2012 YGS sonuçları açıklandı! (işte Türkiye birincileri)

By LovelessGent
Nis 20th, 2012
0 Comments
797 Views

Evet arkadaşlar birçoğumuzun merakla beklediği 2012 YGS sonuçları açıklandı.. ÖSYM Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, 1 Nisan 2012’de yapılan sınavın sonuçların saat 06.00 itibarıyla açıklandığı bildirildi.. Bizde sizler için en güvenilir kaynaklardan haberleri aldık ve iletiyoruz.. 2012 YGS sonuçları birincilerini makalenin sonuna doğru yazacağım.. Ayrıca 2012 YGS sonuçları birincisi hangi bölümü tercih etmeyi düşünüyor onuda hep beraber öğreneceğiz.. İşte 2012 YGS sonuçları haberimiz;

“Sınava katılan 1 milyon 837 bin 737 adayın 2012 YGS sonuçları nı öğrenme taleplerini zamana yaymak amacıyla sonuçların açıklanması için saat 06.00 tercih edilmiştir” ifadelerine yer verilen açıklamada, adayların sınav sonuçlarını http://www.osym.gov.tr veya http://sonuc.osym.gov.tr internet adreslerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceği belirtildi. 2012 YGS sonuçları açıklamaların da şunlar kaydedildi:

 

2012 YGS sonuçları açıklandı!

2012 YGS sonuçları Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sınava giren adayların soru kitapçıkları ile cevap kağıtları bugün saat 16.00’dan itibaren erişime açılacaktır. Adaylar kendi cevap kağıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir.  2012 YGS sonuçları ayrıca; sınavda kendi cevap kağıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da http://skgs.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ile erişebileceklerdir. 2012 YGS sonuçları için adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir.

Saat 06:00 itibariyle 2012 YGS sonuçları açıklandı!Bu makale aşağıda numaralarla etiketlenmiş 11 adet terimi içerir:

1 – ygs sonuçları açıklandı
2 – ygs sınav sonuçları 2012
3 – ygs 2012 sınav sonuçları
4 – 2012 ygs sınav sonuçları
5 – ygs sınavı sonuçları
6 – sınav sonuçları ygs
7 – ygs sınav sonuçları
8 – ygs 2012 sonuçları
9 – ygs sonuçları 2012
10 – 2012 ygs sonuçları
11 – ygs sonuçları
ÖSYM Başkanlığından, 2012 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) YGS sonuçları açıklandı:

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.” Açıklamada, 2012 LYS başvurularının 24-30 Nisan tarihlerinde yapılacağı da belirtildi.

2012 YGS sonuçlarını öğrenmek için tıklayın


 

2012 YGS sonuçları  birincileri;

YGS birincisi Konya’dan Abdullah Coşkun

2012 YGS sonuçlarına göre, Osmaniye TOBB Fen Lisesi’nden Sümeyye Nur Satin ile Konya Özel Merve Büyükkoyuncu Fen Lisesi’nden Abdullah Coşkun tüm puan türlerinde 500’e puan olarak birinci oldu.

Ankara Fen Lisesi’nden Fırat Özçelik YGS-1, YGS-2, YGS-6 puan türlerinde; İstanbul Kabataş Lisesi’nden Serdar Akkol YGS-3, YGS-4, YGS-5 puan türlerinde ikinci oldu.

Özel Nilüfer Fen Lisesi’nden Fatih Furkan Yılmaz YGS-1, YGS-2, YGS-4’de üçüncü oldu. YGS-3 ve YGS-5’te üçüncü Ankara Fen Lisesi’nden Fırat Özçelik, YGS-6 puan türünde ise üçüncü Amasya Macit Zeren Fen Lisesi’nden Melikşah Safa Üçok olarak belirlendi.

Dördüncü sırada yer alan öğrenciler ise YGS-1, YGS-2’de Amasya Macit Zeren Fen Lisesi’nden Melikşah Safa Üçok, YGS-3’de Özel Nilüfer Fen Lisesi’nden Fatih Furkan Yılmaz, YGS-4’de Ankara Fen Lisesi’nden Fırat Özçelik, YGS-5’de İstanbul Galatasaray Lisesi’nden Rengim Aykan Öztürk ve YGS-6’da Özel Sakarya Işık Fen Lisesi’nden Şule İdacı oldu.

 

2012 YGS sonuçları Türkiye Birincisinin Açıklaması

“YGS TÜRKİYE BİRİNCİSİ COŞKUN: TIP FAKÜLTESİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Sümeyye Nur Satin ile birlikte “2012 YGS sonuçları” Türkiye birinciliğini paylaşan Abdullah Coşkun, “Tıp fakültesini düşünüyorum. Hangi üniversite olacağına karar vermedim ama eğer Konya’da kalırsam Mevlana Üniversitesi’ni düşünüyorum” dedi.

Coşkun, yaptığı açıklamada, 2012 YGS sonuçları için sınıfındaki tüm arkadaşlarının birinciliğe aday olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Biz bu başarıyı bekliyorduk. Sınıfımızdan birisi mutlaka birinci olacaktı, buna inanıyorduk. Burada ben birinci oldum ve tüm arkadaşlarım bu başarıya adaydı.Öğretmenlerimiz bu işi hakkıyla yapan insanlar, 15-20 yıllık tecrübeli insanlar. Bize yol, yordam gösterdiler. Biz de uyguladık ve başarı geldi.”

 

Böylelikle bir sınav daha sona ermiş oldu ve 2012 YGS sonuçları açıklandı.. Öğrencilerimizin (2012 YGS adaylarının) kimi sevinçli kimi de hüzünlü belki bugün ama unutmayın ki bu sınav sizin hayatınızın dönüm noktası değil.. Mevlana’nın dediği gibi “Birşey olmuyorsa üzülme! Ya daha iyisi olacaktır yada olmaması senin için daha hayırlıdır”  .. 2012 YGS sonuçları hepinize hayırlı olması dileğiyle..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook

3 × 2 =