç çubuğu ya da Fire Fox Search eklentisini yükleyin. Bu ziyaretçilerinize olumlu faydalar sağlayacak bir adım olacaktır.Sahip olduğunuz siteye kesinlikle Alexa rank widget yerleştirin. Böylece Alexa bunu göz önünde bulunduracaktır. Çevrenizde bulunan kişilere Alexa kullanmaları için ikna etmeye çalışın. Bulunduğunuz ortamda kendi bilgisayarınız haricinde de bilgisayarlar var ise bütün bilgisayarlara Alexa Toolbar ya da Firefox eklentisini kurun. Bu sayede sitenizin rant sayısı artarak yükselebilirsiniz.

Çevrenizde bilgisayar kullanan kişilere sitenizin Alexa profilini incelemelerini rica edin. Bu durum kesinlikle puanınızın artmasını sağlayacaktır.

Alexa sistemi hakkında sitenizde olumlu içerikler içeren yazılar yazın. Bu da kesinlikle puanlarınızda inanılmaz yükselmelere yol açacaktır.

Sahip olduğunuz site içinde kesinlikle Alexa yönlendirmesi kullanın.

Yerli ve yabancı sitelerde gezinin ve bu hesaplarda sitenizi tanıtacak yazılar yazın.

Alexa Sıralama Yükseltme adlı yazımızın sonuna gelirken sözlerimi bir soru ile sonlandırmak istiyorum. Vereceğim adresten kendi sitenizin de Alexa Sıralamasına bakabilirisiniz.

http://www.alexa.com/siteinfo/ebedava.com

Alexa değeri yükseltme yolları makalemizin sonuna geldik ve yukarıdaki adrese gidip benim sıralama bakabilir yada kırmızı yazan yeri silip kendi sitenizi yazabilir Alexa Sıralamanıza bakabilirsiniz. Alexa değeri yükseltme makalemiz umarım faydalı olmuştur.

One Response to “Alexa Değeri Yükseltme Yolları (Alexa Sıralama Yükseltme)”

  1. .jdsezer dedi ki:

    Güzel öneriler yer vermişsiniz başarılar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

5 × two =