Windows 7/8/8.1/10 Kapanmama Sorunu

By LovelessGent
Kas 24th, 2017
0 Comments
35 Views

Merhaba arkadaşlar öncelikle bu makaleyi XSunucu blogunda gördüm ve sizlere de faydalı olacağını düşündüğüm için paylaşıyorum. Orjinal makaleden alıntıdır. Bu makalemizde neredeyse tüm windows 7/8/8.1/10 kullanıcılarının başına gelen bilgisayarın kapanmama sorununu nasıl çözeceğimizi ele alacağız. Özellikle Windows’un son güncellemelerini alan kullanıcılar bir bakıyorlar ki windows kapanmıyor, ne windows kapatma emri ne de bilgisayarımızın kapatma tuşu windows’u kapatmıyor. Bu durumda ne yapacağız yani windows hiçbir şekilde (bilgisayarın elektriğini kesmek dışında) kapanmıyor.

Aslında çözüm gayet kolay, sizlere bu makalemizde resimlerle bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatacağım. Resimlerde gördüğünüz aşamaları adım adım takip ediniz. Anlatım en çok  bu sorunun yaşandığı Windows 10 üzerinden yapılacaktır.

Windows 10 Kapanmama Sorunu!

Adım 1 – Bilgisayarıma tıklayarak açıyoruz ve Ana Menüden Bilgisayar butonuna tıklıyoruz.

Adım 2 – Açılan menüden Sitem Özelliklerine tıklıyoruz.

 

 

Adım 3 – Gelen yönetim ekranından Güç ve Uyku menüsüne tıklıyoruz.

 

 

Adım 4 – Sağ menüden Ek Güç Ayarları menüsüne giriyoruz.

 

Adım 5 – Açılan ekranda sağ menüden Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin menüsüne tıklıyoruz.

Adım 6 – İşlem yapabilmek için Şu Anda Kullanılamayan Ayarları Değiştir yazısına tıklayıp altta kapalı olan alanları açıyoruz.

Adım 7 – Açılan işlemler menüsünden Hızlı Başlatmayı Aç (önerilen) kısmında ki tik işaretini KALDIRIYORUZ.

Adım 8 – İşlem tamamlandı. Artık alttaki Değişiklikleri Kaydet butonuna basıyoruz ve kaydediyoruz.

 

Windows 10 kapanmıyor diyen kullanıcılar için işlem bu kadar. Artık bilgisayarınız sorunsuzca kapanacaktır. Eğer windows 10 kapanma sorununuz devam ederse bu makaleye yorum gönderecek yardım talep edebilirsiniz. Farklı sorunlar için farklı çözümlerde yeni gelecek makalelerimizde devam edecek, sizlerde windows kapanmıyor diyorsanız burada anlatılanları adım adım yapınız. Bir sonraki makalemizde Windows Uyku Modu Sorunu nasıl çözülür onu anlatacağız. Umarım makalemiz faydalı olmuştur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook