Age of empires 3 full download

By LovelessGent
Nis 30th, 2012
13 Comments
5406 Views

Merhaba arkadaşlar bu makalemiz de sizlere Age of empires 3 full download konusunu anlatacağım. İndirme linklerinin yanı sıra Türkçe yama ve crack dosyalarını da Age of empires 3 full download makalesi sonunda vereceğim.. Eğer indirme ve kurulum konusunda yardıma ihtiyacınız olursa yorum bırakın yardımcı olalım.. Age of empires 3 oyunu tamamen ücretsiz sürümünü sizlerle paylaşıyorum. Bir haftalık aradan sonra yepyeni makalelerimiz ile yine karşınızdayım. Beğenen ve oyunları indiren arkadaşlardan ricam makalelerimi paylaşmanız veya tavsiye etmenizdir..

Age of empires 3 full download

Age of Empires III (AOE III) Microsoft’a bağlı Ensemble Stüdyoları tarafından geliştirilipMicrosoft Oyun Stüdyoları tarafından da yayınlanmış Gerçek Zamanlı Strateji türünde bir bilgisayar oyunudur. 18 Ekim 2005′te Kuzey Amerika’da ve 4 Kasım 2005′te ise Avrupa’da piyasaya sürülmüştür, Age of empires 3 full download Serisi’ndeki üçüncü oyun ve Age of Empires II The Age of Kings‘in devamı niteliğindedir. Age of empires 3 full download oyunu Amerika’nın keşfinin ardından Avrupalıların Amerika’da yaklaşık olarak M.S. 1500 ile 1850 tarihleri arasındaki kolonileşme faaliyetini temel almaktadır. Sekiz Avrupa Uygarlığı oynanılabilmektedir.

Age of empires 3 oyun hileleri:

Oyun sırasında “Enter“a basın ve aşağıdaki kodları girin:

Age of empires 3 Full download

X marks the spot – Haritayı açar
Medium Rare Please – 10,000 yiyecek verir
Give me liberty or give me coin – 10,000 altın verir
Nova & Orion – 10,000 XP verir
A recent study indicated that 100% of herdables are obese – Haritadaki tüm hayvanları şişmanlatır
Speed always wins – Toplama ve yapım oranını hızlandırır
tuck tuck tuck – Monster truck verir
this is too hard – Bölümü kazanma


Oyunda Seçilebilen Medeniyetler

Age Of Empires 3 indir oyununda seçilebilen devletler ise: İspanya, Rusya, İngiltere, Hollanda, Osmanlı İmparatorluğu, Fransa,  Almanya (veya Prusya) ve Portekiz’dir.

Dune isimli adventure oyununun devamı, oyun dünyasında çok şeyleri değiştirdi. Çok çok iyi bir oyun sayılmazdı, ama önündeki yıllar boyunca vazgeçilmeyecek bir türü yaratan bir oyundu Dune 2; RTS. Warcraft gibi bazı oyunlarla en popüler türler arasına giren RTS Age of empires 3 full download, piyasanın onlarca Warcraft taklidi kaynadığı bir zamanda yerinden sarsıldı. Daha önce pek oyun tecrübesi olmayan, yeni bir firmanın eseri olan bu oyun kısa zamanda tüm dünyayı etkisi altına alan bir salgın olmuş, devası da internet cafelere saldırıp gerçek rakipleri yok etmek olmuştu. Oynadıkça daha da oynanan, çılgınlık haline gelen bir oyundu bu. Oyun Age of empires 3 full download dünyasına hem yepyeni bir star, hem de yeni bir klasik kazandırmıştı; o oyun Age of Empires’tan başkası değildi.

Ensemble Studios’un ilk yapımı olan Age of Empires’ın efsane olması uzun sürmedi. Sanırım yapımcılar da oyunu tasarlarken bunun bilincindeydi ki çok geçmeden ek paketler ve 2. oyun karşımıza çıktı. Age of Empires, Karanlık Çağ’dan Roma’nın çöküşüne, ve Orta Çağ’a kadar kronolojik bir biçimde sıralandı. Şimdi de sıra Endüstri çağında…

İlk oyunda Karanlık Çağ’ı, Rise of Rome’da Roma tarihini ve Age of Kings’te Orta Çağ’ı işleyen seri, 3. oyunda 1500-1850 yılları arasını hedef alıyor, ancak farkı bir mekanda. Genel olarak Avrupa ve çevresinde geçen seri, bu sefer oyunlarda pek karşımıza çıkmayan kolonileşmekte olan Amerika’yı merkez alıyor. Age of Kings’in kaldığı yerden devam eden Age of Empires III, Amerikan yerli halkının koloni yarışındaki Avrupa devletleriyle olan savaşını ele alacak. Keşif çağında “yeni dünya” olarak adlandırılan Amerikan kıtasının tarihsel gelişimine Age of empires 3 full download ile yakından tanık olacağız.

Bu makale aşağıda etiketlenmiş terimleri içermektedir;

 • Age of empires 3
 • age of empires 3 full tek link
 • age of empires 3 tek link full
 • age of empires 3 türkçe yama
 • Age of empires 3 tek link
 • age of empires 3 yamaları
 • age of empires 3 yamalar
 • age of empires 3 yama
 • age of empires 3 türkçe
 • Age of empires 3 indir full
 • age of empires 3 cdkey
 • Age of empires 3 full download
 • age of empires 3 şifreleri
 • Age of empires 3 hileler
 • age of empires 3 hile
 • age of empires 3 serial

Age of Empires 3 çoğu kişinin bildiği bir strateji oyunudur. Age of empires 3 full download ve son oyunudur. Osmanlı, Almanya, İngiltere.. gibi çeşitli ülkeler bulunuyor. Amaç kendi şehrinizi kurmak, ameleler yardımıyla kaynak elde etmek ve Ordunuzu kurup düşmana saldırmak. Tabi Age of empires 3’te tek saldıran siz değilsiniz Düşmana karşı da şehrinizi toplar kuleler ve askerle korumalısınız. İyi oyunlar.

Age of empires 3 full download

Age of empires 3 full indir

Güney ve Kuzey Amerika’daki eski medeniyetleri pek fazla bilmezdim. Maya, Aztec, Kızılderililer vs… belgesellerden izlediğim kadarıyla, karşıma rast gelirse bakardım. Öyle araştırmışlığım veya derinlere dalmışlığım yoktu. Bir gün tanıştığım Umut adında bir arkadaşım, beni bu tür davalara sardırdı. Eski Meksika Şamanlarının sonuncusu kabul edilen Kızılderili Büyücü Don Juan’ı bir anda silip süpürdüm. Age of empires 3 full download Carlos Castaneda’nın bu 12 kitaplık serisi, bir anda kütüphanemde kendine yer buldu. Age of Empires 3’ün de ek görev paketi, bir süredir gündemimde olan, Amerika yerlilerini içine alıyordu. Bende bu durumda kayıtsız kalamadım.

Savaş başlasın

Age of empires 3 full download, çıktığında tartışmalı olmuştu. Açıkçası ben beğenmiştim, ancak çevremdeki fazı AOE müdavimleri, yapımın sisteminin ve dengesinin bozulduğunu söylüyordu. Böyle tartışmalı bir ortamda AOE 3’ün ek görev paketiyle baş başa kaldım. Ana oyuna toplamda üç olmak üzere; Aztec, Iroquois ve Sioux adındaki ırklar ekleniyor. Bunlarla beraber Age of empires 3 ile ilginç bazı yenilikler de geliyor. En başta “WarChief” yani Savaş Şefleri var. Bu şefler aslında aşina olduğumuz Hero’ların kendisi. Diğer birimlerden daha dayanıklılar, daha fazla kabiliyetleri var. Savaşa giden üniteler yanında şefler olduğu zaman, birimleriniz karşı tarafa göre biraz daha etkili oluyorlar. Aslında Age of empires 3 full download War Chief’lerden ileri gelen bir özellik. Şefler sadece çevresindekilere yararlı değil, kendilerine ait ufak numaraları da var. Bunlar çatışmayı yönlendirebilecek türden olabiliyor.
Grafikler üstünde biraz daha oynama yapılmış ve bazı ekstralar gelmiş. Bunlar görselliği güzel biçimde etkilemişler. Zaten Age of Empires 3’ün güzel grafikleri vardı. WarChiefs’de bu bazı eklemelerle devam ediyor. Yeni ışık oyunları ve birkaç efekt konulmuş. Sesler konusunda yine söylenecek bir söz yok. Her zaman ki gibi kaliteliler.

Age of empires 3 full download video


Ateş dansı

Şeflerimize ekstra olarak bir de ateş dansı konulmuş. Bu dans Age of empires 3 full download da fantastik bir üsluba sahip. Ateş etrafında dans edenler; ekonomik, askeri, ticari vs… tüm konularda size ek özellikler temin ediyor. Mesela savaşa giden askerleriniz üstünde bunu kullanarak, birimlerinizin rakiplere göre daha çevik veya güçlü olabilirler. Bu da çarpışmayı kazanmak için oldukça etkili. Ancak bu ateş dansının ek özelliğini nerede kullanacağınız size bırakılıyor. İstediğinize göre karar verebilirsiniz.

Tüm oyun boyunca silahla mücadele de etmeyeceğiz, orta çağ dolaylarında kılıç ve ok hepten rafa kalkmamıştı. Ama araştırmanın da büyük önemi var, zira kılıçlı bir birlik silahlıların yanına yaklaşamıyor. Age of empires 3 full download askeri alanda bir diğer farklı yönü de ağır silahlara farklı bakış açısıyla bakması. Age of Kings ve Mythology’de top ve bunun gibi ağır babalar, genelde sadece kuşatmalar ve bina yıkmak için kullanılırdı. Age of empires 3 full download’da ise bu tarz silahlar, gerçek savaşlarda da kullanıldığı gibi ayarlanmaya çalışılmış. Örneğin mancınıklar artık sadece duvar yıkmaya değil, seller gibi üzerinize akan düşmanın ayağını yerden kesmek için de kullanılabiliyor. Aslına bakarsanız bu silahlar eskiden de bu yönüyle kullanılabiliyordu, ancak çok efektif sayılmazdı. AoE III’te ufak değişikliklerle bu tarz silahların kullanımı daha önem kazanmış.

Turbobit age of empires 3 full download LinkleriMohawk

Yapay zeka bildiğimiz gibi aynı şekilde. Age of empires 3 full download onu nasıl aklınızda yer ettiyseniz, ek görev paketinde de öyle edeceksiniz. Zaten asıl oyunu oynayanlar, bu konuda zorluk çekmeyecektir. WarChiefs içinde son olarak bir geliştirme menüsü yer alıyor. Bu menü seviye atladığımız zaman bölüm aralarında çıkıyor. Bize eklenecek olan yeni bir birim veya ürünü, buradan seçerek oyuna dahil ediyoruz.

Age of empires 3 full download edin:

Age of empires 3 full download ek görev paketi, sistemde derin yenilikler getiriyor. Özellikle ateş dansı ve şef olayı; savaşlar ve gelişme olsun ikisinde de oldukça etkili. AOE 3 serüvenine devam etmek istiyorsanız WarChiefs’e el atabilirsiniz. Yenilikler yapımı hafiften uçuruyor ve biraz işi bozuyor denilebilir. Gene de Age of empires 3 full download bir göz atabilirsiniz.

Mancınıkların atışları da oyunun bir başka elden geçirilen özelliğini vurgulayacak; gerçekçi fizikler. Evet, strateji oyunlarında görmeye pek alışmadığımız fizikler yer alacak Age of empires 3 full download. Büyük topların ahenkli vuruşuyla yer sallantısının yanı sıra çevredeki piyade askerler, savaşa bir süreliğine hava birliği olarak devam edecekler. Sağa ve sola savrulacak olan askerler suya düşerse boğulacaklar. Ragdoll fiziklerine sahip olan oyunda her birim, gerçekçi biçimde ortalığa savrulup düşecek. Ayrıca binaların yıkılma sahneleri de özenle hazırlanıyor, örneğin binanın çatısına denk gelen bir mancınık ateşi, çatının savrulmasına, düştüğü yerdeki askerlerin de ezilmesine sebep olacak. Kısacası çok gerçekçi bir savaş arenası bizleri bekliyor!

Turbobit Age of empires 3 full download Linkleri:

Tek klasör indir (3 part)

RAR Şifresi:  www.gabya.net

Oyunu indirmede veya kurulumunda herhangi bir sorun ile karşılaşan olursa yorum bıraksın, bende “Age of empires 3 full download” konusunda her türlü sorunlarınız için elimden geldiğince resimlerle yardımcı olmaya çalışacağım. Age of empires 3 full download ederken Turbobit sitesinde sorunla karşılaşırsanız mutlaka bunu belirtin.. Bazı arkadaşlar aldıkları hatayı yazarken bu hata ile karşılaştığı yeri belirtmiyorlar ve yardımcı olamıyorum. Lütfen Hata alırsanız tüm makalelerimiz gibi ‘Age of empires 3 full download’ makalesinde de sorunun olduğu kısmı mutlaka belirtin iyi oyunlar..

 

 

13 Responses to “Age of empires 3 full download”

 1. keyfinbilir dedi ki:

  Age of Empires 3 çoğu kişinin bildiği bir strateji oyunudur. Age of empires serisinin 3. ve son oyunudur. Osmanlı, Almanya, İngiltere.. gibi çeşitli ülkeler bulunuyor. Amaç kendi şehrinizi kurmak, ameleler yardımıyla kaynak elde etmek ve Ordunuzu kurup düşmana saldırmak. Tabi Age of empires 3’te tek saldıran siz değilsiniz Düşmana karşı da şehrinizi toplar kuleler ve askerle korumalısınız.

 2. isimsiz dedi ki:

  tek link ykmu

  • LovelessGent dedi ki:

   Maalesef uploadlarımızı genellikle partlı yapıyoruz. Ziyaretçilerimiz indirmede kesinti ve premium üyelik sorunu yaşamasınlar diye..

 3. samet dedi ki:

  arkadaşlar oyun çalıştı windows 7 ve wista da çalışmıyor fakat yönetici olarak çalıştırırsanız hç bir şey olmadan çalışıyor teşekkürler admin bu arada gta 4ü indirdim fakat düzgün çalışmıyor bir 10 dakika sonra oyundan çıkıyo hata veriyo

  • LovelessGent dedi ki:

   Hata sebebi erkran kartı ayarlarınızdan kaynalanabilir.. Sürücüleriniz güncel olup olmadığını kontrol edin..

 4. dogukan dedi ki:

  bende sadece ingiltere çıkıyor ulke olarak bırısı yardın edebilirmi???

 5. dogukan dedi ki:

  ve sonraki cilt gerekli dio yukardakı linkten indirdim

  • LovelessGent dedi ki:

   Oyun 3 parttan oluşuyor üçünüde indirin ve sadece Part1’i sağ tıklayıp klasöre çıkart deyin. Tüm paketler tek bir klasörde otomatik olarak çıkacak..

 6. emir dedi ki:

  ya bu paralımı

 7. emir dedi ki:

  ya nereden indiriliyor

 8. cagyus dedi ki:

  4.part eksik rar dan çıkarırken 4 üde istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

4 × five =