Burun estetiği ameliyatı

By LovelessGent
In Makale
Haz 14th, 2014
0 Comments
493 Views

İlerleyen yaşam stillerimiz ve genişleyen ufuklarımız sayesinde artık erkek hastalarımızda dış görünüşlerine önem verdikleri için burun estetiğine oldukça ilgi göstermektedirler. Mesleklere göre değişiklik gösteren dış görünüşe önem veren pazarlama, servis vs. Gibi alanlarda erkek egemen olması sonucu dış görünüşlerine önem vermeleri sonucu sayı gitgide artmaktadır. Örneğin birkaç yıl öncesi cerrahlarımıza erkek hastalarımızın sayısı % 5 ila % 10 arasında değişiklik gösterirken günümüzde rakam % 40 % 45 lere kadar yükselmektedir.

Burun estetiği ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı

                Burun estetiği kişilerin sosyal yaşamlarında oldukça etkilidir. Yaşamsal fonksiyonlarımızı tamamlamamız için nefes almamızı sağlayan burnumuz bizlerin en değerli organlarından biridir. Bayan hastalarımızın yanı sıra erkek hastalarımızın da ilgi gösterdiği bu operasyon burnun uzatılıp kısaltılması büyütülmesi ya da küçültülmesi kişinin yüz tipine göre uygulanmaktadır. Burnun ucu yeniden şekillendirilip nefes alma açısına göre burun delikleri küçültülüp büyütülebilir. Ayrıca bu operasyondaki asıl amaç kişilerin doğuştan gelen solunum sıkıntılarına da çözüm bulmaktadır.

                Burun ameliyatlarında bayan ve erkekte farklılık gösteren burun ölçütleri cerrahlar tarafından mutlaka göz önünde bulundurulması gereken bir kuraldır. Örneğin bir erkek hastamıza burnunun kaldırılıp içeri kavisli şekilde operasyon yapılması sonucu kadınsı bir görünüm almasını sağlayacaktır. İdeal erkek burnu şu şekilde olmalı; ucu kıvrık olmamalı, kavisli değil düz bir görünüm olmalıdır. Dünyada kabul edilen en ideal erkek burnu 90 – 95 derece kalkık olmalıdır. Bu nedenle erkek hastalarımız bayanlara gösterilen hassasiyetin daha fazlasını gösterip dikkatli olunması gereken ince bir iştir. Doktorunuzun yapacağı en ufak hata sizin görünümünüze şekil veren burnunuzun değişmesiyle başlayabilir. Bu da beraberinde sizlere ciddi sorunlar getirmektedir.

                Türk burnu oldukça ilginç bir yapıya sahiptir. Kemerli ve ucu aşağıya doğrudur. Buda beraberinde solunum sıkıntılarını da getirmektedir. Burun estetiği yapılırken dış görünüşe verilen önemin değeri kadar seçtiğiniz cerrahın profesyonelliğine ve yüzünüze uyum şeklini de göz önünde bulundurmalısınız. Sonuç olarak bir ameliyat sizleri kadınsı bir görünüme kavuşturabilir. Ameliyat genel anestezi ile 1,5 – 2,5 saat aralığında gerçekleştirilmektedir. Buruna yapılan alçı 6 ila 7 gün içerisinde çıkartılır. Alçı çıkarıldıktan sonra görüntü kişilerin bakış açısını değiştireceğinden şık ve ince bir bant sayesinde daha hoş bir görünümle hastalarımız taburcu edilmektedir.

bilgi için : http://www.estetikburunameliyati.net/

Saygılarımla

Op Dr Ali Mezdeği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Connect with Facebook